HomeNieuws uit SurinameOPINIE: Van 'I Love Corruption' naar 'I Love OM'

OPINIE: Van ‘I Love Corruption’ naar ‘I Love OM’

KAM Thuiszorg

-

WK 2026

[INGEZONDEN] – Het streven van showman Stephen Tsang om corruptie aan te pakken is zeker toe te juichen. Maar laten we wel eerlijk zijn: in de periode 2010-2020 onder president Bouterse hield hij zijn kaken stevig stijf op elkaar over de talloze corruptieschandalen.

Opeens is hij nu vurig voorstander van integriteit en transparantie, vooral op OWRO! Overigens, wat een afschuwelijke afkorting. Advies: OW & RO.

Zolang minister Tsang de anticorruptiestrijd niet begint bij zijn eigen politieke vrienden (NDP), blijft het bij een politieke show, met hemzelf in de hoofdrol. Tussen 2010 en 2020 regende het van ernstige corruptiezaken, maar Tsang leverde toen geen enkel dossier aan bij het OM. In die tijd gold voor hem eerder: “I Love corruption and I hate OM”. En nu: “I Love OM”. Wat een ommezwaai, écht ongelooflijk!

Tijdens de beruchte persconferentie van Bouterse in februari 2020, waarin hij probeerde de verdwijning van 100 miljoen dollar uit de Centrale Bank van Suriname te bagatelliseren, zat Tsang er als minister van Handel, Industrie en Toerisme zwijgend bij. Nu doet hij alsof hij tien schone vingers heeft, toen deed hij alsof zijn neus bloedde. Hij verdedigde het tralala-verhaal van Bouterse.

Het opmaken van dossiers is duidelijk een persoonlijke wraak tegen oud-minister Riad Nurmohamed. Herinner je nog de persconferentie van Bouterse in 2015, die beweerde dat hij de helft van de VHP zou opsluiten? Wie van de VHP is toen opgesloten? Als Tsang werkelijk corruptie wil bestrijden, laat hij dan gelijk een dossier opmaken van NDP-ondervoorzitter Ramon Abrahams.

Oud-minister Winston Caldeira zei in 2015 tijdens het economisch debat van de Vereniging van Economisten in Suriname (VES) glashelder dat Abrahams wegens corruptie was ontslagen. Maar er kwam nooit een onderzoek naar de malversaties. We kennen allemaal het trackrecord van de NDP.

De kwestie Van ’t Hogerhuysstraat
Het project wordt gefinancierd door de IDB en de aanbesteding is gebonden aan strikte voorwaarden van de IDB, gericht op transparantie en corruptiebestrijding. Voor ons als samenleving is het belangrijk dat het project uitgevoerd wordt; de samenleving mag niet de dupe worden. De overheid is nu begonnen met lapwerk, zeker een verlichting voor de autobestuurders.

De regering zette zichzelf buitenspel door het hoger beroep in te trekken. Minister Tsang is nu de pisang/pineut van de dwaasheid van de regering en van zijn eigen domheid. Ze hebben nu een stevige deksel op hun neus gekregen. De IDB werkt niet mee aan NDP-stijl-deals; dit fiasco is te danken aan hun eigen politieke onnozelheid. Wie een kuil graaft voor een ander, valt er zelf in.

Volgens de IDB is de gunning aan Kuldipsingh Infra N.V. correct; oud-minister van OW Riad Nurmohamed heeft juist gehandeld. Volgens de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB) is er geen sprake van corruptie. Maureen Baynath, een aanbestedingsdeskundige, zegt dat de aanbesteding van project Van ’t Hogerhuysstraat conform de IDB-regels is geschied:


President Ilan Goldfajn van de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB) heeft tijdens een persconferentie benadrukt dat de IDB het besluit en de soevereiniteit van de regering zal respecteren, echter mag de bank haar eigen interne wetten en regels NIET overtreden. Dus de boodschap van de IDB is kristalhelder: “Take it or leave it”. Tra fas no dé!

