Kwaku Summer Festival van start in Amsterdam

36

Vandaag gaat in Amsterdam het Kwaku Summer Festival in het Bijlmerpark van start. De opening van het festival, dat bekend staat als ‘Kwakoe festival’, is om 12.00 uur. Tot en met 10 augustus zijn bezoekers ieder weekend op zaterdag en zondag welkom. Het startsein werd in maart dit jaar al gegeven met de ondertekening van het contract op het Stadsdeelkantoor Amsterdam Zuidoost.

Het van oorsprong Surinaamse feestje begon in 1975 als een kleinschalig voetbaltoernooi tussen de hoogbouw van de bijlmermeer en is uitgegroeid tot een drukbezocht festival. Het festival biedt anno 2014 een scala aan activiteiten: muziek-optredens, sport, eten, miss-verkiezingen, de uitreiking van een literatuur prijs, debatten en lezingen.

Ten opzichte van vorig jaar zijn er een paar wijzigingen. Zo is de eindtijd op zaterdag verschoven naar middernacht. Zondag is Kwaku open tot 23.00u. Dit jaar is ook de toegangsprijs aangepast. Een kaartje kost nu €3,50 per persoon. Kinderen tot 13 jaar en invaliden mogen nog steeds gratis naar binnen. Een weekendpas kost 4 euro en een pas voor alle weekenden kost 15 euro.

36 REACTIES

 1. Gezellig hoor,kan ik weer een paar oude vrienden zien.

  Ik hoop maar dat de weergoden hun medewerking verlenen,
  en mee werken !!!!!!!!!!!!!!!


  Maak melding

 2. Beste Rutte,

  Uwer Oranje enthousiasme heeft mij verleid tot een gokje wagen en nu ben ik skeer, da hoe moet ik nu Kwaku betalen?

  *&^%$$$@bouterse

  Beste DADA,

  Rutte zegt dat ik mij tot U moet richten!

  Ja noh… wel, ik ga die man een CoolCat shirt geven

  🙂


  Maak melding

 3. Yvette en Vincent geweldige zwarte organisatoren zijn jullie, jongens jullie hebben weer bewezen dat het kan zo gauw je de kans hebt/krijgt. Van het jaar is het allemaal weer prachtig geregeld(kaart verkoop)met de wijze waarop men heel voordelige kaartjes kan kopen. Ook is er gratis toegang voor rolstoelgebruikers en kinderen tot 13 jaar. Ik hoop voor jullie dat jullie het tot in lengte van dagen zou mogen /moeten / kunnen organiseren met of zonder de negatieve Mart presentatoren en bellers. Yvette en Vincent van harte PROFICIAT. Het gaat jullie goooooed. Succccccccesssssss. Krachtie en Odiiiiiiiiii.
  Glenny.


  Maak melding

 4. Die entree prijzen. Belachelijk duur. Ik ga mooi niet. Kan mijn geld beter besteden.
  Ga liever naar Suriname met vakantie zie ik genoeg kwakoe en Milan.


  Maak melding

 5. Ik woon in Suriname maar voor het Kwaku festival zou ik wel een weekendje willen overvliegen!
  Erg blij dat alle perikelen rondom de voortgang
  van dit unieke festival, achter de rug zijn.
  Veel plezier, alle Kwaku bezoekers!!
  Hoop dat het weer uitermate gesjelliggg wordt.
  Kwaku is Sranang,
  Sranang is Kwaku!


  Maak melding

 6. mijn vraag is,,waarom de zestig of vijf en zestig of zeventig plusser geen gereduceerd kaartje kan kopen..

  die groep heeft het al zo moeilijk..,, en willen in hun nadagen toch oude bekenden nog ontmoeten,zolang het nog kan..

  in het hele land nederland bij bijna alle evenementen of pretparken hebben ze allerlei kortingen voor deze groep..

  en hier moet je kijhard de volle mep betalen..


  Maak melding

 7. Ik zou vooral de Surinaamse orga’s van dit evenement willen vragen om onze studenten & youngsters die een studie zoals hospitality & evenementen of facilitair mangement volgen een stageplaats te bieden binnen deze organisatie.

  Wij Surinamers denken al te vaak dat wij feesten of evenementen kunnen organiseren en het lukt vaak tot op zekere hoogte, maar als we aan grotere en complexe evenementen gaat dan wordt het toch effe anders.

