HomeNieuws uit SurinameOPINIE: 'ABOP vijfde wiel aan de wagen'

OPINIE: ‘ABOP vijfde wiel aan de wagen’

KAM Thuiszorg

-

WK 2026

[INGEZONDEN] – De verkiezingen zijn achter de rug. De voorlopige coalitie tussen NDP, NPS, ABOP, PL, BEP en A20 wordt gevierd als een ‘meerderheid van het volk’. Maar wie de feiten onder ogen ziet, merkt op dat de ABOP – de partij met een stevige achterban in het binnenland – wordt behandeld als een overbodige bijzaak.

De partij die mede de meerderheid mogelijk maakt, krijgt nauwelijks iets terug. De ABOP is verworden tot het vijfde wiel aan de wagen.

Terwijl de NPS met minder stemmen zwaarder wordt beloond, laat de gele partij zich afschepen met kruimels. De verdeling van ministersposten en andere topposities maakt pijnlijk duidelijk dat ABOP-voorzitter Brunswijk heeft ingebonden. En dat is onbegrijpelijk – want zonder ABOP had deze coalitie geen meerderheid kunnen claimen.

Wat is er dan gebeurd met de politieke ruggengraat van de partij? De geschiedenis herhaalt zich: in 2015 wees Desi Bouterse er al op dat de ABOP geen visie had, geen structureel beleid voerde, en de ministeries onder haar beheer ondermaats presteerden. De partij, zo zei hij toen, was vooral reactief en bood geen oplossingen voor de lange termijn. Die analyse lijkt nog steeds te gelden.

Sterker nog: het lijkt er nu op dat Brunswijk niet strijdt voor zijn achterban, maar voor zijn eigen positie en prestige.

Het is opmerkelijk dat de focus van hem ligt op persoonlijke macht en die van de loyalisten binnen de top van de partij. Dat is geen leiderschap maar zelfbehoud ten koste van het volk. De achterban van de ABOP heeft recht op meer. Recht op ontwikkeling. Recht op vertegenwoordiging die verder kijkt dan een titel of een zetel. Want zolang de partijleiding zich laat gebruiken als steunwiel, blijven de mensen in het binnenland achter. De tijd van stilzwijgen is voorbij.

Het is aan de achterban om op te staan. Om hun leiders ter verantwoording te roepen. Niet straks, maar nu. De gele partij is niet nutteloos – maar als ze zich zo blijft gedragen, zal ze straks als nutteloos worden weggestuurd.

Dus het vijfde wiel (ABOP) in de nieuwe coalitie zou tot niets dienen. Vroeg of laat zal de ABOP naar alle waarschijnlijkheid bedankt worden zodra de president in het parlement gekozen is.

Idris Naipal

shop now
Caribbean Night

32 REACTIES
  1. Brunswijk heeft héél veel geld in de verkiezingscampagne gestopt en wil dat terugverdienen dmv het bemannen van enkele ministeries.
    Dat gaat hij niet aan zich voorbij laten gaan.


    Rapporteer een reactie
  2. ABOP laat je niet afleiden. De gehele coalitie moet gaan voor een beter Suriname. Dat is het belangrijkste. Achterban en geen achterban. Suriname moet vooruit. De afgelopen 49 jaren hebben alle oude politieke partijen er een zooitje van gemaakt. ALLEMAAL.


    Rapporteer een reactie
  3. Tja wat voor verwachtingen heb je als je alleen al zo naar die foto kijkt!!!!

    Kom op mensen laten we eerlijk zijn over deze bullshit partij!!!!

    Gelijk door het riool spoelen.

    Afrikaanse wantoestanden in Su!


    Rapporteer een reactie
  4. Precies , @Tookie check BEee , die kijkt alsof ie net een flinke uitbrander heeft gekregen van Ronnie de verschrikkelijke , ja is niet je nannie om dicht bij die idioot van een Brunswijk te zitten in zijn rovers partij . Ronnie en gevolg , jullie komen 1 voor 1 aan de beurt om je verklaren voor de rechter , Er zit op dit moment een team achter jou aan en vluchten kan niet meer ronnie,,het is tijd dat je de rekening nu eindelijk een keer gaat betalen .


