HomeNieuws uit SurinameJogi vraagt zich af of VHP uitsluiting van coalitiesamenwerking in 2030 weer...

Jogi vraagt zich af of VHP uitsluiting van coalitiesamenwerking in 2030 weer moet riskeren met Santokhi als voorzitter

-

ADJUMA Party

Eén van de grote problemen die de Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP) volgens parlementariër Mahinder Jogi na de afgelopen verkiezingen heeft gehad, is dat zij met 17 zetels toch in de oppositie is beland. Dat kwam volgens hem omdat andere politieke partijen van mening waren dat een coalitiesamenwerking met de VHP onder leiding van Chan Santokhi niet mogelijk was.

“Omdat… zoals dat gezegd wordt, werd en nog steeds uit bepaalde hoeken… dat een samenwerking met Santokhi niet mogelijk was. Dat was het hele eieren eten. En dan moeten we kijken of wij dat bij ongewijzigd standpunt moeten riskeren in 2030”, zei Jogi in het programma To The Point op Apintie TV.

Werken in de Caribbean

Als alles goed zit, dan zullen in 2027 nieuwe bestuursverkiezingen binnen de VHP worden gehouden. Volgens Jogi wordt elke politieke organisatie opgericht om ideeën en idealen die er zijn te kunnen verwezenlijken door zoveel mogelijk zitting te nemen in een regering. Echter moet er volgens hem rekening gehouden worden met het politieke veld van Suriname, waar de VHP niet alleen kan staan.

Nu heeft de oranjepartij iets meer dan vier jaar om de hindernissen of pijnpunten weg te werken. Opmerkelijk is dat Jogi geen andere hindernissen of pijnpunten aanhaalde dan alleen het voorzitterschap van Santokhi, dat als een obstakel door andere politieke partijen wordt gezien.

“Het gaat niet om een voorzitter, maar om het politieke veld. En het politieke veld is niet alleen van de VHP, maar het is ruimer. En aan de andere kant van het politieke veld zijn de andere politieke partijen. En in dit land is één partij niet in staat om dit land te besturen. Al zou je 26 zetels hebben, in de praktijk gaat het niet werken. Je zal moeten samenwerken.

Dus wanneer je ziet dat er zaken zijn die een rol hebben gespeeld bij uitsluiting bij de coalitievorming in 2025, dan moet je proberen om die zaken te wijzigen en te veranderen, zodat inzichten van mensen veranderen, argumenten anders worden en besluiten anders genomen kunnen worden”, aldus de VHP’er.

Jogi voerde aan dat hij oud-president Santokhi en zijn beleid tussen 2020 en 2025 verdedigd heeft in De Nationale Assemblee (DNA), omdat hij weet wat de VHP bij de regeringsovername in 2020 heeft aangetroffen en hoe moeizaam het ging om richting herstel te gaan.

“Dankzij dat herstelprogramma is de regering van president Jennifer Simons nu in staat om een nieuw schuldherschikkingsprogramma aan te gaan. Daarnaast heb je ook de VHP, de VHP’ers en de mening van de VHP’ers. En die meningen tellen. En wanneer je die meningen bagatelliseert, dan ga je problemen krijgen”, aldus de politicus.

shop now
Caribbean Paas Party

8 REACTIES
  1. Het volk van suriname wil jou en Santokhi niet meer. Het volk heeft genoeg van dat gemekker van jou en leugen en bedrog van Santokhi. Het volk is heel tevreden met president Simons.


    Rapporteer een reactie
  2. Eigen+mening , what about jou geraaskal , spreek je namens het sur.volk ? Hoe kom jij aan deze mandaat ? zou goed zijn info in te winnen bij de “koning” Dino Bouta met zijn 12 kinderen bij 13 ongehuwde vrouwen .
    Volgens Meriba wordt hij de volgend plee-sident , okay hij had bij roofoverval een chinees vermoord , maar er blijven nog genoeg chinezen over om alsnog te vermoorden . Dus 2030 MERIBA voor PRES !!


    Rapporteer een reactie
  3. Eigen+mening..

    Houdt alsjeblief je mening voor jezelf. Je weet niet waar je het over hebt.
    Je bent net zo crimineel als de regering die er nu zit…duuuuusssssssss….

    Moro e kon…

    Ba Suku Ba Feni Ba Tyari!


    Rapporteer een reactie
  4. Onze politieke schizofrene en geestelijk gehandicapte EIGEN + GEEN MENING lult ook weer wartaal de reetlikker eerste klas is net een papagaai
    zegt elke keer hetzelfde dat domme gemekker van jouw hangt onze strot
    uit je leest zeker geen andere dingen dat wat je uitkomt sukkel je hebt geen
    reet verstand van van politiek alleen van strontlikken . HET GAAT HELEMAAL NIET GOED EN HET VOLK PINAART IS TOTAAL NIET TEVREDEN JIJ WILT ALLEEN
    ZEGGEN EN HOREN WAT JOUW UITKOMT ,De hedendaagse politiek die liegt en bedriegt dat was zeker nog niet door aangetaste hersenen
    doorgedrongen deze man heeft gedeeltelijk gelijk wat de schulden betreft die
    weer oplopen het woord objectiviteit is jouw niet bekend zeker kan ook
    niet daar heb je te domme hersenen voor ,Ga papagaaien verkopen
    soortgenoten van je domme gezwam .Santokhi komt terug eerder dan
    jij denkt drollen koning . of doe ons een lol spring van de bosjesbrug
    .


    Rapporteer een reactie
  5. Eigen+mening 19 maart 2026 Bij 09:06
    ;;;;;Het volk van suriname wil jou en Santokhi niet meer. Het volk heeft genoeg van dat gemekker van jou en leugen en bedrog van Santokhi. Het volk is heel tevreden met president Simons.;;;;;;;

    en nog een keer een reactie van die onnozele paarse dropveter eigen+mening ;;;;;; Eigen+mening 19 maart 2026 Bij 10:00
    De VHP moet jou en Chan dumpen, dan pas komt het misschien goed. Dan zijn we tenminste af van dat gemekker van jou.

    ha ha die eigen+mening is vriend geworden van die bronto ,twee geitenneukers bij elkaar en ze kelen geiten onverdoofd , ja mensen dit soort gasten zijn dierenbeulen maar ook mensen worden onthoofd zonder verdoving , bronto houdt van de IS en Al Qaida en Boko Haram en die eigen+mening gaat vluchten hij is bang om onthoofd te worden door die bronto.


    Rapporteer een reactie

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

LAATSTE BERICHTEN:
TOP SITES