HomeOnderwerpenJustitie en politieDouaniers in Suriname krijgen training van Nederlandse collega's

Douaniers in Suriname krijgen training van Nederlandse collega’s

KAM Thuiszorg

-

WK 2026

In het kader van het Makandra-programma hebben Nederlandse douanedocenten van 2 tot en met 15 juni twee intensieve trainingen verzorgd voor hun Surinaamse collega’s. De modules, gericht op risicomanagement en douanewaarde, vormden een belangrijke stap in de structurele versterking van Douane Suriname.

De sessies, die plaatsvonden in Paramaribo, waren interactief van opzet en boden de deelnemers verdieping in essentiële douaneprocessen. Door praktijkgerichte kennis te combineren met strategisch inzicht, werd niet alleen het vakmanschap aangescherpt, maar ook de samenwerking tussen de douanediensten van beide landen verder versterkt.

De trainingen maken deel uit van het bredere Makandra-programma, dat zich richt op duurzame samenwerking tussen Suriname en Nederland, meldt Suriname.nl. Het programma focust onder andere op capaciteitsopbouw, kennisdeling en het verbeteren van institutionele samenwerking.

Door gezamenlijk te investeren in douaneontwikkeling wordt er gebouwd aan efficiënte, grensoverschrijdende systemen die kunnen inspelen op moderne uitdagingen, zoals smokkel, fraude en handelsbevordering.

Makandra wordt gefinancierd door het Nederlandse Ministerie van Buitenlandse Zaken en uitgevoerd door de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). De recente trainingstrajecten illustreren hoe partnerschap op het gebied van expertise leidt tot tastbare resultaten.

Met deze inspanningen leggen beide landen een solide basis voor verdere professionalisering van hun douanediensten en een veiligere en transparantere grensoverschrijdende handel.

shop now
Caribbean Night

22 REACTIES
  1. Op rotten met het kanker gezwel dat zich Nederland noemt. Suriname heeft Nederland niet nodig. Deze Nederlanders proberen zich weer in te wringen in Suriname om te zien wat er weer te roven is in de toekomst. Alleen deze randdebiel Chan de slaaf van Nederland ziet dat niet in. Op rotten moeten al die Nederlanders met hun zogenaamde trainingen. Wanneer gaat Suriname begrijpen dat deze fucking Nederlanders alleen hun eigen belang dienen.


    Rapporteer een reactie
  2. Ik zie een douane van wie ik denk dat zij een worstelaar is of rugby speler. Een paar zijn netjes gekleed van wie je zou denken dat ze douane zijn en de rest? Zitten de douaniers van wijlen Bouterse er ook bij? Een lijkt op Misiekaba. Mogelijke belangenverstrengeling onder de komende regering.
    DUBAI zit er aan te komen.


    Rapporteer een reactie
  3. Ai boi, sommige onderkruipsels weten echt niet wat goed is voor ze. Zoveel haat zit er bij deze figuren.
    Misschien moet Nederland zich echt terechttrekken uit alle samenwerking met Suriname. Ze willen op eigen benen staan, gun ze de sores van de internationale wereld.


    Rapporteer een reactie
  4. Afiba
    Dit is een educatief programma van mensen van wie je wat kunt leren om je diensten te verbeteren.
    Je laat je weer kennen en ook met je taalgebruik. Mensen wier woordenschat beperkt zijn, gebruiken vaak scheldwoorden en vreselijke ziektes om zich te uiten. Je bent een ondankbaar schepsel.je woont in NED, maakt gebruik van hun faciliteiten en allerlei voorzieningen en toch scheld je ze uit. Je had het laatst over blanken en zwarten. Is dit daarom dat blanken zwarten wel mogen vanwege je gedrag. Wolfje in schaapskleren. Je bent toch vrijwillig naar Ned gegaan? Je mag ook vrijwillig terug en laat zien wat je waard bent op de katoenplantage. Aan jouw reactie te zien ben jij geestelijk niet in orde en ook hoe je opschept over een koophuis dat nog van de bank is. Lijd je misschien aan minderwaardigheidscomplex. Hebben al jouw kinderen ook een eigen vader zoals jij? Trotse familie zullen jullie zijn. Ik zou maar toch niet zo trots zijn, want met jou gedrag en opvoeding denk ik dat jouw kinderen toekomstige bajes klanten zijn. Jou soort verziekt overal de maatschappij. Om jou misschien nog trotser te maken, ik slaap in een kartonnen doos onder een viaduct en toch sta ik hoger dan jij.
    En nu terug naar Blijdorp bij je soortgenoten.