    Rapporteer een reactie
  5. Trieste poging om roet in het eten te gooien van de nieuw gevormde coalitie! Broodschrijver van de VHP Naipal ga je schamen? De realiteit is dat de VHP onder leiding van Chan, tot een last is verworden in de Surinaamse samenleving! Niemand lust deze club onder zijn leiding! Misschien moet je daar wat meer over vertellen…


    Rapporteer een reactie
  6. Het is te begrijpen dat de VHPer Idris Naipal de aanhang van de ABOP met dit stuk probeert aan te zetten tegen Brunswijk en dat is om de samenwerkende coalitie te bossen, maar Idris Naipal je mag het vergeten, want wat de VHP gedaan heeft weten de aanhangers heel goed en dais wat jij hierboven omschreven hebt dat is zuiver de wijze hoe de VHP is omgegaan met de ABOP in de huidige coalitie. Denk je dat de ABPOPers ezels zijn om te begrijpen wat je aan het doen bent met dit bericht ‼️ Nee hoor zal jou niet lukken, de ABOPers zijn geen ezels‼️


    Rapporteer een reactie
  7. “Het is opmerkelijk dat de focus van hem ligt op persoonlijke macht en die van de loyalisten binnen de top van de partij. Dat is geen leiderschap maar zelfbehoud ten koste van het volk.”

    En dit is precies wat Chan aan het doen is. Deze Naipal is zo hypocriet, wat voor schrijfsel zou je anders van een broodschrijver verwachten.

    Brunswijk heeft vaker in de huize coalitie aangegeven dat besluiten zonder zijn voorkennis werden genomen, hij moest ze vaak in de media lezen ondanks hij vhp is. Zijn wekelijkse ministerraad werd elke week ondermijnd door de regeringsvergadering die Chan leidde, hij zat er niet bij. In de huidige coalitie was hij geen vijfde wiel maar een portie spek en bonen. Het moet wel wat zeggen en betekenen om voor een vijfde wiel te kiezen ipv een portie spek en bonen. Abop vind de vhp dus onbetrouwbaar en daar gaat het om. Iedereen vind Vhp onbetrouwbaar, jou schrijfsel zal daar geen verandering in kunnen brengen. Splijtzwam vhp zal en moet uit de regeermacht, het volk moet Chan niet meer, ondanks de gestolen stemmen.


    Rapporteer een reactie
  8. Toevallige toevalligheden bestaan niet!

    De suri’s mogen voor de zoveelste keer meemaken, op wie ze hebben gestemd.

    Het kaf is van het koren gescheiden.
    Het is nu overduidelijk wat de haastig gevormde, mogelijke coalitie bind.
    Haat, revenge, macht, geld.

    Nogmaals!
    @De (nieuwe) kleine partijen.
    De strijd is niet verloren.
    Er zijn 130.000 kiezers die om wat voor reden dan ook, niet hebben gestemd.

    Volgens mij beschikt die krakkemikkige binnenl zaken een overzicht van minimaal de buurten met de minste stemmen.
    Zoek de mensen op, en begin met de vraag waarom?
    Ik vermoed het binnenland, gezien de opkomst in de bekende districten.

    Niet morgen maar nu acteren.


    Rapporteer een reactie
  9. Aan simons alias konsensie.

    Dat jij dagelijks hier zit te ouwehoeren als een hysterische psycho is verbazingwekkend. (onderschrijft 2e bedgenoot).

    Wat über walgelijk is, is dat jij jezelf zit op te hemelen op deze site.
    Alleen een narcistische psycho doet dit.

    WKN is van levensbelang voor jou hé, ondanks de vele paarse social media, vind je het superfijn hier.

    President Santokhi heeft de meeste voorkeursstemmen ooit, ja je leest het goed, ooit in de geschiedenis van suri van het volk gekregen.

    Die hetze van jullie, racist snijders en andere media is grandioos mislukt.

    Maak je dinges maar nat!
    Iets met ‘vuur’ en ‘schenen’.


