De diplomatieke rel rond de Surinaamse ambassade in Den Haag heeft vrijdag een nieuw hoofdstuk gekregen. Ambassadeur Rajendre Khargi heeft in een brief aan minister Bouva van Buitenlandse Zaken in Suriname laten weten dat de aantijgingen die hem ten laste zijn gelegd elke grond missen en kondigt tegelijkertijd zijn onmiddellijke vertrek aan.
Khargi stelt dat de beschuldigingen, waarop zijn terugroeping en ontslag zijn gebaseerd, ongegrond en onjuist zijn. Volgens hem is er sprake van een verkeerde voorstelling van zaken die niet strookt met de feiten. Hij noemt de inhoud van de ministeriële brief onsamenhangend en stelt dat de verdenkingen geen basis hebben in de werkelijkheid.
Eén van de twistpunten betreft het gebruik van officiële staatsiefoto’s. Khargi benadrukt dat tot eind augustus geen nieuw portret van de in juli geïnstalleerde president Jenny Simons aan de ambassade was verstrekt. Omdat duidelijke richtlijnen eveneens ontbraken, werd volgens hem, zoals vaker in de praktijk gebeurt, gebruikgemaakt van bestaande portretten. “Het is onjuist dat ik eigenmachtig handelde of foto’s verspreidde via sociale media,” schrijft de oud-ambassadeur.
Ook de kritiek op het organiseren van diaspora-bijeenkomsten in Den Haag wijst hij resoluut van de hand. Een recente ontmoeting met 26 vertegenwoordigers van de Surinaamse gemeenschap, waarbij de minister van Olie, Gas en Milieu aanwezig was, noemt hij een kerntaak van een ambassadeur: het verbinden van de diaspora met de regering in Paramaribo. Vergelijkbare activiteiten vonden de afgelopen jaren regelmatig plaats zonder dat het ministerie daartegen bezwaar maakte. “Het publiekelijk diskwalificeren van betrokken burgers is onterecht en onrespectvol,” aldus Khargi.
De voormalige ambassadeur wijst verder op zijn diplomatieke staat van dienst. In de afgelopen vijf jaar zou zijn inzet volgens hem geleid hebben tot tastbare verbeteringen in de relatie tussen Suriname en Nederland, al zijn die resultaten in eigen land niet altijd zichtbaar. Hij spreekt van “stille diplomatie” die gebaseerd is op geduld, vertrouwen en respect.
Tot slot hekelt Khargi de wijze waarop zijn ontslag naar buiten is gebracht. Het besluit van de minister verscheen eerst in de media, terwijl hij zelf nog geen officiële kennisgeving had ontvangen. “Dat schaadt niet alleen het aanzien van het ministerie, maar ook het vertrouwen van internationale partners,” waarschuwt hij.
Met de scherpe bewoordingen en zijn onmiddellijke ontslag zet Khargi definitief een punt achter zijn functie als Surinaams vertegenwoordiger in Den Haag.





Goed zo Khargi. Hou de eer aan jezelf.
Met criminelen als Bouva, die zelf veel geld verduisterd heeft, kun je niet samen werken.
Rapporteer een reactie
Hoeveel blundert, domme acties heeft deze criminelen regering in de kortere periode gemaakt eerst misikaba Ow, sjang over auto’s simons over bekroningen Bouva over bibis en khargi. In de regeringen zitten alleen maar criminelen en fraudeurs ze waren ja knikkers van de moordenaar Bouta met nul ervaringen om land te regeren
Rapporteer een reactie
@49fox denk je nou echt dat deze man zo dom is geweest om zijn Nederlandse paspoort in te ruilen, dan ben je aan het dromen en droom lekker verder.
Rapporteer een reactie
De post van Bibis is te zwaar voor Bouva. Ik denk niet dat hij het aan kan.
Rapporteer een reactie
Je wordt ontslagen omdat je je werk doet. Dus…….van de nieuwe wordt verwacht dat hij/zij zijn/haar werk niet doet. Dat is de boodschap. Diaspora aan de diaper.
