HomeNieuws uit SurinameMisiekaba aan president: "Pe a moni fu Sranan de?"

Misiekaba aan president: “Pe a moni fu Sranan de?”

-

Caribbean Night

Volgens André Misiekaba heeft de regering Santokhi-Brunswijk in vijf jaren tijd veel meer geld ter beschikking gehad dan dat het geval was onder tien jaren regering Bouterse. Hij kan daarom niet snappen waarom men niet adequaat kan investeren in het onderwijs, de gezondheidszorg, vuilophaal en het tijdig uitbetalen van sociale voorzieningen in Suriname.

Vandaar dat hij president Chan Santokhi dezelfde vraag stelt die de VHP-leider in 2020 aan de toenmalige president Desi Bouterse stelde: “Pe a moni de? Waar is het geld? Chan, take your bundle and go home!”, stelde Misiekaba woensdagavond op een clustermeeting van de Nationale Democratische Partij (NDP) voor Flora, Beekhuizen en Centrum.

De oud-minister, die de NDP na de afgelopen verkiezing de rug toekeerde en pas enkele maanden terug weer tot de partij toetrad, merkte op dat de huidige regering getrokken heeft uit de lening bij het IMF, terwijl vanwege de overname van de stuwdam het land ook jaarlijks 60 tot 70 miljoen US dollars bespaart.

Verder is ook de subsidie op gas, elektra en water afgeschaft, aangezien bij de NV Energiebedrijven Suriname voorheen in sommige jaren 800 tot 900 miljoen SRD aan subsidie werd uitgegeven.

“Die gelden houden ze over. Ze houden over van de government take, trekken uit andere leningen zoals de IDB, ze hebben BTW en van Staatsolie krijgen ze 300 tot 400 miljoen US dollar per jaar. NDP had deze luxe niet.

De goudprijs in onze tijd was heel laag, zelfs 1000 USD per troy ounce. Nu is dat 2900 USD per troy ounce. Die barrelprijs van aardolie was in onze tijd gezakt naar 30 USD en is nu rond de 80 USD per barrel. So furu moni den sma e kisi. Pe a moni fu Sranan de?”, aldus Misiekaba.

shop now
Caribbean Night

32 REACTIES
  1. Misiekaba de NDPer roept; Houd de dief, houd de dief!! Misiekaba moet, omdat hij het niet meer aan Bouterse en Wijdenbosch kan vragen, deze vraag gaan stellen aan zijn partijgenoten die nog leven namelijk Simons, Abrahams, Adhin en Hoefdraad.


    Rapporteer een reactie
  2. Misiekaba lees deze even goed door . Als je het nog niet begrijpt, vraag het dan , zal ik het je dan uitlegger.
    —-//———////___\\_\__\_\

    PARAMARIBO – Het Openbaar Ministerie (OM) is dinsdag begonnen met het tweede deelonderzoek in de spraakmakende corruptiezaak rond de Surinaamse Postspaarbank (SPSB). Anwar Hassankhan, voormalig projectmanager van het Fonds Woningbouw Lagere Inkomens (FWLI), is als eerste verdachte opnieuw in voorarrest genomen. Hij wordt verdacht van ambtsmisbruik en het onrechtmatig verkrijgen van miljoenen Surinaamse dollars bestemd voor woningbouw.​

    De zaak heeft nauwe banden met de regering van de Nationale Democratische Partij (NDP) onder leiding van voormalig president Desi Bouterse. Onder zijn bewind werden diverse sociale woningprojecten opgezet, waarbij het FWLI een centrale rol speelde. Het OM vermoedt dat er sprake was van structurele financiële

    malversaties binnen deze projecten.​
    Verdachtenlijst
    Naast Hassankhan zijn de volgende personen als verdachten in deze zaak aangemerkt:​

