Minister Marinus Bee van Binnenlandse Zaken in Suriname (BiZa) doet een oproep aan burgers om hun identiteitskaarten (ID-kaarten) op te halen bij het Centraal Bureau voor Burgerzaken (CBB).
“Want er is gerapporteerd dat we op dit moment meer dan 9.400 ID-kaarten hebben liggen bij CBB. En dat is vanaf 2019”, zei de bewindsman woensdag voor aanvang van de Raad van Ministers (RvM)-vergadering.
Volgens de minister is er geen wettelijke voorziening op basis waarvan besloten kan worden om deze ID-kaarten na verloop van een aantal maanden of jaren te vernietigen. Hierdoor is BiZa genoodzaakt om de mensen te blijven oproepen om de kaarten op te halen.
Het probleem van niet afgehaalde ID-kaarten is iets dat zich al een tijdje afspeelt. Om de Surinaamse burgers tegemoet te komen, zorgde het ministerie eerder dit jaar ervoor dat er voorlopig langere openingstijden op de afdeling E-ID-kaarten werden gehanteerd.
Helaas heeft deze maatregel voor weinig oplossingen gezorgd. Doordat er dagelijks ID-kaarten worden uitgeprint, loopt het aantal niet afgehaalde kaarten steeds op.





Het beste Zou zijn om de kaart en dire
Mict te verstrekken voor dat de client de dienst verlaat
Rapporteer een reactie
Afhalen ID kaarten zal niet gaan. De meesten wonen in NL .,, zijn ook bij de Su.Burgelijkstand ingeschreven. ,,, door corruptie ? Kan je ook een Bazo kaart of Moni karta aanvragen.
gemodereerd
Zet de namen en adressen online.
Overal de ID nr invoeren en men kan geen zaken doen. Block AOV, soc uitkeringen. En kijken of die mensen in Su zijn, in de gevangenis of overleden.
gemodereerd
Maar hoe hebben zijn deze mensen kunnen stemmen tijdens de verkiezingen.
gemodereerd
Debby 18 september 2025 Bij 12:46
Zet de namen en adressen online.
Volgens de biel heeft iedereen een computer thuis!!
Na mi heel scherp van jou!! Heel goed!!!! Voor debby is dit te ver gezocht!! ikke niet begrijpen!
Volgens haar zal zeker de schuld van Chan zijn, want hij moest de kaarten persoonlijk naar de toebehorende mensen brengen!!
Nu snap ik waarom de VHP een aantal zetels minder heeft!!
gemodereerd
Dus nadat de eerste 1000 van die ID kaarten nog niet was opgehaald, is niemand bij CBB wakker geworden…..ze lieten het oplopen tot ruim 9.000. Wie was de directeur van CBB?
gemodereerd