  Wij moeten onze jeugd leren organiseren, plannen, verkopen, mensen motiveren, aansturen en ook het financieel plaatje van een evenement laten doordringen tot deze nieuwe orga’s.
  Ergo, de studenten zullen leren een multidisciplinaire view te hebben op zaken tijdens vb shows, beurzen, sportevenementen, feesten, grote conferenties, etc.

  Geef onze jeugd een kans om te proeven en te snuffelen bij het organiseren van zo’n groot evenement. Leer hen multitasken om hun stress level te testen en checken hoe creatief ze zijn om problemen aan te pakken en op te lossen.

  Ik weet dat er zeer zeker jonge Surinamers zijn die dit aan kunnen.


  Maak melding

 8. Milton
  Prima verwoord.
  Er blijkt na heel veel gedoe nu krachtig georganiseerd te worden met als gevolg iedereen weet waar men aan toe is. Proberen iets te ritselen en wantoestanden is niet meer aan de orde.
  Nu kan het wel zonder gedoe. Laat daadwerkelijk anderen Leering trekken hoe dit werkt.
  Succes


  Maak melding

 9. Milton,

  Er wonen net zoveel Surinamers of Nederlanders met Surinaamse roots in Nederland, dan in ons eigen land.
  Wees blij, dat ruim 7.000 km noordoostelijk van Suriname aandacht wordt besteed aan ons land via het Kwakufestival.
  Misschien heb jij geen familie in Nederland, maar volgens onderzoek heeft 80% !!!! van onze bevolking dat wel.
  Ik begrijp dan ook helemaal niets van jouw negatieve reactie.
  Misschien ben je jaloers.


  Maak melding

 10. waarom de s.l.m. niet betrekken om speciale vluchten voor deze festival te orga. voor de komende tijd inclusief vlucht en verblijf ..

  misschien een idéé’..

  bouta had ook gezegd,dat hij zou komen..


  Maak melding

 11. Thank you Rudinho and Jojo.
  Over het algemeen reageer ik niet op nonsens, maar goed Yvette en Vincent hebben een witte basie, maar zij zijn niet de enige(n) Iedereen die hier(Ned) woont werk en of een uitkering heeft. Waar zeurt men over? Nogmaals zwarte Yvette en zwarte Vincent ga zo door en nogmaals HARTELIJK DANK DANK DANK het gaat jullie goed met Kwaku succc6 Odiiiiiiiii
  Glenny.


  Maak melding

 12. Marcel.

  Op jou vraag kan ik maar lof spreken,dat is inderdaad zo.
  Jij weet het precies,ééns worden wij ook oud, en dat is een mooie geste !! En wat de SLM betreft geldt ook het zelfde.
  Ze kunnen toch een goedkope ticket aanbieden, aan onze broeders van de andere kant van de oceaan ???

  Milton ook jou idee is perfect: betrekt de Jeugd erbij,want dat is de toekomst.


  Maak melding

 13. Heeeee no lulll! go en geniet fu a sani dape!! a weer nice tu!!

  tek a bere, fladder, a roti, bara nanga moro switi sani!! wan sani tu sani, mi bere e taki moro sani!!


  Maak melding

 14. Tot 13 jaar dus 14. 15. 16. (17 en 18) zijn geen kinderen zij moeten zorgen dat zij geld hebben.
  Dan gaan zij gaan roven hoor of drugs verkopen dat is de wees van Kwaku wat een leven…!


  Maak melding

 15. @ Poeslief, vind je het entree bedrag van 3,5 euri voor een halve dag entertainment en gratis poepen en plassen belachelijk duur ?

  En wat denk je dat een reis naar (incl verblijf) Paramaribo kost ?

  Let wel, nergens in Nederland krijg je voor dit bedrag zoveel entertainment voor heel de middag en avond, incl sanitaire voorzieningen.

  @ Rudinho, ik kan jou postings helemaal niet volgen want je springt of van de hak naar de tak, of snap je niet waar het onderwerp over gaat en maar toch reageren.
  Ik heb naar mijn weten nergens in m’n vorige posting iets negatiefs over dit Kwaku festival gezegd, en alleen een oproep aan de organisatie gedaan om jonge Suri stagiaires te accommoderen zodat ze dit vak kunnen leren.

