Alhoewel de ontheffing van Bryan Isaacs als korpschef een noodzakelijke stap was, is dit besluit volgens NPS’er Raoûl Hellings niet de oplossing van het probleem. Isaacs heeft nu wel het gelag moeten betalen, maar ook de eerste vier personen in de korpsleiding zijn volgens Hellings verantwoordelijk.
“Omdat het probleem veel complexer is en het veel meer inspanningen zal vereisen om die politieorganisatie gezond te maken en het vertrouwen in die politieorganisatie vanuit die organisatie te kunnen hervinden.
Isaacs gaat nu wel het gelag betalen, maar om hem heen heb je een aantal functionarissen die hem erop moesten kunnen wijzen dat hij niet de goede kant opging. Maar als je op dezelfde toon blaast en demonstratief erbij bent bij die persconferentie, dan heb je daarmee al het signaal gegeven dat je het beleid van die politieleiding ondersteunt”, zei Hellings in het programma Bakana Tori.
De oud-politiebondvoorzitter stelt dat veel personen zich nu blindstaren op de twee recente incidenten binnen het Korps Politie Suriname. Hijzelf zag de signalen al in een heel vroeg stadium. De grootste fout die Isaacs volgens Hellings heeft gemaakt is om te vergeten wat zijn taken en bevoegdheden zijn.
“De politiekorpschef heeft als domein organisatie en beheer onder algemene leiding van de minister. Maar deze korpschef is zich een superoperationele commandant gaan wagen. Je zag die dingen, waaronder een speedmars organiseren, met bikers rondrijden, op de motorfiets naar Nickerie gaan en een blauwe baret aantrekken.
Die blauwe baret (foto) is voor AT’ers en dat mag je pas aantrekken wanneer je de arrestatieteamopleiding hebt gevolgd en met goed gevolg hebt afgelegd. Er hapert dus wat aan het leiderschap binnen de politieorganisatie.
Die korpsleiding gedraagt zich verschrikkelijk autoritair en voelt zich verheven boven wet en recht. Want als de korpsleiding zo ver kan gaan dat zij denkt dat ze zonder enig gevolg inbreuk kan maken op fundamentele mensenrechten, dan snap je dat we eigenlijk al in een heel andere fase zijn beland. Een fase van een dictatoriaal bewind binnen de politieorganisatie”, stelde hij.
Hellings noemt als voorbeeld een circulaire van de politieleiding waar de inmiddels ex-korpschef wilde bepalen bij welke arts politieambtenaren zich moesten laten inschrijven. Het tweede is waar de politieleiding ging ‘dieken’ in het privéleven van politieambtenaren. Hierdoor werden politieambtenaren in gebreke gesteld voor zaken waar ze noch part noch deel aan hadden.
“En dat is een heel andere kijk op zaken. De politieorganisatie is weliswaar een gedisciplineerde organisatie, maar de discipline is niet oneindig. Politiemensen hebben ook een leven, want naast politieambtenaar zijn ze ook ouder en partner. En wanneer zich in die situatie of gezinsleven zaken hebben voorgedaan, dan moet je als politieorganisatie een enorme terughoudendheid betrachten voordat je ze gaat aanspreken over wat ze doen in hun privétijd”, aldus Hellings.
Verder zou Isaacs maatregelen hebben genomen tegen mensen die buiten het tuchtrechtelijk stelsel vielen. Ook de interne communicatie binnen de organisatie was zoek.
“Als je binnen het tuchtrecht een aantal straffen hebt die je aan politiemensen kan opleggen als onderdeel van het tuchtproces, dan is dat het. Maar je moet geen eigen straffen gaan bedenken. Dat je bijvoorbeeld gaat bepalen dat mensen als straf geen overuren mogen maken. Dat zijn dingen die een beetje te ver gaan. De politieleiding had geen oor voor mensen die niet in hun keurslijf passen”, aldus de NPS’er.