    Ginmardo Kromosoeto – voormalig directeur van de SPSB
    Gardelito Hew A Kee – ex-adviseur van president Bouterse en voormalig ambassadeur
    Bryan Jurgens – ondernemer
    Robert Putter – consultant en voormalig beleidsadviseur van de Centrale Bank van Suriname
    Wantley Sardjo – voormalig lid van de raad van commissarissen van de SPSB
    Joy ten Berge – voormalig medewerker van de Centrale Bank van Suriname
    Akeem Sordjo – voormalig lid van de raad van toezicht bij de SPSB​
    De verdachten worden beschuldigd van onder meer deelname aan een criminele organisatie, overtreding van de Anti-Corruptiewet, ambtsverduistering, valsheid in geschrifte en oplichting. Sommige verdachten verblijven momenteel

    in het buitenland en zullen bij verstek worden berecht. Het OM heeft rechtshulpverzoeken ingediend voor hun uitlevering.
    Politieke connecties
    De betrokkenheid van hooggeplaatste functionarissen uit de NDP-regering, waaronder voormalig minister van Financiën Gillmore Hoefdraad, werpt een schaduw over de integriteit van de toenmalige regering. Hoefdraad wordt in verband gebracht met het faciliteren van frauduleuze transacties binnen de SPSB en is momenteel voortvluchtig.​

    De rechter heeft aangegeven dat het onderzoek zich zal richten op de volledige toedracht van de vermeende corruptiepraktijken en de rol van de betrokken politieke figuren. De volgende zitting staat gepland voor 30 mei, waarbij de inhoudelijke behandeling van de zaak zal beginnen.


    Rapporteer een reactie
  3. Geld geld en nog eens geld stelen bedriegen en liegen weg met paars .

    DAAROM STEM MASSAAL VHP 25MEI a.s

    President Shantoki is Vooruitgang
    voor u en iedereen!

    Zo is het en niet anders.


    Rapporteer een reactie
  4. De heer Misikaba gaat voorbij aan het feit dat Suriname vanuit een default status komt. De overheid moest lopende schulden herstructureren tegen lagere rentes en afspraken met schuldeisers maken. Daarnaast heeft de overheid de importdekking en internationale reserves moeten verhogen alsmede herkapitalisering van de centrale bank.
    Ook lost Suriname iedere maand haar schulden af zie oa recente interviews met Karel Eckhorst en Stanley Ragoebarsingh.
    Misikaba neem nog een koude Djogo en ga rustig zitten. Deze materie gaat ver boven jouw pet.


    Rapporteer een reactie
  5. Waar was Misiekaba de afgelopen jaren ?

    Je hebt geen eigenwaarde als je waarde hecht aan deze lafaard !

    “Onze toekomst ligt in onze handen. Laten we die kracht gebruiken.”
    …”

    Wat is / wordt de identiteit van onze nieuwe Suriname ?
    Wat is / wordt de identiteit van het Surinaamse volk ?

    Wij werken aan een nieuw en beter Suriname.
    🫵 jij wil toch ook een beter leven ?

    Kies voor vernieuwing.
    Kies voor verbetering.
    Kies VHP !

    Wij kiezen voor een waardig Suriname.
    Justitia Pietas Fides. Krakti !


    Rapporteer een reactie
  6. De staatskas is LEEGGEPLUNDERD door de NDP……Een van die NJANG PATOES : PARAMARIBO, 28 apr – Er komt een justitieel onderzoek naar de misstanden bij de uitvoering van het project Naschoolse Opvang. Dit zegt president Desiré Bouterse. Hij wil met een schone lei beginnen. Het project komt terug in 2019. “Ik heb één van de trekkers van de Naschoolse Opvang, Ivan Graanoogst, al gezegd dat we het bij de justitie zullen droppen”, aldus Bouterse. Graanoogst was voorzitter van de uitvoeringscommissie. Bij de uitvoering tijdens de eerste regering Bouterse is veel fout gegaan. Vooral met de voeding voor schoolkinderen is flink gestoeid. Sommige scholen kregen, op papier, veel meer porties dan er kinderen waren. Leerkrachten waren in sommige gevallen in staat hun hele woonstraat te voeden. Politici van regeringspartijen pikten ook een graantje mee. Hele gaarkeukens werden door partijbonzen beheerd. Ook de bereiding van het voedsel kon soms te wensen overlaten. Voedingswaren die via het project mochten ingekocht, waren niet terug te vinden in het bereide eten.
    Volgens een technisch onderzoek is ruim honderd en twintig miljoen Surinaamse dollar niet te verantwoorden. Bouterse wil hoe dan ook een doorstart, “omdat de nood daar is.”…..Keuze voor Suriname ; FAILLISSEMENT of I M F.