  Volgens mij hebben jij, Koos, Henk en alle andere Suri & Bouta haters allen een individueel probleem.
  In de psychologie heet dit ‘confirmation bias’. Gaan jullie dit woord zsm googelen en je zult zien dat ik (wederom) gelijk heb.

  Verder is het ons allen overduidelijk dat jullie als groep heel veel onzin spuien op dit forum, en elkaar onderling geheel ondersteunen. Dit heet in de psychologie ‘congnitieve consonantie’. Aub ook zsm gaan googelen !

  Ergo, het heeft er alle schijn van dat jullie individueel en als groep onder de noemer psycho’s kunnen worden gesteld, want jullie lezen, horen en zeggen alleen wat jullie zelf willen lezen, horen en zeggen.

  Jullie zouden goede zaken kunnen doen met een toekomstige shrink als onderzoeksmateriaal of als abject c.q. voer voor de GGZ regio Midden-Nederland.


  Maak melding

 16. Milton.

  Ik ben gelukkig geen psycho.
  Je bedoelt in je posting waarschijnlijk cognitieve consonantie (wel even de goede woorden gebruiken).
  Ik ben afgestudeerd en kan mij heel goed onderhouden, hoef niet naar een psychiater en spreek ook geen onzin uit.
  Dat maak jij ervan.
  Ik ben geen Holland-hater en geen Holland-lover.
  Als je mij een beetje hebt gevolgd oip dit forum lees je, dat ik er altijd voor pleit, dat wij onze eigen broek eens moeten leren ophouden zonder iedere keer Holland in de discussie te betrekken.
  Ik heb niets met dat landje en zal ook nooit iets met dat landje krijgen.
  Ik ben een Surinamer en geen Hollander.
  Dat jij andere voorkeuren hebt dan ik is je goed recht, maar val niet steeds in allerlei beschuldigingen, die kant noch wal raken.
  Ga eerst eens bij jezelf te rade mang.


  Maak melding

 17. Inderdaad Rudinho, it was a mistype from this end, but you get my drift !
  Any way, ik heb gemerkt dat jij wel hebt ge-googeled, en heb je na deze zelfreflectie ook een ‘match’ kunnen terugvinden in jou denkwereld (boven in jou zolder) en de realiteit hier in de echte wereld ?

  No spang brada, ik ben veel meer een Sranang mang dan jij en ook een ambassadeur daar buiten !

  Watch your steps !!!


  Maak melding

 18. @ poeslief

  Vind je 3,50 duur? Vind het juist mee vallen!
  Als je kaartje van 15 euro koopt mag je 5 weekenden lang er naar toe! Dus duur is het niet! Tenzij je skear bent!


  Maak melding

 19. Ben gisteren naar toe gegaan! wel moet ik zeggen dat het heel netjes en mooi is georganiseerd! Geen vuil/troep op grond.

  al met al en heel gezellig en niet als voorheen mat alle troep om zich heen! Voor parkeren is het buitengewoon goed geregeld! ja mang!! dat na tori en a no leki fosi!

  Na Bakra orga! a tori set kon mooi.

  Ga allen en veel plezier en wie weet kom jij je oude liefde tegen!!


  Maak melding

 20. @@ Poeslief!! jou raad ik aan naar toe te gaan, maar neem dan je eigen pispatu mee als je te duur vindt!! wel thuis terug meenemen om de juiste plek te geven en niet op straat of ergens anders te deponeren!! want je lijkt wel zo’n type voor!!

  Veel plezier!!


  Maak melding

 21. @marcel: geen reductie voor bejaarden.

  Kwakoe wil waarschijnlijk liever geen bejaarden, vooral in de hitte, want dan moeten ze dure EHBO-posten, gehandicapten WC’s enz. opzetten. Kost allemaal te veel en het moet juist goedkoop en gezellig blijven. Bovendien zijn de te belopen afstanden groot en de vraag is of je die bejaarden dat mag aandoen. Met rollators en scootmobiels je daar verplaatsen is ook niks toch?