Was een mooie kans jammer niet benut
Rapporteer een reactie
Hellings, laat me het heel netjes zeggen: Je weet teveel om niet medeschuldig te zijn. Je weet het: Wie niet gezondigd heeft, werpe de eerste steen.
Rapporteer een reactie
Dat krijg je van politieke benoemingen.
Rapporteer een reactie
Hellings veegt zn straatje schoon.
Rapporteer een reactie
Mosterd na de maaltijd.
Hellings praat heel veel maar zegt in feite helemaal niets. Isaacs was gewoon de juiste man op die plek.
Maar als jullie in het land van sodom en gomorra willen leven, dan krijg je dit soort onzinnig geleuter. Hellings en anderen kunnen niet tegen discipline, vandaar dit soort aanvallen op de korpschef.
Er is binnen het korps een criminele bende actief die op deze manier de hand boven het hoofd gehouden wordt.
Moro e kon…
Ba Suku Ba Feni Ba Tyari!
Rapporteer een reactie
KPS , onder ABOP gaat nooit orde op zaken kunnen stellen. Al ga je daar duizend KC,s plaatsen.
Het systeem is corrupt en dat komt door dat de salaris van deze mensen erg laag is. Ca 50 % moet hosselen om de eindjes vast te kunnen knopen. En onder hosselen bedoel ik niet dat ze na hun werktijd groenten aan het planten zijn. Ik hoop dat u niet dom bent om te kunnen begrijpen wat ik hiermee bedoel.
Rapporteer een reactie
Failed state!
Probleem is groter dan men denkt of vermoed!
Rapporteer een reactie
De oplossing van het probleem is…..alles toestaan. Moord, geweld, verkrachting, diefstal, alles legaal maken. Dan heb je ook geen politie nodig. Mensen regelen dan hun zaken wel onderling.
Rapporteer een reactie
Joost
Bagson je bent net zo dom als het Bijlmer hoertje Debby doe ons hier een plezier met die domme en
achterlijke berichten van je en flikker op van dit forum hier je voegt niks toe met je beschadigde ene
hersencel
Rapporteer een reactie
istieweer 11 augustus 2025 Bij 13:40
Isaacs was gewoon de juiste man op die plek.
Er is binnen het korps een criminele bende actief die op deze manier de hand boven het hoofd gehouden wordt.
met isaacs bovenaan
weer dom onzinnig gepraat van alweer iemand die nergens iets van begrijpt en alleen in zijn eigen straatje lult
==========================
istieweer , niet zo slap lullen. Je bent dol op je eigen geleuter maar weet totaal niet waar je het over hebt.
Als er één is die vanaf een afstand en objectief kan kijken wat er aan de hand is dan ben ik dat wel.
Dat er overal in de staats instituten van die figuren lopen heeft niets te maken met de enkele integere mensen die hun best doen om een situtie van ongebreidelde rotzooi die jullie sergeantje ervan heeft gemaakt op te lossen. Figuren zoals jou zitten een hoop achterlijke kaolo ongenuanceerde opmerkingen te maken alsof jullie de enige zijn die slim zijn. Het tegendeel is waar, je bent zo f@cking dom als het achterste eind van een ezel. Als je mee wilt praten moet je eerst zorgen dat jij de lagere school hebt afgemaakt.
Jullie en dat geldt ook voor jou zijn één grote criminele bende en weten inmiddels ook niet meer het onderscheid tussen goed en kwaad.
Houdt je commentaar in het vervolg voor je zelf en denk eerst goed na alvorens je anderen de maat wil nemen…..don buriki.
Lees die troep die je plaatst nog eens een keer goed door en kijk in de spiegel voordat je aan jezelf die rotzooi die je post verantwoord.
Moro é kon…
Ba Suku Ba Feni Ba Tyari!
Rapporteer een reactie
ALS JE ALLEEN NAAR HELLINGS ZIJN KOP KIJK ZIE JE EEN OUDE ROVER DAAR. ZIJN HEEL UITERLIJK LIJKT ZO OP EEN CRIMINEEL
Rapporteer een reactie
Een zorgelijke ontwikkeling. In 1982 werd met mitrailleurs de bevolking tot stilzwijgen gedwongen.