    Bouterse neemt het op voor Hoefdraad en Kromosoeto
    30 augustus 2020
    De Nationale Democratische Partij (NDP) heeft zaterdagavond weer een zogenoemde online meeting gehouden. Onder de noemer ‘De NDP aan ’t Woord’ kwamen diverse NDP toppers aan het woord, waaronder voorzitter Bouterse. Hij noemde de huidige situatie in Suriname ‘chaotisch’ en ‘onzeker’.

    In zijn speech nam de Surinaamse ex-president het ook op voor de voortvluchtige oud-minister Gillmore Hoefdraad en de in verzekering gestelde directeur van Surinaamse Postspaarbank (SPSB), Ginmardo Kromosoeto. Volgens Bouterse, die zelf ook veroordeeld is, moet Hoefdraad bedankt worden voor zijn bijdrage aan de soepele overgang naar de nieuwe regering.
    PEH A MONI DEH ?


    Rapporteer een reactie
  7. Breaking: André Misiekaba stapt uit NDP
    30 juli 2020

    Na de slechte verkiezingsuitslag van 25 mei 2020, krijgt de Nationale Democratische Partij (NDP) wederom een zware klap. De ondervoorzitter tevens partijtopper van de paarse partij, André Misiekaba, heeft 28 juli, zijn verjaardag, de partij officieel bedankt. Dat verneemt Suriname Herald uit de top van de NDP.

    Misiekaba is volgens de informant niet content met de wijze hoe zaken aangepakt worden binnen de partij. Ook het niet tot de orde roepen van bepaalde figuren binnen de organisatie is voor de politicus een doorn in het oog. Na verluidt is er nog steeds geen evaluatie gepleegd na de zware terugval met 10 zetels bij de verkiezingen van 2020.

    Gisteren heeft gewezen president en partijvoorzitter Desi Bouterse, Misiekaba uitgenodigd voor een gesprek. De gewezen minister van de regering-Bouterse blijft op zijn standpunt om de parij te verlaten.

    Voor de NDP zal het een zware klap zijn gezien het feit dat Misiekaba een begrip was binnen de partij. Hij was de ‘showman’, maar ook als het ging om serieuze discussies was hij een van de beste personen, geeft onze informant aan.

    Als Misiekaba naar een andere partij gaat of de politiek vaarwel zegt, is nog niet duidelijk. Pogingen om een reactie van Misiekaba te krijgen zijn tot nu toe vruchteloos geweest.


    Rapporteer een reactie
  8. pastor trong crimineel > miesie ka keba a moni de na joe MA PP jere. ie kan go teking drape jere nep pater.

    sinds oting wan pater e soekoe monie

    ie moes begi heer dey gie sikie soema-begi ieni kerkie-begie gie soema san e dede

    begi gie joe basi san oeng ruim eng op. ddb. oeng ruim eng sooo netjes kon trong asiesie.

    no soekoe pe moni de

    no aksi pe moni de

    want chan aw sroto joe MPP wakti tan loekoe a vrijpostig sa joe vrijpostig. pikin blaka boi joe.

    Chan na mang. BIG UP CHAN. BIG UP BRAVO.


    Rapporteer een reactie
  9. Voor een dominee komt miesikaba ongeloofwaardig over. Tijdens zijn bewind periode er erzoveel fraude door de ndp gepleegd Heeft hij, als lid van de ndp , het recht om zulke vragen stellen??
    Liegen en bedriegen kunnen wij allemaal, daarom voor een eerlijk bewind stem weer massaal VHP>


    Rapporteer een reactie
  10. WEER KLUIS SOCIALE ZAKEN LEEGGEHAALD
    12 okt 2018
    Het ministerie van Sociale Zaken en Volkshuisvesting (Sozavo) is voorlopig niet in staat om de Algemene Kinderbijslag (AKB) te betalen.

    Dit komt nadat in het afgelopen weekeinde een inbraak is gepleegd bij de afdeling Administratieve Uitbetalingen Sociale Voorzieningen (AUSV) en de kluis werd leeggehaald.

    “Een groot geldbedrag is gestolen en de politie is drukdoende met het onderzoek”, laat het ministerie weten in een persverklaring. In de loop van de week zal wat meer duidelijk gebracht worden in deze zaak. Er zijn nog geen verdachten aangehouden die mogelijk betrokken zouden zijn bij de inbraak. Sozavo laat ook niet weten hoe groot het gestolen bedrag is.
    Het is niet de eerste keer dat er contant geld ten behoeve van de sociale verplichtingen van de overheid zijn gestolen bij Sozavo. Ook in 213 werden honderdduizenden Surinaamse gulden geroofd uit de kluis van de afdeling Algemene Oudedagsvoorziening (AOV).