    Rapporteer een reactie
  10. Non coöperatie vanuit de VHP.
    Alle geld van de banken weghalen.
    Een paarse kater op financiën en een dwerg die de Centrale Bank gaat bewaken tegen de paarse dieven.
    Fascisme moeten we op alle manieren bestrijden. De paarse fascisten waren bereid om heel Paramaribo af te branden. Vergeet Pikien Sarong niet toen Hindoestaanse vrachtwagen chauffeurs werden uitgehaald om ze tot bloedens toe te mishandelen.
    Vergeet niet dat de NDP alle middelen hebben benut om kabinet VHP het regeren onmogelijk te maken. Criminele-, conventionele en niet conventionele middelen ingezet.
    Tactiek van de verschroeide aarde en 250 miljoen dollars op instigatie van Bouterse weggehaald en gestolen om kabinet Chan een valse start te laten maken.
    Financieel, intellectueel, organisatorisch en economisch verdient de NDP niet onze steun.
    We moeten ons niet medeplichtig maken op de volgende bankroet die ons te wachten staat. En tevens moeten we kleptocratie niet onder steunen. Kinderen van de NDP elite hoeven in hun leven niet meer te werken door al het gestolen geld.
    Het is jammer we kunnen niemand tegen houden die in het paarse ravijn willen springen.
    Het minste wat we kunnen en moeten doen is ze op geen enkele manier ondersteunen. Een volk die kiest voor zijn eigen ondergang en collectieve zelfmoord kunnen we niet tegen houden. Het is vechten tegen de bierkaai. Tegen collectieve domheid valt niet te strijden.
    We kunnen ze helpen om.te beginnen als ons geld van de banken weg te halen.


    Rapporteer een reactie
  11. Opstokerij in het kwadraat! Waarom kan men nog steeds niet inzien dat samenwerken de vooruitgang van Suriname zal bevorderen? Samenwerken betekent de zwakken+de sterken doen het samen. Samenwerken is mekaar versterken om het doel te bereiken. Ondermijnen betekent alleen maar achteruitgang. De haatzaaiers moeten hun gedachten hervormen. Het zit mentaal niet goed! Hou op met valkuilen graven (anders val je er straks zelf in) en hou ook op met heel heel diepe beledigingen. No las’ yu ten nanga negativiteit. Positive vibration…OK. Keep tryin’


    Rapporteer een reactie
  12. Niet het VELE is GOED maar het GOEDE is VEEL.
    De NPS VHP en de DA91 praten wel over een ontwikkelingsvisie voor Suriname….voor de rest zijn er alleen maar scheldpartijen en ongenuanceerde verdachtmakingen naar elkaar toe.

    Van alle 14 politieke partijen heeft de NPS de beste 51 (goed geschoolde) DNA kandidaten.
    Het BESTE voor SURINAME zou zijn ; NPS / VHP / DA91 ….GOD zij met ons SURINAME .
    Mi kondre tru, Mi lobi yu, Yu mooi tru na mi ai, Da bun fu yu, Mi suku tru, Da ogri (ABOP/NDP/drugscriminelen) musu wai.

    25 mei 2020 :
    VHP 108240 stemmen – 20 zetels
    NDP 65660 -16
    NPS 32386 -3
    ABOP 24916 – 8
    PL 16656 – 2
    BEP 6514 -2
    HvB 7416 – 0


    Rapporteer een reactie
  13. Zogenaamde zoveel geld. Toch nog haira om meer te stelen. Soso paimang om hun geleende witgewaste bundels SRD terug te betalen. Liever de ABOP dan Baba Radja en zijn honderden rovers.

    Eerst moest Suriname niet onafhankelijk worden. Toen was de militaire coup niet goed. Maar wie heeft het meest gegraaid, de afgelopen 45-50 jaar? Denk je dat niemand dat ziet?

    De fout is dat jullie je eigen stemvee al tig jaar uitsluiten en anderen als minderwaardig zien. En jezelf als de slimste, hardwerkend en nog meer leugens. Als elite je onderkaste gebruiken, dwingen, bedreigen, bang maken zodat ze voorkeurstemmen geven aan je marionet.

    Stop met je samenklonter ideologie, je leugenachtige en onoprechte verbroedering en afrikaantjes-bronkidjari.

    We hebben je door. Erken dat wij als volk, de gewone vrouw en man, de echte slimme harde werkers zijn.
    We willen eindelijk allemaal weer met elkaar als volk leven. Hou op met opjutten en bang maken van je stemvee. Is genoeg.


