Een Haïtiaanse man zegt al bijna vier jaar te wachten op de terugbetaling van ruim 41.000 Amerikaanse dollar, dat volgens hem was bestemd om meerdere families naar Suriname te brengen via een chartervlucht. De man stelt dat hij ondanks aangiften bij de politie en juridische stappen nog altijd geen oplossing heeft gekregen.
De betrokkene nam contact op met de redactie van Waterkant.Net en zegt zijn kant van het verhaal te willen vertellen. Volgens hem zou een tussenpersoon het geld hebben ontvangen om de reis te regelen, maar is het bedrag nooit volledig terugbetaald nadat de vlucht uiteindelijk geen doorgang vond.
“Al bijna vier jaar weigert deze man de 41.000 dollar terug te betalen waarmee families naar Suriname zouden worden gebracht,” stelt de Haïtiaan. Hij zegt daarnaast een advocaat te hebben ingeschakeld en regelmatig contact te hebben gezocht met de politie, maar naar eigen zeggen heeft dat tot nu toe niets opgeleverd.
Een dossier dat de redactie heeft kunnen inzien, bevat onder meer kwitanties, bankdocumenten, WhatsApp-gesprekken en financiële berekeningen die betrekking lijken te hebben op een geannuleerde chartervlucht tussen Port-au-Prince en Paramaribo. In de stukken wordt gesproken over betalingen van tienduizenden Amerikaanse dollars, gedeeltelijke terugbetalingen en een langdurig geschil over de afwikkeling van de ontvangen gelden.
Uit de stukken blijkt ook dat de persoon die het geld volgens de Haïtiaan zou hebben ontvangen, in WhatsApp-berichten ontkent het geld persoonlijk te hebben gehouden. Hij stelt daarin dat het geld was doorgestort voor de chartervlucht en dat hij zelf probeerde een oplossing te vinden voor de ontstane situatie.
De Haïtiaan zegt dat hij destijds eveneens juridische bijstand heeft gezocht via een Surinaamse advocaat. Daarnaast noemt hij in zijn verklaring een inmiddels overleden advocaat, die volgens hem eveneens bij de kwestie betrokken was.
Voor zover bekend is er in deze zaak nog geen rechterlijke uitspraak gedaan. Het is daarom niet vastgesteld of sprake is van een strafbaar feit.