    Rapporteer een reactie
  11. Hee vieze vuile misikakba, dat vraag ik al JARENLANG aan die laffe verbrandde hond DiDiBri, jouw paarse fascistische criminele corrupte boevenbende olv tante sidonia en aan jou. Ik herhaal de vraag:PE A MONI DE EN PE BOEFDRAAD DE, JO PAARSE DJAMOE EDE???


    Rapporteer een reactie
  12. Latour Posse, die 4 miljard us dollar is verdeeld onder de NDP-ers oa Hoefdraad is met de buit er van door gegaan. De man ligt met zijn dikke pens ergens onder een palmboom. De urn van de massamoordenaar, drugdealer en sopie mang DDB voelt nog warm aan echter rioolratten als Adhin, Simons en heks Waldring staan klaar om het presidentschap op te eisen. Ze willen allemaal een deel van de olie and gas opbrengsten roven. Zo kennen we die paarse rioolratten weer.


    Rapporteer een reactie
  13. Whahahahahahahahahaha, mislijkmakende kba probeert omgekeerde psychologie toe te passen. Hij doet voorkomen alsof deze regering de gelden uit de staatskas heeft laten verdampen.
    Kreten zoals “Pe a moni de?” behoren toe aan het dna van de Nationale Droogneukertjes Partij.
    Ik zie dat meneer mislijkmakende kba ervan uigaat dat besparingen onder de noemer “inkomsten” vallen. Geen wonder dat het land tijdens hun leiding werd leeggeroofd, meneer zag die dure leningen ook als inkomsten natuurlijk.
    Die beloofde luchtkastelen waaronder een tweede Dubai gaan niet meer op en dus gaat men een hoop rotzooi verzinnen om toch nog zieltjes te winnen.


    Rapporteer een reactie
  14. Wapenfeiten vd Vervloekte Paarse as, Vervloekte ndp, vervloekte ziedonia, parmessar, bouva, abrahams, aloe ba ba, tigri bar ba, boefdraad, Ingrid waaldring, vervloekte paarse rovers/ criminelen. Allemaal inner cirkel van vervloekte as die zich schatrijk hebben gemaakt met valuta, goud, domeingronden, enz van de republiek Suriname en de Surinamers.