  Maak melding

 22. KWAKU
  Kwaku was ooit een gezellig ontmoeting plaats gestart door Surinamers groot gebracht door Surinamers zonder hulp van andere. Zoals gewoonlijk maken wij Surinamers de grootste fout door NIET Surinamers onuitgenodigd op ons feest toe te laten. Kwaku is een Surinaamse succes door niet-Surinamers toe telaten creëer je problemen want voor je het weet
  thuis nemen ze de boel over. Kwku is ten onder gegaan door die oplichtende CREOLEN en HINDOESTANEN die de boel keer op keer belazeren en de Nederlanders die kwaku graag uit Surinaamse handen wilden. De Nederlanders die kwaku graag als hu eigen feest wilden want kwaku is wereldwijd bekend in eigen handen besloten de regels te veranderen eerst moest de naam KWAKU veranderd worden in MULTICULTURELE FEEST (2)
  de Nederlanders op het stadsdeel die vergunningen gaven om feest te organiseren gaven het steeds aan malafide figuren die de boel graag belazeren maar dat hoort bij de Nederlandse plan om kwaku geheel in Nederlandse handen te BRENGEN, en maar steeds gillen die Surinamers maken een zooitje van terwijl kwaku in begin goed georganiseerd was maar
  de Nederlanders hebben de regels veranderd. Natuurlijk waren er incidenten op kwaku maar dat heb je op alle grootte evenementen maar bij kwaku werden de incidenten opgeblazen.
  Capabele Surinamers die kwaku wilden organiseren kwamen niet in aanmerking voor een
  vergunning want het laatste wat de Nederlanders willen zijn capabele Surinamers die iets goed neer zetten en dat zou hun overname plan in de waar schoppen. De Nederlanders hebben het goed gespeeld. ze hebben achter de schermen kwaku kapot gemaakt zodat ze het konden inlijven. De Nederlanders hebben al die jaren malafide personen kwaku laten organiseren met alle problemen om heen want die incapabele mensen maakten een zooitje van en net een script geschreven door de Nederlandse DENKTANK in Clingendael konden de Nederlanders de incapabel Surinaamse organisatoren redden. De Nederlanders hebben alles goed gepland en de Surinamers weten te manipuleren dat er geen Surinamers zijn die kwaku konden organiseren de oprichters waren ineens niet capabel. kwaku is nu in handen van een Nederlandse organisator met een blanke Nederlander aan het hoofd zoals gepland, wat de Nederlanders goed gedaan hebben is een paar Surinaamse marionetten tijdelijk bijgehaald want het laatste wat men wilt is een geheel wit gezicht dus de zwarte marionetten moeten het iets multicultureel geven. Sommige Surinamers zagen dit al jaren aankomen en praatte
  daarover op de radio maar die werden weg gejouwd door de luisteraars. ANO 2014 kwaku is niet meer wat het geweest was de Nederlanders hebben de boel overgenomen De Nederlandse tenten vermenigvuldigen zich ieder jaar en de Surinamers klagen alleen maar hoe ongezellig het is. Het wordt tijd dat wij de Surinamers weer een kwaku creëren maar een kwaku voor
  Surinamers only. De tenten mogen uitsluiten alleen maar uit Surinaamse tenthouder , gerechten, producten bestaan want wij zijn een multiculturele volk met een multiculturele keuken. Andere bevolking zijn in mindere mate welkom maar het liefst mogen ze weg blijven want wij Surinamers kunnen ons best vermaken zonder die andere nationaliteiten
  en Nederlanders. Laten wij een nieuwe kwaku stichten we beginnen klein met heerlijk voedsel en gezelligheid en let op mijn woorden over een paar jaar is het en groot evenement zonder hulp van die Nederlanders want die horen niet op ons feest!


  Maak melding

 23. Mijn naam is Suriname,

  Bedoel je in je posting ook de Nederlanders van Surinaamse afkomst ?
  Kan het mij bijna niet voorstellen.

  Milton,

  Het is nogal aanmatigend om te stellen, dat jij een betere ambassadeur naar buiten bent, dan ik.
  Mag ik vragen, waaraan je dat hebt afgemeten ?
  Het klopt, dat ik niet pro Bouterse ben en dat is mijn goed recht, maar Bouta is ook geen topic om ons land naar buiten toe te promoten, integendeel, althans naar mijn mening.


  Maak melding

 24. MIJN NAAM IS SURIBABWE :

  Waar zijn de spaarpotten van de afgelopen 20 jaar Kwakoe gebleven ??