Als je nu ziet wat er gaande is dan is het hetzelfde, maar zonder pipa.
Hellings schets een gevaarlijke ontwikkeling, de gehel top moet verdwijnen zowel bij defensie als bij politie om daar hun mannen te plaatsen.
De bevolking zal monddood worden gemaakt.
Als er nu niet wordt ingegrepen is het straks te laat. Het buitenland zal nu nog niets doe, je zal het zlef moeten doen, want zij redeneren dat het een binnenlandse aangelegenheid is.
Maar Mark my Words Het bigin van het eind is begonnen.
Rapporteer een reactie
shodel alleen jij trapt erin hoor, maar je hebt in ieder geval tijdens het typen even lol gehad
Rapporteer een reactie
@Sabakoe… Je raaskalt! Kan niet normaal communiceren en bent blijven hangen in een stukje geschiedenis die vandaag niet meer actueel is! Op deze manier geven we dat sergeantje over 30 jr nog steeds de schuld van alles wat mis is!
Isaacs is ontheven op basis van feiten. Onfrisse zaken in het korps en als ik het zo hoor, was hij NIET de juiste man op de positie van korpschef! Meer dan ooit zijn er politieambtenaren die ontspoorden, die alles deden voor een extra zakcentje! Heeft Isaacs ooit bij de president erop aangedrongen om die 300 agenten die hij had ontrokken uit de dienst, voor zijn persoonlijke beveiliging terug te halen, omdat de criminaliteit uit de klauwen liep???
Jouw geliefde Chan heeft bij alle benoemingen zijn inner circle bevoordeeld. Nergens waren er deskundigen, alleen maar marionetten die op zijn commando dansten! Nu blijkt ook dat hij geld teveel had, doordat hij door het hele land kabinetten van de president heeft opgericht!? Waarvoor en wie zijn die vertrouweling en die daarmee een aardig centje verdienen!? Het korps was continu de dupe wanneer het op financiën aankwam, dan was er een brandstof probleem, geen geld voor niks! Wel geld voor een nieuw politiebureau…ter waarde van vele miljoenen…
Kom achter je scherm vandaan en boek een ticket naar Suriname, dan mag je hier overal je onzin komen verkondigen… Of.. Oh nee je zal je waarschijnlijk gaan verstoppen achter die machtige VHP crew van je.. slappe hap
Rapporteer een reactie
waterkant.net verwijderd weer ware reacties
Rapporteer een reactie
ha ha ha die zwarte konsensi is aan het malen , en zwarte aanhanger van die massamoordenaar d.d.bouterse jij moet toch helemaal je bek houden , iedereen weet dat jij het prachtig vond dat jou papa d.d.bouterse honderden Surinamers vermoorde , waarvan vele Hindoestanen en vrouwen en kinderen zelfs baby’s werden door deze duivel niet ontzien , dus zwarte konsensi wij zullen dit gegeven telkens weer voorschotelen aan jou zodat je zelf een stuk touw gaat stelen om je te verhangen aan een stoel en zo uit jou pijn bent verlost loser
Rapporteer een reactie
De uitspraken van Hellings zijn niet alleen misleidend, maar verhullen ook zijn eigen aandeel – samen met Gentle en Atompai – in de afbraak van het Korps Politie Suriname. Zij hebben willens en wetens de strakke discipline losgelaten en doelbewust gezocht naar een korpschef die hun kritiekloos zou volgen. In Prade vonden zij een gewillig uitvoerder, die hen vrij spel gaf. Onder zijn leiding werden mensen binnengehaald met negatieve antecedenten of zelfs zonder enig formeel sollicitatie- of toelatingsproces. Nog ernstiger: Atompai liet vrouwelijke kandidaten toe uit persoonlijke gunst, iets wat zwart op wit blijkt uit op Facebook verschenen WhatsApp-berichten. Toen hij hiermee werd geconfronteerd, verschool hij zich achter het excuus dat zijn telefoon “gehackt” zou zijn. Prade greep niet in en liet alles passeren.