    25 februari 1980: Eerste staatsgreep, de Sergeantencoup
    25 februari 1980 – 25 november 1987: Eerste militaire dictatuur
    1 mei 1980: Moord op Fred Ormskerk
    15 maart 1981: Aanslag op Wilfred Hawker
    Juni 1981: Moord op Humphrey Keerveld
    11 en 12 maart 1982: Moord op Wilfred Hawker
    15 maart 1982: Moord op Baal Oemrawsingh
    8 december 1982: Decembermoorden ( Suriname 1 x skeer)
    2 februari 1983: Moord op Roy Horb
    21 maart 1984: Moordaanslag op Humphrey Somohardjo
    5 augustus 1984: Moord op Henri Sayadsingh
    8 maart 1985: Moord op drie leden muziekband
    1986 – 1992: Burgeroorlog of Binnenlandse Oorlog
    29 november 1986: Moorden in Moiwana
    December 1986: Oorlogsmisdaden Albina
    20 maart 1987: Moord op drie politieagenten en vier burgers
    4 april 1987: Moord op Hans Lachman
    11 september 1987: Moorden in Pokigron
    November 1987: Moord op Henry Nahar
    31 december 1987: Moorden in Atjoni (nabij Pokigron)
    7 november 1987: Moord op Ashok Gangaram Panday
    16 mei 1988: Moord op Guno Mahadew
    1989-1990: Hoogverraad en moord op meerdere Tucajana’s
    31 augustus 1989: Moord op Loknath Rambhadjan
    1990: Moord op drie Tucajana’s
    1990: Moord op twee lijfwachten van Ronnie Brunswijk
    4 augustus 1990: Moord op Herman Gooding
    24 december 1990: Tweede staatsgreep, de Telefooncoup of Kerstcoup
    februari 1991: Moord op Frans Rozendaal
    regering jules wijdenbosch 1992 ( Suriname 2 x skeer)
    Augustus 1994: Moord op Bhagwedpersad Ausan
    1999: Moord op Roy Tolud
    16 juli 1999: Veroordeling in Nederland
    30 juni 2000: Veroordeling in Nederland
    2010 – 2020: Regering-Bouterse ( 3 x skeer, 4 x Suriname skeer), leningenplafond werd verhoogd en boefdraad sloot grote leningen met hoge renten bij binnen- en buitenlandse crediteuren die niet werden afgelost, grote armoede en grote ellende bij de bevolking, stijging vd koerzen, ontwaarding srd, stijging vd prijzen van goederen in winkels, geen medicijnen, grote criminaliteit,vervloekte ziedonia die onterecht overheidsgelden inde voor haar educons computeronderneming, man zie donia bij para industries vele miljoenen US-$ in zijn diepe zakken stopte en de onderneming failliet raakte, man zie donia Suripost miljoenen US-$ in zij diepe zakken stopte , bouva miljoenen gulden van schoolmaaltijden in zijn diepe zakken stopte en de schulden bleven bestaan, graanoogst die miljoenen US-$ van carifesta in zijn heel diepe zakken stopte en de schulden bleven bestaan, vervloekte ingried waaldring die valuta nam vd Indiase overheid en Waka Pasie maakte en de cabanas verhuurt en geld mee verdient, valuta- en goudroof uit de LIPS- kluis vd CBvS door boefdraad en vervloekte as, mensenhandel, wapenhandel, drugsdoorvoerland, prostitutie van Dominicaanse, Venezolaanse, Cubaanse Colombiaanse, Braziliaanse vrouwen.
    Januari 2012: Gratie pleegzoon Romano Meriba
    29 juni 2016: Blokkering proces Decembermoorden
    9 augustus 2016: Moord op Franklin Waterval
    7 oktober 2019: Verzoek om Dino Bouterse over te plaatsen naar gevangenis in Suriname afgewezen
    29 november 2019: Veroordeling voor de Decembermoorden.
    aloe baba die miljoenen US – $ nam en zei daar mee aardappelen en uien voor het volk gekocht te hebben en in zijn heel diepe zakken propte tot aan de rand te vullen en computer, bestanden vernietigde om het bewijs materiaal onmogelijk te maken,

    vervloekte paarse as zong voor de laag geletterde Surinamers op het Onafhankelijkheidsplein, I did it my way en zij voor hem klapten en lachten en sprongen en zeiden, a man mo(o), mi Lobi a man, me deade gi a man! a man abi charisma, ooh wat is hij mo(oi)!, a man de singide, hun vertelde dat hij geen problemen had met de LIPS-kluis van de CBvS die hij van goud en valuta leeg roofde, hij ze vertelde dat hij van LIPS hield. De arme laag geletterde ghetto lachtte, klapte, dansen, terwijl de man zich verrijkte en zij in grote bittere armoede en grote ellende leefden/leven.

    Weg met de ndp-criminelen:
    – ndp is de vloek van Suriname/ rs sinds 25 Februari 1980,
    – ndp -criminele leiders hebben grote hoeveelheden miljoenen valuta op buitenlandse rekeningen, grote hoeveelheden goud en zijn schatrijk en zij en hun (klein en achter)kinderen hoeven nooit meer te werken.
    – ndp was eens, maar nooit weer,
    – ndp is geschiedenis,
    – Een ieder die voor de ndp kiest zal meer dan lijf en goed verliezen, dan dooft het licht…
    – zie uw grote armoede en grote ellende vanaf 25 Februari 1980 tot heden en zie dat het de vervloekte paarse ndp-ers zijn die er de oorzaak van zijn.
    – Zijn de VHP-ers zo slim of jij zo dom?

    Surinamers kent u geschiedenis van 25 Februari 1980 tot 25 Mei 2025 en zie uw grote bittere armoede en grote ellende en dat het de paarse ndp misleiders, fascisten eigenbelang grote criminelen zijn die er de oorzaak van is. Wees rationeel, wees kritisch, denk, neemt u een juiste beslissing.

    Opzouten ndp


    Rapporteer een reactie
  15. Schaamteloze Simons vertelde enkele weken geleden in Nederland over de crises in Suriname, terwijl zij en ndp de veroorzakers zijn en ze wil de redder spelen $ 3, 9 miljard aan schulden achter gelaten.

