HomeOnderwerpenEconomiePetronas begonnen met nieuwe olieboringen voor de kust van Suriname

Petronas begonnen met nieuwe olieboringen voor de kust van Suriname

KAM Thuiszorg

-

WK 2026

Het Maleisische energiebedrijf Petronas is zondag 6 juli 2025 gestart met het boren van de eerste van drie verkennende olieputten in Blok 52, een offshoregebied in de wateren van Suriname.

Dit maakt onderdeel uit van een bredere zoektocht naar extra oliereserves, zo meldt het Surinaamse staatsoliebedrijf Staatsolie.

De boringen worden uitgevoerd met behulp van het boorplatform Noble Developer, eigendom van Noble Corp, dat begin juli in Suriname is aangekomen. De Nationale Milieuautoriteit van Suriname gaf half juni groen licht voor het project.

Blok 52 ligt in een veelbelovende zone waarin eerder al olie is aangetroffen. De komende periode moet uitwijzen of deze nieuwe putten de basis kunnen vormen voor commerciële productie.

Staatsolie had op dinsdag 17 juni jongstleden samen met PETRONAS Suriname E&P B.V. en dochteronderneming Paradise Oil Company N.V. (POC) een productiedelingscontract (PSC) getekend voor Blok 66 in het diepzeegebied van Suriname.

Suriname zet grote verwachtingen op de olie-industrie als motor voor economische groei.

shop now
Caribbean Night

11 REACTIES
  1. Je boort gaten in de grond, pompt datgene eruit wat de grond stevig op zijn plaats houdt en dan wil je geen catastrofes? Waarom denk je dat de Europeanen en Amerikanen het liefst niet in hun eigen bodem wroeten?


    Rapporteer een reactie
  2. Zwakzinnige Leny schreef:
    “Hoop NIET dat er in de toekomst GEEN aardverschuivingen plaats gaan vinden.
    Dat zou echt een ramp zijn” .
    Dus vindt zwakzinnige Leny, dat er WÈL aardverschuivingen zullen plaatsvinden!

    Deze oliedomme persoon wil héél graag meepraten maar heeft als ZWAKZINNIGE, helemaal niet in de gaten, dat ze slechts PURE ONZIN uitkraamt..😂😂😂!


    Rapporteer een reactie
  3. Leny,
    Wan lóh k@ koeterwaals j’e taki.
    “ Hoop niet dat er in de toekomst geen aardverschuivingen plaats gaan vinden.”
    Dus je hoopt op aardverschuivingen in de toekomst.
    Je maakt op mij echt een verwarde indruk; zoek hulp.


    Rapporteer een reactie
  4. Daar hebben we Leny met haar drooggelopen vijvertje.

    Quote
    “STEM MASSAAL VHP!!!
    PRESIDENT SANTOKHI IS VOORUITGANG VOOR U EN IEDEREEN!!!
    Zo is het en niet anders.”

    Unquote
    ‘Ik hoop niet dat er in de toekomst geen verschuivingen in de regering zullen plaatsvinden’ 😂😂


    Rapporteer een reactie
  5. Ja ,Ja president Santokhi voor liegen en vliegen en friends en family dat is de motto .zo helpen wij suriname vooruit.je ben zeker een vriend of familie .misschien krijg je grote consessie.


    Rapporteer een reactie
  6. Guyana exploreert voor de kust uit dezelfde aders. Het is niet te hopen voor suriname dat tegen de tijd dat de olie naar bovengehaald moet worden, de putten opgedroogd zijn.


    Rapporteer een reactie
  7. Sabaku 7 juli 2025 Bij 12:23
    Guyana exploreert voor de kust uit dezelfde aders. Het is niet te hopen voor suriname dat tegen de tijd dat de olie naar bovengehaald moet worden, de putten opgedroogd zijn.

    ——-

    Dan moet die Petronas maar opdraaien voor alles, want zij hebben dan valse data geleverd.

    Overigens zou het niet erg zijn als de bodem van de kust wat inzakt. Dan biedt dat het vaste land wat meer bescherming.


    Rapporteer een reactie

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

LAATSTE BERICHTEN:
TOP SITES