The Bottom Line Crew heeft woensdag weer een video gedeeld waaruit de verwoesting van de natuur door goudwinning duidelijk wordt.
Dit keer gaat het om het het Brownsberg Natuurreservaat. Wat je ziet als je over de weg rijdt lijkt puur Surinaams regenwoud, maar achter het groen schuilt de keiharde realiteit van roofbouw.
In het hart van het natuurreservaat – een gebied dat officieel beschermd zou moeten zijn – worden hectares grond omgeploegd tot modderige meren, restanten van intensieve goudwinning. Van bovenaf wordt de omvang van deze ecologische schade pijnlijk zichtbaar.
Wat het extra schrijnend maakt: de weg die dwars door dit gebied loopt, laat slechts een onschuldige strook natuur zien. Voor wie erlangs rijdt, lijkt alles vredig. Maar wie omhoog kijkt – of dieper graaft – ziet de structurele vernietiging van het regenwoud zoals ook in het plaatje hierboven te zien is.
Onderstaande beelden van The Bottom Line Crew, geschoten op 21 juli 2025, leggen bloot wat verborgen blijft voor het oog van de voorbijganger. Wat als ‘natuur’ lijkt, is in werkelijkheid een front voor ecologische misdaad.
“Deel deze beelden. We willen dat zoveel mogelijk mensen dit zien”, aldus The Bottom Line.





En dit is de harde waarheid Surinamers.,shame you!!!
Rapporteer een reactie
De Amezone de longen van de wereld!
Rapporteer een reactie
Of te wel de, “de longen van de aarde” !!!
Rapporteer een reactie
Een klein fragment van de werkelijkheid. Dit is maar het topje van de ijsberg. Corruptie en hebzucht.
Rapporteer een reactie
Met tourisme is meer geld te verdienen dan met goud. Maar overheid wil dat niet inzien . Goudwinning kunnen ze geld goud makkelijk stelen . Tourisme verdienen meer mensen sectoren aan. Kunnen ze moeilijker geld van stelen. Kijk naar eco tourisme Costarica
Rapporteer een reactie
Duidelijk een failed state!
Vrienden van Bruswijk en Bouterse hebben allemaal concessies in het binnenland .Alles wordt daar vernietigd.
Wanneer Moeder Natuur gaat wreken dan moet men niet verbazen!
Rapporteer een reactie
Waar gaan al die afgegraven zand naartoe? Goudwinning en zandverkoop of alleen graven en zo laten liggen. Kunnen ze die gaten niet weer vullen? Of is het dan niet rendabel genoeg? Zou je die water en gaten niet voor iets kunnen benutten viskweek ofzo of is die zwaar vergiftigd? Allemaal vragen die in me opkomen.
Rapporteer een reactie
Je kan bijna heel gebied afschrijven. Suriname heeft het geld niet om het weer te herstellen.
Dus gaat ook niet hersteld worden.
En aan de ander kant gaan ze gewoonverder
Rapporteer een reactie
Joost
Het land gaat op allerlei manieren naar de kloten is en blijft helaas bananen republiek wordt niet beter forget it Dat mooie gebied b Berg gaat zo naar de kloten Suriname heeft een vijand en dat zijn
de bevolking en regeringen zelf dit speelt al jaren en de regering sluit het liefst de ogen en mevr Simons ligt het liefst in de hangmat zou ze weten waar b berg ligt !!!
Rapporteer een reactie
De bescherming moet veel beter bij wet worden geregeld. Bv door een duidelijke omschrijving van de status van een gebied en de beheersdaden. Denk bv een status die hier de mogelijkheid biedt om zonder verder onderzoek al het zwaar materieel in beslag te nemen als er geen verklaring van Stinasu voor geplande werkzaamheden is, uit te breiden met alles wat verder in de directe omgeving van het gevonden zwaar materieel aanwezig is en zware straffen voor de personen op die locatie eventueel met straf vermindering als ze de namen en bewijzen van opdrachtgevers noemen. Het moet gewoon simpel en effectief zijn om snel en goed in te grijpen!
Ook goede beloningen voor de aanbrengers van deze misdaden. Denk aan 10% van de opbrengst – kosten van wat er in beslag is genomen en rechtsbescherming van klokkenluiders!
Maak een rangorde van soorten gebieden en hun beheersdaden met de zwaarste voor die als Brownsweg. Sluit ook de verschillende concessie gebieden in bij die rangorde. Denk bv aan geen goudzoekers in een bosbouwconcessie.
Rapporteer een reactie