    Ano Holland veroordeeld you basi, afgod 16 jari gi Cocainehandel one aantal yari geleden.
    – Aloebaba???, ea??, Da ziedonia de go suku monie drape gi a sem fascistische criminele ndp, a ne sjen!

    zie donia heeft onterecht overheidsgelden geind voor haar computerzaak educons,
    Haar man heeft gelden van Para Industries in zijn zakken gestopt en de onderneming is ten onder gegaan.

    Minister van Financiën
    CBvS en Postspaarbank werden leeg geroofd door robert van trik en kromosoeto
    van trik, boefdraad, roofden de LIPS-kluis vd CBvS leeg om dure luxe auto’s en dure villa’s te kopen,
    kromosoeto roofde de Surinaamse postspaarbank leeg.

    Ministerie van Volksgezondheid
    Minister elias betaalde een dure buitenlandse studie voor zijn dochter met valuta vh ministerie van Volksgezondheid
    Volksgezondheid werd kapot gemaakt en de jaarverslagen werden vernietigd
    SFR werd leeg geroofd.

    Ministerie Onderwijs & Wetenschappen
    $ 100 miljoen verdwenen uit naschoolse opvangproject/schoolmaaltijden/ bouva,
    Grote ruzie tussen mini ster peneu en vakbondsleider valies
    stakingen en scholen bleven weken lang dicht

    Carifestagelden kwamen in zakken van graanoogst,

    Een grote zware fascistische criminele misdadige organisatie die bezig was met enge eigen belangen, zich zelf verrijken,, grondwet en verdragen vertrappen, mensen bang maken, het zwijgen opleggen, vermoorden, laten verdwijnen, het Surinaamse volk in armoede en grote ellende laten leven, $ 3,9 miljard aan schulden Suriname achter laten, goudroof, valutaroof, zelfverrijking,

    Zie donia presenteert zich zelf als redder van Suriname en ze komt met bouva, sadi zelfde rovers als wolven in schaapskleding om alles weer leeg te komen plunderen

    Sinds 25 Februari 1980 zijn de coupplegers de fascistische ndp met hun misleiders, moordenaars, uitbuiters, onderdrukkers, plunderaars vh Surinaamse volk.
    Telkens als ze aan de macht waren was Suriname skeer, 1 x 1982, 2 x regering jules wijdenbosch, 3 x regering vervloekte paarse as 25 Mei 2010 – 25 Mei 1015, 4 x vervloekte paarse as 25 Mei 2015 – 25 Mei 2020. Deze misleiders bezitten miljoenen US-$ op buitenlandse bankrekeningen, goud, zwarte diamanten, honderden ha domeingronden, enz hun achter, achter, achter, achter, achter, achter klein, klein, klein, klein, klein, klein, klein, klein kinderen, kinderen hoeven nada never, nunca, nooit meer te werken. Ze zijn schatrijk. Daarom moet u afstand nemen van deze misleiders, waarvan zie Donia een hele grote is. Zie de gewijzigde amnestiewet, vertrappen vd grondwet, vertrappen van mensenrechten verdragen, de vervloekte as gratie willen geven, enz. Wat moet de republiek Suriname, Surinamers met zo’n modderfiguur, met zo’n pleefiguur. Niemand die respect voor deze vrouw zal hebben en serieus kan en gaat nemen. Deze vrouw is daar voor haar enige enge eigen belang. Deze vrouw heeft niet de kwaliteiten en de persoonlijkheid om zelf de schoenen van DNA-lid te poetsen. Oprotten met haar en de hele ndp. Opzouten ndp.

    Opzouten ndp met de vuile stinkende ratten
    Sranan letten jullie op deze awarie domrie, die net als de andere vervloekte paarse ratten wolven in schaapskeren zijn en de grote oorzaken en grote ellende zijn van de grote armoede, grote ellende, grote schulden, verval van normen, waarden, principes, goed fatsoen/ geen goed gedrag, grote crimininaliteit, hoge prijzen van goederen in winkels, geen medicijnen, geen valuta, ontwaardinfg sfl en nu srd, drugshandel, drugsdoorvoerland, vele moorden, enz in heel Suriname.

    Een ieder die op de ndp stemt, zal meer dan lijf en goed verliezen, dan dooft het licht…
    ndp is history
    ndp was eens, maar nooit weer,
    Ben ik zo slim of jij zo dom?

