De Nationale Partij Suriname (NPS), die in de nieuw te vormen regering het ministerie van Gas, Olie en Milieu onder haar beheer krijgt, heeft Patrick Brunings voorgedragen als bewindsman op dit departement.
Partijvoorzitter Gregory Rusland heeft dit zaterdag aan de partijstructuren laten weten.
Met het nieuwe ministerie van Gas, Olie en Milieu, speelt Suriname in op de groeiende betekenis van de olie- en gasindustrie voor de nationale economie.
Deze sectoren vielen voorheen onder het ministerie van Natuurlijke Hulpbronnen, maar door de oprichting van een zelfstandig ministerie wordt beoogd om de ontwikkeling en regulering van de olie- en gaswinning – in het bijzonder de offshore-projecten met grote internationale investeringen – beter te coördineren.
Tegelijkertijd benadrukt de toevoeging van ‘Milieu’ dat er ook aandacht moet zijn voor duurzaamheid, milieubescherming en de impact van de extractieve industrie op mens en natuur.
Brunings is geen onbekende in de oliewereld. Na het behalen van zijn masterdiploma in Petroleum Engineering in Nederland keerde hij terug naar zijn geboorteland. Hij is vanaf 1995 werkzaam bij het Surinaamse staatsbedrijf Staatsolie Maatschappij Suriname N.V.
In die periode bekleedde hij diverse leidinggevende functies binnen de afdelingen Exploratie en Productie. Zijn belangrijkste bijdragen waren het introduceren van nieuwe technologieën, het optimaliseren van productiesystemen en het opzetten van nieuwe exploratie- en productieorganisaties en dochterondernemingen.
Patrick leidde bovendien verschillende grote exploratieprojecten en productie-eenheden in het onshore- en ondiep offshoregebied.






Til na een regenperiode een steen op en zie wat er tevoorschijn komt
Rapporteer een reactie
Wat verwacht Suriname eigenlijk van de olie inkomsten?
Rapporteer een reactie
waterkant.net jonge jonge jonge
Rapporteer een reactie
waterkant.net, jullie zijn alleen maar druk met reacties te beoordelen , en dan niet plaatsen , zo komt er geen drup olie naar boven
Rapporteer een reactie
Peter Kleinbal 13 juli 2025 Bij 11:56
Wat verwacht Suriname eigenlijk van de olie inkomsten?
§§§§§§§§§§§§§§§§
Dat Suriname alsnog een paradijs wordt na de mislukte paradijs verklaring van 25 november 1975.
Suriname heeft nl een droom: slapend rijk worden.
Rapporteer een reactie
Fantastische keuze van de NPS! Net als Dirk Currie…..laat de NPS zien wat het is om met ECHTE deskundigen te komen ipv de doppie pistool wang foe Chan ha ha ha
Rapporteer een reactie
Zo krijgen we toch nog deskundigen op de belangrijke posten… Top
Rapporteer een reactie
Dit heet nou belangenverstrengeling. Want gas & olie winning staan haaks op milieu. Deze ministerie moet milieu overhevelen naar Bosbouw.
Rapporteer een reactie
ha ha ha blakaboy, aan jou reactie te zien ben jij nog een dropje , en nps is nu ndp
Rapporteer een reactie
inderdaad , het milieu koppelen aan oil en gas kan ervoor zorgen dat er geen drup olie naar boven komt ,
maar het kan zijn dat deze minister het milieu door zijn vingers ziet, en als nog de eerste drup olie naar boven komt , wel snel handelen anders verdampt die druppel
Rapporteer een reactie
mensen hebben jullie ook gelezen dat er veel kritiek is op de aanstelling van onbekwaamde minister van de ndp , zeker bouva op buitenlandse zaken en misiekaba op volksgezondheid, deskundigen zeggen dat deze personen niet kababel zijn , maar simons zegt dat ze een team van deskundigen zal installeren die die alle minister zal begeleiden, simons wat zijn de extra kosten, en hoe gaat u dat betalen, is maar een vraagje van het arme volk
Rapporteer een reactie
Ministers moeten persoonlijk aansprakelijk gesteld kunnen worden. Dan zal men meer respect gaan hebben voor de natuur, voor de toekomst van onze kinderen en kleinkinderen en alles wat daarna komt
Dit geldt voor alle vormen waar de natuur wordt aangetast
Rapporteer een reactie
In ieder geval geen onbekende in the oil field.
Ik wens hem wijsheid toe.
Rapporteer een reactie