    Rapporteer een reactie
  14. @Esmeralda

    Ik heb niks toe te voegen aan jou woorden. Je bent zo te zien al behoorlijk wijs en weet altijd alles beter. Accepteer nou eens het verlies.. en ga verder met je leven. Jij en Idris zijn 2 handen op 1 buik…! Het VHP tijdperk zit erop en daarmee worden we allemaal weer gelijkwaardig in Suriname. Je hebt geen idee hoe prettig dat voelt…

    Ga lekker genieten van de zomer en bemoei je wat minder met wat er aan deze kant van de oceaan gebeurt. …


    Rapporteer een reactie
  15. ABOP als vijfde wiel aan een wagen is een goede vergelijking. Zelf zou ik ABOP eerder willen vergelijken met de vijfde poot aan ‘wan buriki nanga fefi futu’. De NDP heeft eerder de ABOP en de PL uit de coalitie geschopt toen Bosje eenmaal gekozen was tot president. Oude Somo heeft daarvoor en om de amnestie gegeven aan Bouta zelfs om vergiffenis gevraagd aan het Surinaamse volk, maar het vijfde wiel of de vijfde poot aan een ezel leren hun lesje nooit.


    Rapporteer een reactie
  16. EEN DJOEKA BLIJFT EEN DJOEKA = ACHTERLIJK.

    ZE MAKEN 10X ZELFDE FOUT.

    ZIE 2010 DEN POT DDB TAP A STOEL FOE PRES.

    OENG AI NEEEEEEEEEEE OPOOOOOOOOOOO

    ZO OOK OP SCHOOL. LEREN EN STUDEREN WILLEN ZE NIET. SOSO OGRI DA DENG EDE


    Rapporteer een reactie
  17. Deze ellendeling IDRIS NAIPAL, die wilt blijven vreten uit de pot van Sur van het arme volk.
    Je hele familie teert op het geld van Sur. Is voorbij.
    Denken jullie dat Brunsie en zn ABOP achter VHP en Chan gaat lopen??????
    VHP en Chan hebben ABOP, PL en NPS gebruikt en misbruikt en weggegooit


    Rapporteer een reactie
  18. Met deze reactie laat de schrijver duidelijk blijken dat hij een miisterie ziet als een verdienmodel, een njang patu.
    Wie serieus voor het land bezig is kijkt in de eerste plaats naar het gezamenlijk programma!! Het geheel hoort meer te zijn dan de delen. Het gaat om de visie die men heeft om SU te ontwikkelen. Als er een goed programma is ga je daarna kijken wie geschikt is voor welk ministerie. Niet andersom!!
    Hiermee toont de schrijver weer de incompetentie van de SU-politiek.


    Rapporteer een reactie
  19. @Sneka 8 juni 2025 Bij 12:12
    ABOP is stokoude politiek!!

    @Eigen+mening 8 juni 2025 Bij 12:39
    Waarop baseer je dat dit van Indris is??!! Die heeft altijd de gewoonte zijn stukken netjes en transparant te ondertekenen. Dit lijkt eerder van een ABOP-er. Ook mist je reactie elke inhoudelijkheid en is het dus gewoon ongepast op de persoonspelen!

    @Konsensi 8 juni 2025 Bij 12:41
    @Mike 8 juni 2025 Bij 12:44
    @Soso Lobie 8 juni 2025 Bij 12:56
    @Saritori 8 juni 2025 Bij 13:27
    @debby 8 juni 2025 Bij 16:41
    Lees boven!! Domme, onbeschofte en inhoudsloze paarse losers.

    @Esmerald 8 juni 2025 Bij 12:58
    Deze gelegenheids coalitie heeft niets dat zich echt bind behalve macht en graaien. Ze is geen langleven beschoren en zodra Simons president is en Adhin voorzitter van de DNA zal blijken welk gedrochte er is ontstaan. Het mooi is wel dat de ervaring leert dat alle partijen die samenwerken met de NDP zichzelf de vernielig in werken en ook de NDP zal snel afgedaan hebben want er is niet genoeg geld om pakketten uit te delen tot 2028!

    @Konsensi 8 juni 2025 Bij 14:17
    Bij gebrek aan een inhoudelijk weerwoord op de persoonspelen is zo paars en zwak. Loser!