    Opzouten ndp


    Rapporteer een reactie
  16. Ik denk dat deze typen achterlijk zullen blijven. Geboren achterlijk en zal ook achterlijk deze wereld verlaten.
    Stelen, liegen, de boel verdraaien, beesten. Daarin zijn ze kampioen.
    Hij zal weer verlangen naar het paradijs van de grootste pathologische moordenaar die Suriname heeft gekend.
    Het paarse ravijn lonkt. Richting eeuwige domheid en armoede.


    Rapporteer een reactie
  17. Deze walgelijke paapse dorpspastoor en laf weglopertje na hun verkiezing pakslaag 2020, mag hier en nu komen uitleggen waar de $650.000 hypotheek geld voor een woning van de veroordeelde en gevluchte lafaard Hoefdraad is gebleven. Hypocriete, paarse rioolrat.


    Rapporteer een reactie
  18. Helemaal eens met Bingo hierboven.

    Dat halleluja geblaf v deze man werkt alleen in zijn privékerk.

    Uit mijn hoofd, de ndp heeft 200 interne en externe leningen afgesloten, naast de grote leningen van India, China en Oppenheimer.
    Deze regering heeft zoveel mogelijk interne leningen ingelost om te voorkomen dat die ondernemers failliet gaan.

    De interne leningen bestaan merendeels uit ‘op rekening nemen’ van geleverde diensten.

    Denk aan de Nationale Vervoersbond. De olie-leveranciers, schoonmaak en wachters ondernemers (scholen en staatsbedrijven).
    Vuilophaal en schoonmaakbedrijven.
    Aardappel en uien ondernemers en pakketten-leveranciers.
    Plus de niet betaalde ziekenhuiskosten van miljoenen dollars in Columbia, Cuba en Nederland.
    Er is meer, ik weet ook niet alles.

    Die lijst circuleerde op wkn. Er staan nog meer suri ondernemers op die lijst.


    Rapporteer een reactie
  19. Misiekaba somt een aantal feiten op! Grote verschillen aan inkomsten tussen toen en nu! Maar niemand lijkt hier de ernst van in te zien. De huidige regering geeft geen uitleg over de inkomsten en uitgaven! Alles blijft gehuld in een dikke laag mist! De minister van Financiën vindt zelfs dat hij geen cijfers hoeft te overleggen, aangaande de gouvernement take!?? Is dit betrouwbaar beleid, behoorlijk bestuur?? De regering dient verantwoording af te leggen wat zijn handel en wandel betreft…! Zoniet dan heeft misiekaba gelijk en word de geloofwaardigheid in deze regering steeds twijfelachtiger..


    Rapporteer een reactie
  20. Beste knul,
    een paar dagen geleden heb ik deze vraag al voor je beantwoord. Misschien had Esmerald* dan toch gelijk dat het te moeilijk was. Terwijl ik van mening was dat ik het simpel had proberen te brengen.
    Heel kort voor Misiekeba dan
    Een deel van al dat geld is gebruikt om de positie bij het IMF weer te verbeteren. Dit is een plicht
    Een deel van het geld is gebruikt om de zwaksten in de samenleving te ondersteunen, aangezien er gesaneerd moest worden, onder andere subsidie moesten zijn verminderd. Dit was immers broodnodig.
    Een deel van het geld is nu nog aanwezig en wordt gebruikt om het volk NU al te laten meegenieten van toekomstige opbrengsten uit de exploitatie en verkoop van gas- en olie voorraden
    Hier meneer Misiekeba, een summiere samenvatting, waar het geld gebleven is. Ik neem aan dat u de Nederlandse taal machtig bent en dit begrijpt. Ik ben zelf niet dermate goed dat ik dit in het Surinaams kan schrijven

    Een paar jaar geleden heb ik hier geschreven dat er goud uit de kluizen van de centrale bank was verdwenen. Letterlijk verdwenen, want ik kon NERGENS zien waar het geld van de verkoop van dit goud terecht was gekomen. Als amateur detective trok ik de conclusie dat het goud stomweg was gestolen (adhin zou zeggen geleend) en letterlijk met de auto van het terrein van de centrale Bank was weggereden.
    Het bleef stil,
    Intussen ben ik er achter gekomen dat onder de vorige regering of misschien wel veel eerder onder de leiding van de nps, de overheid niet alleen een rekening hield bij de Centrale Bnak, maar ook bij particuliere banken. IIDIOOT, SCHANDALIG. Als zo een bank omvalt ben je al je geld kwijt. Het zal niet de eerste keer zijn dat dit gebeurt. Enkele jaren geleden vielen ook in de rijkere landen, Nederland, Frankrijk, VS enz banken om
    Waarom heeft de regering dit toentertijd gedaan en waarom gebeurt dit nog steeds????!!!
    Het enige dat ik kan bedenken is om transparantie te voorkomen.
    Ik pleit er dan ook voor om alle rekeningen bij alle banken per direct te liquideren en de gelden over te boeken naar de rekening bij de Centrale Bank
    maar ja men wil niet graag in zijn eigen vlees snijden

