HomeOnderwerpenPolitiekPresident Simons feliciteert Irfaan Ali met herverkiezing

President Simons feliciteert Irfaan Ali met herverkiezing

-

President Jenny Simons heeft haar Guyanese ambtgenoot Irfaan Ali gefeliciteerd met zijn herverkiezing als president van het buurland.

In een boodschap namens de regering en het volk van Suriname sprak zij warme felicitaties uit en benadrukte het belang van de hechte band tussen beide buurlanden.

Volgens Simons bouwen Suriname en Guyana voort op een strategische samenwerking “gebaseerd op wederzijds respect, gedeelde waarden en gemeenschappelijke ambities.” Die samenwerking, aldus de president, is gericht op “vooruitgang en welvaart” voor beide volkeren én voor de bredere Caribische regio.

Werken in de Caribbean

Met de felicitatie onderstreept Simons de wil om de goede relaties met Georgetown verder te verdiepen.

“Samen werken we aan vooruitgang en welvaart voor onze volkeren en de bredere Caribische regio,” aldus de president in haar boodschap.

De verkiezingen in Guyana vonden plaats op 1 september onder toezicht van de Guyana Elections Commission (GECOM). Zes partijen deden mee, met een nek-aan-nekstrijd tussen regeringspartij PPP/C en oppositieblok APNU.

Volgens de getelde “Statements of Poll” kwam de PPP/C opnieuw als grootste uit de bus, waarmee Irfaan Ali zijn mandaat verlengde. De stembusgang verliep grotendeels ordelijk, bij een hoge belangstelling van kiezers én de regio, die de uitslag scherp volgde vanwege de economische en geopolitieke betekenis van het land.

shop now

5 REACTIES
  1. Mevrouw de president Simons, is – op bepaalde vlakken – het beleid van de heer Santokhi aan het voortzetten en daarbij ook de nodige aanpassingen aan het aanbrengen. Niks mis mee!

    Goede leiders doen dit veelal niet uit eigen belang, maar voornamelijk uit liefde voor het vader/moederland…!

    Zie het als een ‘wisseling van de wacht’ of als vervangende ‘manager’ van een team, die slagen wil in hun opzet. De ‘poppetjes’ zijn belangrijk voor ‘het spel’, maar uiteindelijk gaat het om het resultaat!

    “If we want to get somewhere, we must walk without keep looking back, all the time!”

    Dit geschreven hebbende, hoop ik toch stiekem dat zij erkend, dat er grove fouten zijn gemaakt in het verleden en daar vergiffenis voor vraagt, zodat we als eenheid onze weg kunnen vervolgen en het prachtige land Suriname op een positieve en constructieve wijze verder op de kaart kunnen zetten!

    IJdele hoop misschien, maar…wie weet…!

    Tan bun

    PS.
    Desi Bouterse is, zoals het in een democratische rechtstaat hoort, berecht en is vervolgens in zijn ‘open gevangenis’ omgekomen. Dat hoofdstuk moet men leren af te sluiten, want het dient geen doel meer…!


    Rapporteer een reactie
  2. De kleine 11-jarige Pirkhan, benoemd tot moderator van waterkant, is ijverig bezig. Weliswaar weet hij niet hoe reacties in te schatten, maar zodra hij een woord niet begrijpt, wordt de reactie verwijderd. Dus gebruik alleen kindertaal, beste reageerders.


    Rapporteer een reactie
  3. neen toussaint , dat hoofdstuk dat jij benoemd wordt nooit afgesloten , alle nabestaanden van de Surinamers die door bouterse zijn vermoord sluiten dit niet af zolang er nog gasten rond lopen die deze moordenaar d.d.bouterse ophemelen en eren , dus zet dat maar uit je hoofd
    die simons gaat zeker nog een standbeeld van die slachter d.d. bouterse plaatsen bij het revo monument en 25 februari wordt weer een nationale feestdag , toussaint jij zal zeker komen die dag om het standbeeld van die massamoordenaar d.d.bouterse te aanschouwen hé


    Rapporteer een reactie

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

LAATSTE BERICHTEN:
TOP SITES