    Rapporteer een reactie
  20. Mevrouw Jenny heeft de ABOP nu nodig maar weet ook dat ze Brunsie verder niet kan gebruiken vanwege dat hij veroordeeld is en gezocht wordt.
    Brunsie probeert koste wat kost in de coalitie te gaan in de hoop niet uitgeleverd te worden.
    Vandaar dat hij accoord gaat om als vijfde wiel te dienen.
    Heel veel dingen die men nu roept; o a day geld wordt aangeboden zie ik als de dief die roept houdt de dief.


    Rapporteer een reactie
  21. @Klaas

    Volgens mij zijn de losers momenteel de VHP en aanhangers, zoals jij..! Je moet wel reëel blijven he en niet schelden..! En inhoudelijk reageren is ook niet jou sterkste punt, afbreken van anderen gaat je prima af! Maar het meest belachelijke is die grote mond, terwijl jullie zometeen geen moer meer te vertellen hebben..


    Rapporteer een reactie
  22. Inderdaad, VHP tijdperk is voorlopig over. Deze pijn voelde NDP ook al in 2020. Het zou van volwassenheid getuigen indien de VHP eerst haar verlies toegeeft en vervolgens fulltime haar achterban gaat mobiliseren. Kortom klagen heeft geen zin mouwen opstropen met wat nieuwe mensen en de strijd hand en hand schouder aan schouder Nieuwleusen inblazen.


    Rapporteer een reactie
  23. Is de te vormen regering een afspiegeling van ons land? van ons volk? De een zegt nee, wamt hij ziet alleen maar blaka mang
    De ander zegt ja, want er zit van alles in, te weten blaka mang, jampa, homo’s
    Het is maar hoe je het bekijkt. Het doet me wel denken aan de opmerking van iemand op tv, die zij als je asiel wil aanvragen in Hol land dan moet je zeggen dat je homo of pot bent en in jouw land is dat gevaarlijk
    Adhin heeft het slim gespeeld
    vorodat ik word aangeklaagd, ik bied alsvast mij excuus aan net als somo


    Rapporteer een reactie
  24. Je hebt niets in te brengen omdat het gewoon de waarheid is konsensie.

    Dit heb ik v een insider die dichtbij je staat. Tip: kijk onder je bed.

    Je begint nu al met je dreigementen, en je zit er nog niet.

    Wij hebben niets te verliezen, alleen het volk dat te beroerd is om voor hun eigen ontwikkeling te kiezen.

    Wij bemoeien waneer we willen.
    Suri is niet van jou.
    Iemand keert zich om in zijn graf als hij ziet hoe beestachtig jij tekeer gaat.

    Na de inauguratie zal het doordringen tot het volk dat je een weerwolf in schaapskleren bent.
    Btw; je begrijpt wel dat je een trekpop bent die weinig te vertellen heeft of nog niet..

    Meanwhile, play king for a day, pré joe pokoe dang yé dansie graftak.
    Jij krijgt absoluut een award, voor de korts zittende ooit in de geschiedenis v suri.

    Patience is key!


    Rapporteer een reactie
  25. konsensi brunswijk zal jou zo vaak boelen dat je wit voor je ogen ziet ,konsensi paarse loser jij lult zonder lul , balloze jij zit in de bijlmer te zaniken , omdat jij je niet meer met paars kan bevredigen , donderstraal toch op , jij als vierkante wiel kan geen potten breken , rondjes draaien in een vierkant is uitgesloten


    Rapporteer een reactie
  26. na mi , domme paarse nietsnutter , die drones zetten ze in om die paarse landvernietigers in een keer te verwijderen , paars is dan dede , en jij met je paarse holmaatjes in de bijlmer staan dan ook buitenspel , domme paarse mongool


    Rapporteer een reactie
  27. Deze gelegenheids coalitie heeft niets dat zich echt bind behalve macht en graaien.
    net als de vhp 5 jaar gedaan heeft
    dus war is dan het probleem?
    same shit different flies

    kan die dikke hond van een santokhi nog even vertellen waar die 1.6 miljard van staatsolie gebleven is?


    Rapporteer een reactie

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

LAATSTE BERICHTEN:
TOP SITES