Met het oog op de drukke en vaak onvoorspelbare feestdagen krijgt de politie in Oost-Suriname tijdelijk extra slagkracht. De directie van de Energiebedrijven Suriname (EBS N.V.) heeft dinsdag 23 december 2025 twee voertuigen in bruikleen overgedragen aan de regiorleiding van de politie in het Oosten.
De auto’s worden per direct ingezet in Moengo en Albina en blijven tot 25 januari beschikbaar voor politiewerk in de regio.
De bedoeling is dat de aanwezigheid van extra surveillancewagens bijdraagt aan meer zichtbare controle op straat en een hogere veiligheidsbeleving bij bewoners en bezoekers tijdens de feestperiode.
De politie in Regio Oost kampt, net als andere onderdelen van het korps, met een hoge werkdruk rond de jaarwisseling. Meer verkeer, meer uitgaanspubliek en een toename van feestactiviteiten zorgen traditioneel voor extra meldingen, incidenten en onrust.
De tijdelijke inzet van de twee EBS-voertuigen moet het mogelijk maken om sneller te reageren op oproepen en vaker preventief te surveilleren.
De wagens zullen in de komende weken prominent zichtbaar zijn in het straatbeeld van Moengo en Albina, waar agenten extra toezicht houden in aanloop naar Oud en Nieuw én in de weken daarna.
De politie benadrukt dat de maatregel onderdeel is van een bredere inzet om de feestdagen zo veilig mogelijk te laten verlopen voor de bewoners van Regio Oost.



Eigenlijk heel erg triest dit dat een korps auto s te leen krijgt een lachertje en voorbeeld van een
steeds achteruit hollend land wat niet in staat is voor basis behoeftes van scholen ,ziekenhuizen en
auto s te kunnen zorgen allemaal ministers die komen vertellen wat een ander fout doet of heeft
gedaan die veel geld kosten en onzin uitkramen en daden zien we weinig . Ik lees grote werkdruk
voor de politie weer zo n lachertje die weten niet eens wat dat betekend zijn niks gewend daar
laat ze een paar weken meelopen bij de politie in Amsterdam dan zien ze wat werkdruk is en komen ze overspannen thuis ze hebben daar een luizenleven hard werken kennen ze niet daar
kunnen ze ook niet .
Rapporteer een reactie
Die vsn Leo Brunswijk kunnen jullie ook aan de politie geven. Heeft toch een grote bek dat hij kan kopen. Vraag waar zn geld vandaan komt.
Chan hft 5 jaar achteruitgang gebracht.
Pan Am kon miljoenen $$$ krijgen. Waarvoor?? Maar politie hft al jaren geen fiets of wagens van zeer slechte conditie. Chan hft al zn coke maatjes helpen witwassen
Rapporteer een reactie
1 monopolie energiebedrijf, sari tori.
Rapporteer een reactie
Het is de schuld van de vorige regering dat het koprs een leenauto ter beschikking krijgt om hun werkzaamheden tijdens de feestdagen uit te voeren.
Rapporteer een reactie