Rapporteer een reactie
Ja, meneer Khargi, U bent ook het slachtoffer geworden van het “Surinaams systeem”, wat ik ook dagelijks bekritiseer. En dat is dat bij verandering van een regering alle politiek benoemde figuren vervangen moeten worden door figuren met de juiste of nieuwe politieke kleur. Ik zeg uitdrukkelijk kleur omdat capaciteiten in deze geen rol spelen. Ik waardeer uw beslissing ten zeerste door de eer aan uzelf te houden en op te stappen. Alleen de wijze hoe dit is gebeurd verdient geen schoonheidsprijs door de toegepaste NDP-achtige manier. Onbeschoft, ontactisch, onethisch, ondeskundig, amateuristisch, kinderachtig en stupide. De fout van het Surinaams systeem zit hierin dat iemand met kennis en ervaring nu moet wijken voor een groentje , die zeker een jaar nodig heeft om zich in te werken. Maar ja, in Suriname is het normaal om aan kapitaal-, kennis- en ervaringsvernietiging te doen. Iets wat de ontwikkeling van het land belemmerd en kenmerkend is voor het beleid wat wij van deze regering mogen verwachten?
Rapporteer een reactie
Wie heeft Bouva op het oog?
Rapporteer een reactie
En zo gaat het bij elke nieuwe regering in Suriname 2020-2025 chan op 0 begonnen, nu Jenny met meer reserves in staatskas maar laat zogenaamd zien ook op 0 te beginnen. Dus conclusie we zullen altijd op 0 beginnen en op 0 blijven.
Rapporteer een reactie
@debby
Wie Kargi wegzet als profiteur, slaat de plank volledig mis. Hij heeft zich niet laten paaien en geen gehoor gegeven aan de terugroep van minister Bibis. Daarmee heeft hij bewezen dat hij niet aangewezen is op het inkomen van een ambassadeur, maar op principes en eigen integriteit. Schelden en roepen om “zwarte lijsten” is goedkoop. Kritiek mag, maar wel met feiten en respect. Suriname verdient volwassen debat, geen moddergooien.
Rapporteer een reactie
Normaliter bieden ze geloofsbrieven aan, meen ik. Gaat hij nu die geloofsbrief terugvragen die hij had aangeboden? Want hij verlaat die post.
Rapporteer een reactie
Heel gauw opzouten!
Een ambassadeur onwaardig!
Hij had van alle presidents kandidaten een portret klaar moeten hebben.
En als je dat niet hebt, dan ga je niet demonstratief met het portret van de gewezen president op de foto.
Achterlijkheid kent geen grenzen.
Rapporteer een reactie
Bouva moet naar de mogelijkheden kijken om forensische-financiële-experts in te zetten om de Surinaamse ambassade in Denhaag door te lichten. Die Khagi heeft ongetwijfeld misbruik van zijn positie gemaakt. Er zullen meer blunders van deze Khagi aan het licht komen. Zelfs Esmerald zal zijn val van deze looser niet stuiten. Er komen gegarandeerd onregelmatigheden aan het licht.
@WATje,
Rapporteer een reactie
@WATje, ben je soms ontsnapt uit Wolfenbuttel aan de Letitia Vriesdelaan?
Rapporteer een reactie
Mr Khargi correct en met verstand gehandeld juiste beslissing.
Bouva is zelf niet kababel genoeg om als minister functioneren
De hele regeer partijen zijn mislukte ratten bij elkaar.
Rapporteer een reactie
@robg
Nu durven robg e.a te beweren dat Khargi “verantwoordelijkheid” moet nemen. Maar waar waren zij toen Hoefdraad wegvluchtte? Waar waren zij toen moordenaar Bouterse nooit voor het gerecht verscheen en onderdook? Waar waren zij na het kasreserve-schandaal met het flutverhaal van Aloebaba? Waar waren zij toen Kromosoeto en anderen de SPSB leegroofden?
Toen zwegen zij. Toen kenden zij het woord verantwoordelijkheid niet.
En precies nu Khargi zelf ontslag heeft ingediend, komen zij plots met morele vermaningen. Dat is geen principe, dat is hypocrisie in zijn zuiverste vorm.
Wie toen zweeg, heeft vandaag geen enkel recht van spreken.
Rapporteer een reactie
Scheidende ambassadeurs krijgen in de regel ook een onderscheiding van het land waar ze hebben gediend. Ben benieuwd of deze lafaard die in ontvangst zal nemen. Hij mag nu wel zelf ontslag hebben genomen, maar de aankondiging van vertrek was door Suriname al in gang gezet. Dit is dus mosterd na de maaltijd. Wanneer wordt Santokhi in SNA verwacht? hij kan liever ook de eer aan zichzelf houden, want zijn behandeling zal niet mals zijn.
