Het non-actief stellen van een president-directeur van Grassalco nv, komt volgens minister David Abiamofo van Natuurlijke Hulpbronnen in Suriname niet voor in de statuten van het bedrijf. Desondanks is Wensley Rozenhoudt, die ook ABOP-topper is, recent door de Raad van Commissarissen (RvC) op non-actief gesteld in verband met de verdwijning van de 4 kilo ruw goud uit de bedrijfskluis.
Deze zaak is volgens de bewindsman politiek gevoelig. “Het zou moeten gaan om schorsing. En wanneer je dat doet moet je de persoon ook in de gelegenheid stellen om zich te verweren. Zo hoort het”, zei Abiamofo woensdag voor aanvang van de Raad van Ministers (RvM) – vergadering.
Volgens de bewindsman is de RvC nog bezig met een quickscan en daarvan zijn er wat voorlopige resultaten die reeds met de aandeelhouder zijn gedeeld. De aandeelhouder zal na overleg nadere instructies geven aan de RvC.
“Waar ik me niet mee inlaat is dat voorlopige onderzoeksresultaten in de pers komen. En ik denk dat dat zorgt voor een stukje criminalisering van die president-directeur die niet de gelegenheid heeft om zich te verweren. Ik wil me daarmee niet bezighouden”, aldus Abiamofo.
Vorige maand is er aangifte gedaan tegen Burney Brunswijk, voormalig president-commissaris, en Rozenhout. De waarde van het verdwenen goud bedraagt meer dan 400.000 Amerikaanse dollar. Brunswijk maakt ook deel uit van de nieuwe rvc van Grassalco.



Hij moest zelf zn biezen pakken. Dat goud is verdwenen en hij doet alsof zn neus bloed. Totdat ze hem opschuiven. Ook jij als minister deugd vr geen meter
Rapporteer een reactie
Abiamofo: “Rozenhout moest in gelegenheid worden gesteld om Het (4kg) goud terug te brengen.
Rapporteer een reactie
Een verdachte verdedigen?
Wacht liever af!
Yu fesi o fading.
Rapporteer een reactie
Fadong
Rapporteer een reactie
Beste Abiamofo, binnen een boevenpartij als de Abop is dat misschien normaal, maar in een geciviliseerde maatschappij gaat het volk niet accepteren dat boeven vanuit de eigen partij beschermd worden.
Dank u.
Rapporteer een reactie
Burney Brunswijk is een Surinaamse functionaris, bekend als de voormalige president-commissaris van het Surinaamse staatsbedrijf NV Grassalco. Hij is een zoon van Ronnie Brunswijk, de vicepresident van Suriname en leider van de ABOP-partij.
Hier zijn de meest recente ontwikkelingen en feiten (peildatum begin 2026):
Aangifte valsheid in geschrifte (Januari 2026): In januari 2026 is er aangifte gedaan tegen Burney Brunswijk en Wesley Rozenhout (directeur van Grassalco) wegens valsheid in geschrifte. De aangifte houdt verband met vermeende onregelmatigheden bij het staatsmijnbouwbedrijf.
Ontkenning betrokkenheid: Burney Brunswijk heeft met klem ontkend betrokken te zijn geweest bij enige vorm van vervalsing of malversaties.
Positie bij Grassalco: Hij was werkzaam als president-commissaris in de Raad van Commissarissen van NV Grassalco.
Achtergrond: Hij wordt in Surinaamse media vaak genoemd in de context van de ABOP-partij en als een van de zonen van Ronnie Brunswijk die in staatsbedrijven posities bekleedden.
Geweldig zeg, wat een bliksemcarrière voor iemand zonder opleiding, maar door de naam Brunswijk president van de raad van commissarissen van een staatsbedrijf kan worden.
Vandaar dat het zo goed gaat met de Surinaamse staatsbedrijven. Dit krijg je als staatsbedrijven gerund worden door politiek en niet door kennis.
Letop: ik heb het niet tegen personen, maar tegen het gebrek aan kennis.
Rapporteer een reactie
Grote “baas”, groot salaris, maar ook grote verantwoordelijkheid. Als het laatste ontbreekt en zo’n grote hoeveelheid goud verdwijnt, dan moet je instaan voor de consequenties. Simpel.
Rapporteer een reactie