    Het volgende is een extraatje alleen voor Misiekeba als hij vrienden heeft die het hem kunnen uitleggen
    Zoals bekend is zijn er relaties in de economie, Zo zijn er drie saldi
    Het particuliere spaarsaldo (S-I), het begrotingssaldo (B-O)en het saldo van de lopende rekening (handel met het buitenland (E-M)
    Welnu
    aangezien Suriname EINDELIJK weer een overschot heeft op de lopende rekening (E-M is positief)
    en de overheid een tekort heeft op de begroting (B-O is negatief)
    MOET er in de particuliere sector (S-I) een overschot zijn. Iets anders is onmogelijk
    Er is dus geld en dat geld is bij de gezinnen en bedrijven. Dit is terug te vinden in de overtekening bij de obligatielening van Staatsolie recentelijk. Niet bij het grootste deel van de bevolking. Die is arm
    We zijn dan precies terecht gekomen bij de opmerking van Misiekeba toen hij de ndp de rug toekeerde. Hij zei dat de inkomens-en vermogensverdeling onder ndp volkomen de verkeerde kant op was gegaan; de rijken werden rijker en de armen werden armer. Dat kon hij niet aanzien en daarom ging hij weg.
    Apart dat hij daar nu ineens niet meer aan denkt of wil denken.

    *@ Esmerald
    Nadat ik je reactie had gelezen over “de jongen inde gestreepte pyjama besefte ik dat ik die film ook had gezien (lang geleden). Een film haalt het nooit bij een boek. Vroeger op de middelbare school dacht iker heel anders over, haha
    Probeer tijd te maken en lees het vervolg. Toen de wereld brak echt goed . Het gaat nu over zijn zus Gretel.
    Ik ben nu begonnen aan het derde boek van deze schrijver, maar tot nu toe ben ik niet geïmponeerd. Kan nog komen, dit boek is veel dikker. het begon goed, maar het zakt weg.


    Rapporteer een reactie
  21. mensen die paarse hebben niets aan boeken , want die onderontwikkelde paarse gasten kunnen niet begrijpend lezen en ook al zal je het in Sranan Tongo schrijven kunnen ze het niet lezen , deze misiebaka is er een van , en als je niet kunt lezen en schrijven kan je zeker niet tellen hé [robje g=debby] , en mensen wat altijd direct opvalt is dat als paarse schreeuwen en getallen noemen en het zelf niet kunnen plaatsen , ja dan worden ze toch uitgelachen hé hansje oh , samengevat mensen paarse zijn niets , geen ene waarde , lopen en schreeuwen nutteloos rond , ach mensen straks lossen ze hun eigen probleem op , en ze hebben een voorbeeld hoe het moet[ baas ddb ] ze kunnen wel paarse boeken gebruiken als brandstof voor een mooi gekleurd vuurtje ,sorry zwart vuurtje


    Rapporteer een reactie
  22. Debby 3 mei 2025 Bij 06:55
    Deze regering hft geen cijfers. Ook niet aan centrale bank en niet aan rekenkamer.
    Het zijn rovers

    Jawel Debby en ze zijn in 2020 er vandoor gegaan, althans niet deze regering maar jou NDP de paarse strontvlieg vreters en ij included!!!! SU kas leeggeplunderd, boefdraad er vandoor gegaan en tot op heden spoorloos!! MOET IK VERDER GAAN?? neen ik bespaar je wel!! Volgens mij heb jij een Garnalenkop!!

    Wij weten allemaal op deze site dat jij een hoerekinmd bent en vandaar dat jij blind bent!! En als dat niet zo is, dan wordt je dat!!


    Rapporteer een reactie

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

LAATSTE BERICHTEN:
TOP SITES