Rapporteer een reactie
excusez, Siemba
Rapporteer een reactie
Onervarenheid van Bouva om ruim na een maand nog steeds geen portret van Simons te sturen naar de ambassades. Een ambassadeur mag niet zelf een portret in elkaar flansen. Bouva moet dit zichzelf aanrekenen. Hij is nog nat achter de oren en gaat nog veel meer fouten maken. Tot embarrassment van geheel Suriname.
Rapporteer een reactie
Een ambassadeur moet volgens protocol werken. Hij had zelf een staatsieportret van de nieuwe president moeten opvragen en niet zitten afwachten, want dat toont weinig professionaliteit. Dat Khargi zelf ontslag neemt, is mosterd na de maaltijd want hij was al teruggeroepen door Bouva en hij was sowieso demissionair. Khargi heeft niet volgens protocol gehandeld en hij wilt niet in Suriname gaan wonen, vandaar zijn mosterd-na-de-maaltijd ontslag. Khargi is respectloos, tactloos en onprofessioneel geweest. Vanaf januari 2025 tot 25 mei 2025 op staatskosten in hotel Torarica verbleven om de verkiezingscampagne van die loser Chan te ondersteunen. De Surinaamse ambassade was dus maandenlang onbemand gebleven, vandaar dat bellers geen reactie kregen op hun PSA-aanvraag. Wat heb je aan een Surinaamse ambassadeur in Nederland die alleen maar foto’s maakt met studenten en een ex-president die op hem lijken en dat noemt hij dan Surinaamse diaspora? De Surinaamse diaspora bestaat niet uit maar 1 soort, maar uit meerdere soorten.
Rapporteer een reactie
@Bantjar dat is stronterij wat je zegt. De ambassadeur zou ook moeten weten dat hij voorzichtigheid moet betrachten. Hij was ook een onervaren jongen die no nodig ambassadeur wilde worden, maar nooit voor de Surinaamse overheid heeft gewerkt.
Rapporteer een reactie
Broeders en zusters stoppen om elkaar te disrespecteren ‘ focussen op vooruitgang en ecconmisch stabiliteit voor Land en bevolking
dat wat Suriname op dit moment nodigt je nodige kennis in het praktijk omzetten zodat jouw vader / moeder / ooms / tantes/ broers en zussen/ neefjes en nichtjes en niet te vergeten OMA’S & OPA’S die hard voor MAMA SRANANG HARD HEBBEN GEWERKT IN HORROR ERBARMELIJKE OMSTANDIGHEDEN OM TOCH VOOR TE OVERLEVEN.
MINDSET VOOR ALLE POSITIEF DENKEND SRANANG SMA!!! Degene die scheld en onder mijnen het bestuurlijke apparaat van zij huis inplaats van het nodige correcties te brengen war het nodig is zijn geen echte SURINAMERS!!!!!
Rapporteer een reactie
Khargi is heeft de juiste beslissing genomen de Journalist was zeer geliefd in Nederland en heeft jaren in het buitenland gewerkt als internationale Journalist Onder Ander in Aruba waar zijn vader hoogleraar was ook zijn moeder was hoog in de onderwijs. Hij is deels opgegroeid in Utrecht en kende de de Nederlandse maatschappij door en door. Zijn oom B. Khargi was in Nederland Adviseur van de Koningin. Ook adviseur en belast met het opvang van de Surinamers in Nederland, en voorgedragen als Burgemeester van Gouderak. Ook was hij hoofd van de BVD de FBI van Nederland binnenlandse veiligheidsdienst. Hij was ook Programma maker van Radio Veronica. Zijn tante S. Khargi was verbonden aan de Erasmus Universiteit te Rotterdam. Hij komt uit een Intellectuele familie. beheerste vele wereld talen, dus was de juiste man op de juiste plek als Ambassadeur van Republiek Surname. Helaas maar misschien terecht dat hij zijn ontslag als een grote man heeft vaarwel gezegd. Hij kan de weide wereld in Nederland zal heb zeker een hoge baan aanbieden, met een salaris 5x hoger als de Surinaamse gebroken. Wiemasanga is een Surinaamse stichting in Nederland waar Khargi de oprichter van was, om de Diaspora een steun in de rug te geven.
Rapporteer een reactie