    Rapporteer een reactie
  5. steenhard de waanheid
    als je vindt dat het door je strot wordt geduwd dan knijp je toch gewoon je strot dicht

    Wewillen niets met holland of Eu of VS te maken hebben mang aldus ndp


    Rapporteer een reactie
  6. steenhard de waanheid
    als je vindt dat het door je strot wordt geduwd dan knijp je toch gewoon je strot dicht

    Wewillen niets met holland of Eu of VS te maken hebben mang aldus ndp


    Rapporteer een reactie
  7. En ze gaat maar door met haar achterlijke randdebiel reacties.
    Een goed geïntegreerde tokkie.

    Naar het schijnt Nederland bit’ a sma afiba, gevaarlijk.
    Ze kan het maar niet verkroppen. Tergend én mensonterend om verplicht onder het juk van die Hollanders te moeten leven.

    Het scheelt 1000% controle als de suri douane voor de zoveelste keer wordt geïnstrueerd over Law & Order in de EU.

    Tenzij je geen probleem hebt om gestript te worden op de airport, of dat je gezouten vis of djombo meti wordt weggesmeten.

    Zo zo zo: het is ‘goed’ toeven in suri als bondsvrouw. Waarschijnlijk controleert (proeft) ze eigenhandig alle import. (pica).

    Yukkie!


    Rapporteer een reactie
  8. Haha, die afibaba toch. Waarom heb je zo een hekel aan de Nederlanders? Hebben je jou wat persoonlijk aangedaan? Waarom geniet je wel van de uitkering die ze jou geven zonder 1 tegenprestatie te leveren?


    Rapporteer een reactie
  9. Afiba

    18 juni 2025 Bij 10:27

    Op rotten met het kanker gezwel dat zich Nederland noemt. Suriname heeft Nederland niet nodig. Deze Nederlanders proberen zich weer in te wringen in Suriname om te zien wat er weer te roven is in de toekomst. Alleen deze randdebiel Chan de slaaf van Nederland ziet dat niet in. Op rotten moeten al die Nederlanders met hun zogenaamde trainingen. Wanneer gaat Suriname begrijpen dat deze fucking Nederlanders alleen hun eigen belang dienen.

    ———————————————————————————————

    Ik geef je helemaal gelijk. Nederland moet op alle vlakken stoppen met samenwerken. Suriname mag aankloppen bij Cuba, Venezuela en Iran. Benieuwd hoe lang Suriname het gaat volhouden 🙂


    Rapporteer een reactie
  10. Dre1 18 juni 2025 Bij 11:56
    steenhard de waanheid
    als je vindt dat het door je strot wordt geduwd dan knijp je toch gewoon je strot dicht

    —————-

    Dus jij bent één van die walgelijke figuren die het altijd voor de dader opneemt? Goed. Dan weet je dat nu ook over jezelf.


    Rapporteer een reactie
  11. @Afiba je mag ook je mening hoor. Surinamers parasieten als@yor netals vele surinamers hun leven al honderden jaren ook op wkn vaak te lezen met veel valse namen zoals @xavier. Afiba deze mensen leven in een negatief vicueuze cirkel al heel lang en dat projecteren hun op jouw. Dit doen surinamers ook in mijn omgeving hun levens draaien in negatief cirkel kunnen niets meer het zijn net parasieten. In suriname maken mensen ook gebruik van surinaamse voorzieningen en schelden hun ook ndp gaat merken.


    Rapporteer een reactie
  12. Sandra,
    Hallo opblaaspop. Je bent weer goed bezig. Wie heeft jou deze ochtend opgeblazen. Zeker Misiekaba, want je schrijft weer heel wat onzin. Het gaat om een educatief programma waarbij Nederlandse douaniers hun Surinaamse collega’ s wat kunnen leren hun werk te verbeteren. Ik ga straks iemand vragen mij uit te leggen wat jij bedoelt. Oude NDP tang, iemand had jou geadviseerd om Nederlands les te nemen. Als je niet genoeg geld hebt, vraag het aan je buiten mannen.
    Dikke tor, knor knor en de wortels en de tortels in de vicieuze circels.Oprotten. Ga baka bana maken.


    Rapporteer een reactie
  13. De douane apparaat vn Suriname( allemaal) moet award krijgen voor wereld kampioen in corruptie.
    De douane in Suriname is kampioen om zich zelf te verrijken mt smeergelden op d hoogste niveau


    Rapporteer een reactie

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

LAATSTE BERICHTEN:
TOP SITES