HomeNieuws uit SurinameVan Dijk-Silos: "Bij duo Simons/Rusland zie ik geen passie voor Suriname, maar...

Van Dijk-Silos: “Bij duo Simons/Rusland zie ik geen passie voor Suriname, maar passie voor de coalitie”

-

WK 2026

De jurist Jennifer van Dijk-Silos ziet nog steeds geen passie voor Suriname wanneer zij naar de werkwijze van de regering van president Jennifer Simons en vicepresident Gregory Rusland kijkt.

“Bij het duo Simons/Rusland zie ik nog steeds geen passie voor Suriname. Ik zie passie voor de coalitie”, zei Van Dijk-Silos, één van de oprichters van de stichting Passie voor Land en Volk (ook wel bekend als Stichting Passie voor Suriname), op D-TV Express.

Caribbean Night

De oud-minister voerde aan dat het woord passie betekent dat er sprake moet zijn van vurigheid en dat onder alle omstandigheden de Republiek Suriname bovenaan staat.

“En niet het eigen partijbelang of het belang van familie, de eigen kring of politieke loyalisten. Maar het belang van de Republiek Suriname staat voorop. En dat is zeer divers. Dat heeft niets te maken met mensen regelen. Want dat zien ze als een mooi belangetje om mensen te regelen. Je gaat niemand regelen. Voor mijn part is het je kleinkind of zoon die je op een goede plek zet omdat die gekwalificeerd is en voldoet aan de normen”, aldus de jurist.

Van Dijk-Silos stelt dat zij, gezien de kwalificaties en deskundigheid van haar eigen dochter, haar dus wel naast zich zou willen hebben indien zij een bepaalde functie zou bekleden. Helaas heeft zij bij voorgaande kabinetten steeds gezien dat kinderen van leden van de regering op functies werden geplaatst zonder dat zij over de nodige kwalificaties beschikten.

Onder anderen noemt zij de dochter van oud-president Chan Santokhi, die tijdens de vorige regeerperiode leiding gaf aan de Communicatie Unit van de President (CUP), die volgens haar ‘één grote nul was’. “Dat heb ik aan haar publicaties gezien… wat haar niveau is. Wat je bekendmaakte over wat de regering gedaan heeft… vol fantasieën en AI-achtig… ChatGPT”, stelde zij.

De jurist zegt verder dat zij bij de huidige coalitie onder anderen ABOP-leider Ronnie Brunswijk kan noemen als één van de personen die familieleden weer op bepaalde functies laat plaatsen of handhaven. Het feit dat president Simons dit ook nog goedkeurt, keurt Van Dijk-Silos af. “Schoonzoon is nog steeds op NH. Dat zien we toch. Het is de regering-Simons. Het gaat niet om de persoon Simons, want ik zie haar familie nergens”, stelt zij.

Wat Van Dijk-Silos wel jammer vindt, is dat president Simons haar broer Reynold Simons, die een topmacro-econoom is, uit angst voor kritiek niet heeft benoemd op het kabinet. Indien dat wel was gebeurd, dan zou het staatshoofd nu volgens haar schitteren.

“Waarom benoemt ze Reynold niet op het kabinet? Ze geeft hem een duf plekje in de SER. Als het becijferingswerk van het kabinet-Bouterse van Reynold kwam, het Planbureau, het becijferingswerk van NRA1 en de informele sector. Ik weet bijna zeker dat bij de president meespeelt dat dit nepotisme is.

Nepotisme betekent een familielid, zoals Santokhi zijn vrouw had gedropt bij Staatsolie en zijn dochter bij de CUP. Dat is nepotisme. Een onkundig familielid ergens neerzetten ten nadele van de Republiek Suriname”, aldus Van Dijk-Silos.

shop now
Geld sturen van Europa naar Suriname

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

LAATSTE BERICHTEN:
TOP SITES