HomeOnderwerpenGezondheidIvaneldo Soebai enige man tussen pas geslaagde doktersassistenten

Ivaneldo Soebai enige man tussen pas geslaagde doktersassistenten

-

Caribbean Night

Eerder deze week hebben vijftien studenten hun diploma ontvangen na het succesvol afronden van de opleiding tot doktersassistent aan het Huisarts Instituut Suriname. Opvallend is dat Ivaneldo Soebai, als enige man van de groep, de opleiding heeft voltooid.

Bij de start van de opleiding begonnen drie mannelijke studenten, maar gaandeweg haakten twee van hen af. Soebai wist door te zetten en mag zich nu samen met veertien vrouwelijke collega’s officieel gediplomeerd doktersassistent noemen.

Soebai kijkt terug op de opleiding als een zware maar leerzame periode. “Het was zeker geen gemakkelijke weg. Er waren momenten waarop ik het zwaar had, maar ik had mijn doel duidelijk voor ogen. Ik wilde deze opleiding koste wat kost afronden,” zegt hij aan Waterkant.Net.

De nieuwe doktersassistent zegt verder dat hij veel moest opofferen om de eindstreep te halen. “Veel vrije tijd en sociale momenten met vrienden en familie. Soms moest ik belangrijke feestdagen van naasten overslaan om te kunnen studeren. Ook mentaal moest ik sterk blijven, vooral toen ik zag dat anderen afhaakten.”

Voor Soebai betekent het behaalde diploma dan ook veel. “Het is een enorme prestatie waar ik trots op ben. Niet alleen voor mezelf, maar ook als voorbeeld voor anderen. Het laat zien dat je met doorzettingsvermogen alles kunt bereiken.”

Suriname kampt met een tekort aan doktersassistenten. Het Huisarts Instituut Suriname hoopt met deze nieuwe lichting (16e) geslaagden de werkdruk voor de huidige doktersassistenten in de gezondheidssector enigszins te verlichten.

shop now
Caribbean Night

5 REACTIES
  1. Ha ha is dat een zware opleiding ,dokter assistent ,man man houd toch op voldoet het aan de internationale eisen? Mag je risicovolle handelingen doen mag je voorbehouden handelingen doen.,goed toch want dat mag alleen in opdracht v.re.arts afijn welkom en gefeliciteerd


    Rapporteer een reactie
  2. Beer, waarom lach jij zo stom, heb je persoonlijk die opleiding gevolgd dat je weet dat het geen zware opleiding is? Ik heb een briljante dame gekend, die cumlaude de studie sociology afgerond heeft aan de universiteit van Amsterdam, maar de meest eenvoudige legpuzzels niet kon oplossen omdat ze geen ruimtelijk inzicht heeft. Wat voor de ene persoon makkelijk is, hoeft dat nog niet voor iemand anders te zijn. Stel dat je niet tegen bloed kan, dan is het vast heel zwaar voor jou om de studie doktersassistent toch af te ronden. En als de studie zo makkelijk was als jij suggereert, hadden die twee andere heren het toch ook afgerond, of schreven ze zich in omdat ze de studie niet wilden afronden?


    Rapporteer een reactie

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

LAATSTE BERICHTEN:
TOP SITES