Minister Stanley Soeropawiro van Grondbeleid en Bosbeheer in Suriname (GBB) vindt dat het online aanvraagsysteem dat in 2021 is gelanceerd, onder een vergrootglas moet worden geplaatst.
Volgens de bewindsman had deze website tot doel om grondzoekenden op een makkelijkere en snellere manier tegemoet te komen met een perceel. Echter is gebleken dat er nooit volgens een beurtensysteem is gewerkt en mensen niet op basis van registratievolgorde zijn geholpen.
“Het werd gebruikt, maar men heeft dat niet echt gehanteerd om volgens een beurtensysteem te werken. En dat is iets waar we op het ministerie samen naar gaan kijken. Want er zijn bepaalde functionarissen die zeggen dat het niet in de regelgeving, de wet, staat dat de eerste aanvrager het recht heeft om het te krijgen.
Maar we gaan niet alleen kijken naar de letter van de wet, maar ook de geest ervan. Als we zeggen dat we een goed moreel kompas hebben, op een eerlijke manier werken en we een systeem willen hebben dat gebaseerd is op eerlijkheid en transparantie, dan gaan we werken volgens de volgorde.
Wanneer de eerste persoon heeft aangevraagd, behandelen we die aanvraag. En als die persoon er recht op heeft en voldoet aan de voorwaarden, dan krijgt die persoon het,” zei Soeropawiro in het programma Q&A op ATV.
Volgens de bewindsman zullen mensen ook op de hoogte gesteld worden wanneer en op basis waarvan hun aanvragen zijn afgekeurd. Duizenden mensen hebben na hun registratie nooit meer iets vanuit GBB vernomen. Zijn doel is om een zodanig eerlijk systeem in te voeren waar iedereen content mee zal zijn.
“Omdat we dan niet gewoon willekeurig een bepaalde aanvraag gaan behandelen,” stelde hij. Het willekeurig te werk gaan heeft volgens hem er vaak voor gezorgd dat bepaalde aanvragers bij de groene tafel hun recht zijn gaan opeisen.




Deze man doet voor alsof hij goed bezig is, praat veel en uitkomst is 0,0. Deze moet een de vette vrouw van abop die dit alles veroorzaakt heeft laten opsluiten, zo niet dan zit deze man ook in de boeven bende van de criminele regering.
Rapporteer een reactie
joost
Eerlijk en transparant !!! Kennen ze dat daar wel en de betekenis ervan lachertje van de week
Rapporteer een reactie
Deze fascitische regering is op eenoneerlijke manier bezig de vorige regering allerlei misstanden in de schoenen te wrijven. Als ze echt integer bezig willen zijn moeten ze misstanden vanaf 2010 proberen te onderzoeken. Helemaal zuiver zou dat zijn als ze een commissie in het leven roepen om alles vanaf 1980 te onderzoeken, want daar begon het goed fout te gaan met Suriname.
Moro e kon…
Ba Suku Ba Feni Ba Tyari!
Rapporteer een reactie