Het overlijden van een 16-jarige MULO-leerlinge, die na langdurig pesten verdelgingsmiddel innam, heeft Suriname diep geraakt. Deze tragedie staat niet op zichzelf, maar is volgens het Haagse raadslid Mairan Sewtahal een pijnlijke illustratie van een structureel probleem dat nog te vaak wordt onderschat: pesten onder kinderen en jongeren.
Sewtahal die in Nederland een vuist maakt tegen pesten. spreekt zijn grote verdriet en verontwaardiging uit en benadrukt dat pesten een onderwerp is dat blijvend en consequent aandacht vereist. Hij roept op tot structurele aandacht en actie.
“Uit mijn ervaring weet ik dat het voortdurend benoemen en bespreekbaar maken van pesten helpt. Juist wanneer we blijven wegkijken, voelen kinderen zich alleen en ongehoord,” aldus Sewtahal.
Volgens berichtgeving werd het slachtoffer herhaaldelijk vernederd en uitgescholden. Wat deze zaak extra schrijnend maakt, is dat veel kinderen die gepest worden het niet durven aankaarten bij ouders of leerkrachten. Angst voor schaamte, represailles of het gevoel niet serieus genomen te worden, zorgt ervoor dat pesten vaak verborgen blijft.
“Pesten is nog altijd een taboe. Kinderen zwijgen uit angst. Precies dát moeten wij als samenleving doorbreken. Scholen, ouders, overheid en politiek dragen hierin samen verantwoordelijkheid”, stelt Sewtahal die hierover ook een brief heeft geschreven aan de de voorzitter van de Surinaamse Nationale Assemblée.





Een meer dan trieste zaak dit schandalig de criminaliteit begint al in een vroeg stadium in een bepaalde kring goed verstaander heeft maar een half woord nodig in deze .Criminaliteit neemt
hand over hand toe onder het bewind van het paars onmachtige zootje daar en jullie kijken er
na en doen niks aan alle ellende daar .Laat de verantwoordelijke minister Monorath die alleen
hier uit het politie sprookjes boek verhalen iets doen aan preventie op scholen laat de politie
langs scholen gaan en uitleggen wat criminaliteit met je doet in je jonge leven en de gevolgen
ervan leer dat jongeren begin bij de basis van beginnend crimineel gedrag .soort van investeren
in de toekomst .dat leer je niet met drones en alleen met mooie praatjes hier .en de vraag of hij wel geschikt is voor deze functie .
Rapporteer een reactie
Ouders dienen hier nadrukkelijk bij betrokken te worden, aangezien hun eigen gedrag vaak doorwerkt op hun kinderen!
We zijn op het punt beland, dat een algehele mentaliteitsverandering eist. Met name, het accepteren van verschillende meningen (dan verwijs ik – vooral ook – naar de ‘meningen-gestapo’ op dit forum, die allerlei ‘gif’ de ether in rochelen en weinig of geen ruimte dulden voor andere standpunten!) die in een beschaafde samenleving zouden kunnen leiden tot andere inzichten en meer begrip voor elkaar.
Het begint vaak met het verketteren van elkaar. Zelfs democratische besluitvormingen zijn niet meer ‘heilig’ voor hun narcistische eigendunk!
Gedrags- en leefregels, moeten ten alle tijden de boventoon voeren. Daar is ‘beschaving’ op gebaseerd…!
Tan bun
Rapporteer een reactie