Door hun toedoen werd ook de intrede van tatoeages bij politieambtenaren in het korps genormaliseerd, iets wat haaks staat op het beeld van discipline, uniformiteit en professionaliteit dat van de politie verwacht mag worden. Het zijn precies dit soort laakbare keuzes en praktijken die het korps in diskrediet hebben gebracht en de fundamenten van orde en integriteit hebben ondermijnd.
Wie zelf het fundament van discipline heeft ondergraven, heeft geen enkel moreel gezag om te spreken over het verval van het korps.
Rapporteer een reactie
Bryan is niet alleen vanwege racisme en rancune ontslagen, maar vooral om zijn kennis en kunde en no-nonsense aanpak.
Bryan is in maart 2024 geïnstalleerd door de president en heeft letterlijk en figuurlijk bagger aangetroffen.
Helemaal eens met @Aki en @Siemba.
Ook de suri media is vol lof over de Korpschef.
Opvallend dat abop, de ex-minister van justitie, buiten schot blijft. Die was de hoofdverantwoordelijke.
Met alweer een abop-puppy als minister, en het gevaar vanuit grundjarie, ziet het er absoluut niet rooskleurig uit.
De contouren van mismanagement in dit regime zijn al duidelijk zichtbaar.
Rapporteer een reactie
Konsensi 11 augustus 2025 Bij 15:22
@Sabakoe… Je raaskalt! Kan niet normaal communiceren en bent blijven hangen in een stukje geschiedenis die vandaag niet meer actueel is! Op deze manier geven we dat sergeantje over 30 jr nog steeds de schuld van alles wat mis is!.
========================
Hahaha, ik? ben blijven hangen in een stukje geschiedenis. Whahahahahahahahahaha…ware het niet dat juist dat stukje geschiedenis de basis is van jet geheel die de toekomst van Suriname kan bepalen. Nee maar daar ben je veel te dom voor. Nergens in de gegevens staat dat Isaacs is ontslagen vanwege onfrisse zaken, dat is gewoon een smerige verzonnen fabel van jezelf.
Fascistische leugens noemt men dat.
En de zogenaamde 300 politie ambtenaren die volgens jou zouden zijn ontrokken zijn in de lijn van dezelfde leugen die jij aanhangt en hebben uiteindelijk helemaal niets te maken met het ontslag van de korpschef.
Kortom je lult weer gewoon uit je slappe nek om jullie kwade bedoelingen en handelingen te proberen te verbergen.
Tot slot, jou bedreigingen zeggen mij helemaal niets, ik kom, sta en zeg de dingen gewoon zoals ze zijn in Suriname. Mi ne vrede no wan k@ Srananman. Dus ook daar kan jij je woorden daar in steken waar het daglicht niet verdragen wordt.
F@cking vieze vuile smerige ongeschoolde paarse poep rioolrat.
Moro e kon…
Ba Suku Ba Feni Ba Tyari!
Rapporteer een reactie
istieweer is flauw gevallen omdat hij met zijn paarse ratten kop op de steen is gevallen waar hij net van onder was gekropen , ach die komt niet meer bij , dus weer een paarse loser minder
Rapporteer een reactie
waterkant.net , dit nog ;;;;; vieze vuile paarse rat hellings , bij limbo durf jij alles te vertellen hé , jij bent toch ontslagen door foute handelingen en later hebt jij je aangemeld bij de nps , ook gentle en atoompai gingen naar de nps , door die rusland werden jullie als nieuwe leden onthaald , maar jullie paarse gedachte is overgenomen door die rusland
maar vieze vuile smerige paarse rat hellings jij durft alleen bij limbo de ex korpchef aantevallen , heeft die vet gemeste paarse zeug kilos jou soms onder jou balletjes gekieteld die was ook bij limbo de ex korpchef aantevallen
maar jij en die zeug zullen straks aangevallen worden uit een andere hoek die jullie niet verwachten , en vluchten kan niet meer
Rapporteer een reactie