HomeOnderwerpenMaatschappijNieuw fonds voor slavernijverleden door DNB en Prins Bernhard Cultuurfonds

Nieuw fonds voor slavernijverleden door DNB en Prins Bernhard Cultuurfonds

KAM Thuiszorg

-

WK 2026

De Nederlandsche Bank (DNB) richt samen met het Prins Bernhard Cultuurfonds een speciaal fonds op om bij te dragen aan een vermindering van de gevolgen van de trans-Atlantische slavernij.

Die werkt, 150 jaar na afschaffing, nog altijd door in de levens van de nazaten van tot slaaf gemaakten in Curaçao, Sint Maarten, Aruba, Bonaire, Sint Eustatius en Saba, Suriname en Nederland.

Caribbean Summer Night

DNB geeft daarnaast eenmalige bijdragen aan omvangrijke projecten. Deze stap volgt op de excuses die DNB-president Klaas Knot vorig jaar juli tijdens Keti Koti maakte voor de betrokkenheid van DNB bij de trans-Atlantische slavernij in de 19e eeuw.

shop now
Geld sturen van Europa naar Suriname

3 REACTIES
  1. Heel goed!! Geen geld!!!! Maar geef lever de bijdragen aan omvangrijke projecten!


    gemodereerd
  2. Zou mooi zijn als suriname een paar projecten zou krijgen, ook voor de gastarbeiders destijds. De pijn zit nog steeds bij de nazaten vooral de tot slaaf gemaakten dus mooi initiatief. Een paar goudstaven weggeven aan de nazaten zou ook kunnen. Mogelijkheden zat.


    gemodereerd

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

LAATSTE BERICHTEN:
TOP SITES