Idris Naipal

shop now
11 en 12 september

13 REACTIES
  1. Dit is een traditie bij elks overgang van een nieuwe regering.
    Het gebeurt niet alleen in SU, maar wereldwijd.
    Dus het volk is echt niet dom en het verbaast ons ook niet.
    Ca 43% van de kiezers ( 2025) hebben op de corrupte regering Santoki.Brunswijk gestemd.
    Dus ca 118.000 (VHP 87.000 en Abop 31000) mensen zijn indirect medeplichtig.
    Deze mensen worden nu in de DNA op de operatietafel gelegd, maar zonder een erkend arts die de behandeling kan uitvoeren.
    Ik ben benieuwd naar de lijst van de overledenen.


    Rapporteer een reactie
  2. De ene KA voor n andere SHIT vervangen.
    Su politiek is n stoelendans in n gemaskerd bal. Ontken dat maar. Deze aflevering wordt gedanst olv tante Sidonia.
    En t volk crepeerde nog lang en ongelukkig.


    Rapporteer een reactie
  3. Er is een groot verschil tussen brullen in een dna-zaal en verantwoordelijk zijn voor een ministerie.

    Die chino begeeft zich op glad ijs, maar die suri’s zijn ‘gewend’ aan omoe op de hoek. Zelfde mentaliteit.

    Het zal nu duidelijk worden of hij een suri is of een kantonese hakka.


    Rapporteer een reactie
  4. Wat een waardeloze houtluis,hielen/kontlikker die Idris .ik laat die hele corrupte criminelen bende van de vhp over aan bennie miranda en maccu vooral, zij gaan jullie smoel dichtlijmen.


    Rapporteer een reactie
  5. Maar eerst jou smoel dichtlijmen voor die onbeschofte ordinaire haatdragende bagger van je pirie lo.

    Suri is nog steeds geen noord korea.
    Wie denk je dat je bent onbeschoft ding.
    Kijk in de spiegel als je het wil hebben over corrupte criminele bende.


    Rapporteer een reactie
  6. Sorry maar begrijp de verslag gever het niet ?
    Is klare taal.
    Besluit is al genomen en als ga je op je hoofd staan je kan het gaat niet anders worden.
    De verslaggever weet duidelijk niet hoe aanbestedingen gaan en de regels die erbij komen kijken.
    Dit had 5 min kunnen duren.
    Regel 1 t/m 5 gelden.
    En als je bij de een van ze het criteria niet haalt dan sta je BUITEN SPEL. (GAME OVER)
    Maar sommige mensen snappen dit niet


    Rapporteer een reactie
  7. “in de periode 2010-2020 onder president Bouterse hield hij zijn kaken stevig stijf op elkaar over de talloze corruptieschandalen.”
    =====================

    Duidelijk verhaal…verder geen commentaar.

    Moro e kon…

    Ba Suku Ba Feni Ba Tyari!


    Rapporteer een reactie
  8. Het zou heel mooi zijn wanneer de currupte handelingen van de twee voorgaande regeringen open en bloot op de operatie tafra-blad gelegd zou worden. Ook Abrahams ,Na-schoolseopvang, Stalweide,Sieuwdien Lvv, Riad ow etc etc.


    Rapporteer een reactie
  9. ha ha ha die paarse stront rat willy pielo wil die twee paarse zwarte aapjes inzetten om de VHP monddood te maken , ha ha ha en dat zegt dat zwarte paarse droplulletje willy pielo , ha ha ha en jij gaat toekijken hoe jou twee paarse zwarte aapjes met een slag de grond in geslagen worden , nou zwart dropje willy pielo jij zal vluchten als jij nog de kans krijgt , wij denken niet dat jij kan vluchten , jij zal van deze aardbol weggeblazen worden rechtstreeks naar de hel


    Rapporteer een reactie

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

LAATSTE BERICHTEN:
TOP SITES