  Alle njangs hebben de toenmalige Kwakoe-bazen weggesluisd, nooit 1 letter verantwoording naar onze gemeenschap toe !!!

  Nooit vragen of kritiek van de huidige ouwehoeren en achterhoedefighters, die de huidige organisatoren afzeiken !

  Luku in yu spikri, broko deng keti ! Dinki en jaggi ala dem NEP-fesiman fu Sranangman !


  Maak melding

 25. Mijn naam is Suriname,

  Je hebt gelijk. De officiele politiek nu is dat allochtonen moeten assimileren en dus ook hun evenementen voor autochchtonen geschikt en vrij toegankelijk moet zijn. Allochtonen mogen geen dingen meer voor zichzelf hebben. Want dan krijg je geen vergunning, geen politie- en brandweerbegeleiding enz., tenzij je keihard betaalt. Zo worden alle allochtonen-uitingen de nek omgedraaid, wat ook de bedoeling is.


  Maak melding

 26. Kwaku heeft inderdaad zijn charme verloren. De ongedwongen sfeer is er niet meer. Vorig jaar betaalde je 2.50, dit jaar 3.50 en let op volgend jaar 5.00 euro. En ga zo maar verder. Wit mang tik over. Mij niet gezien.


  Maak melding

 27. Bent u behoefte aan een persoonlijke of zakelijke lening zonder stress en snelle goedkeuring? Zo ja, neem dan contact met ons als we op dit moment aanbieden Lening tegen uitstekende rente van 3%.
  (nicholoaschris07@gmail.com)


  Maak melding

 28. @M
  “Allochtonen mogen geen dingen meer voor zichzelf hebben. Want dan krijg je geen vergunning, geen politie- en brandweerbegeleiding enz., tenzij je keihard betaalt.”

  Als je ergens keihard gebruik van maakt (park/ wegen/verkeerregeling/orde handhaving/gemeenschappelijke voorzieningen) is het toch logisch dat je bijdraagt in de kosten. Andere activiteiten (allochtonen) doen dat ook.
  U bent niet eerlijk en geeft aan dat Allochtonen maar permanent gepamperd moeten worden. U heeft gezien tot wat voor wanorde het pamperen van de Kwakoe organisatie geleidt heeft. Steeds was het geld op, steeds werd er geklaagd. Gratis vergiftigd de geest en dood de creativiteit.

  Nu men bij Kwakoe verantwoordelijk is voor het eigen succes gaat het plotseling VEEL beter en is het een feest er naar toe te gaan. U plaatst u zelf bij de op eters en profiteurs die alleen maar klagen en niets toevoegen.


  Maak melding

 29. @JoJo,

  De autochtonen zijn een zo’n grote groep dat zowat elke activiteit een commercieel succes kan worden. Voor de allochtonen ligt dat anders. Bovendien zijn de autochtonen rijker en hebben ze meer om te besteden. Bij de autochtonen bestaat geen behoefte om als een hele grote gemeenschap eens in het jaar bij elkaar te komen. In kleine gemeenschappen als Surinamers, Antillianen, Molukkers enz. bestaat die behoefte wel. Daarom moet de overheid ook meewerken en niet tegenwerken en allerlei voorwaarden stellen die het karakter van die ontmoetingen tussen mensen die verspreid in het hele land wonen, kunnen dwarsbomen.


  Maak melding

 30. Mijn naam is Suriname

  Ik wordt zo moe van dat altijd maar weer in de slachtoffer rol kruipen…
  Als het allemaal zo beroerd is in Nederland en tussen de Nederlanders, waarom blijf je hier dan wonen??? Of toch misschien omdat je het in Suriname slechter zou treffen???
  Ik als Nederlander met een multiculturele instelling ben blij met de diversiteit in ons land. Zo veel verschillende mensen, keukens en feesten om van te genieten!
  Ja, Nederland zit (nog) vol met racisten. Mijn kinderen worden ook regelmatig voor bruine aap of zwarte uitgemaakt. Maar helpt het werkelijk om er privé feestjes op na te houden??
  Als we werkelijk van het racisme af willen zullen we tolerant naar elkaar moeten zijn en dat geldt dus ook andersom!!!


  Maak melding

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.