Hoewel minister Stanley Raghoebarsing van Financiën en Planning in maart nog aangaf dat er maatregelen zijn genomen om de hoge koersen in Suriname te beteugelen, blijven deze stijgen.
De gemiddelde girale koers door de Centrale Bank van Suriname vandaag genoteerd is SRD 36,900 voor de US-dollar en SRD 40,670 voor de euro.
De cambiokoers voor de aankoop van USD bedraagt vandaag tussen de SRD 36,30 en 36,50 en wordt tussen de SRD 37,25 en 37,50 verkocht. De euro wordt tussen de SRD 38,60 en 38,80 opgekocht en tussen de SRD 39,80 en 40 verkocht.
Bij het kopen van grote bedragen hanteren de cambio’s een hogere koers. De wisselkoersen bij lokale banken zijn de afgelopen periode ook flink gestegen.
Volgens verschillende economen is de werkelijke oorzaak van de stijging van de wisselkoersen te wijten aan de overbesteding door de Surinaamse overheid. Diverse toelagen en verhogingen worden uitgekeerd, terwijl er geen budget voor is. Het geld dat voor andere doeleinden bestemd was, wordt hiervoor aangewend.






Wie meer devaluatie wilt hebben stem maar op VHP, en dat is op 25 mei 2025, je gaat meer schreeuwen.
Rapporteer een reactie
@Na mi . Als je het land naar de klote wilt helpen moet je NDP stemmen.
DAAROM STEM MASSAAL VHP 25MEI a.s
President Santokhi Is Vooruitgang.
Zo is het en niet anders
Rapporteer een reactie
Ik wil de prijzen niet zien in de winkels. Deze klote regering vernietigd het volk. Dan komen ze mt waardeloze pakketten uit India. Mik duming vreet ding rommel.
Rapporteer een reactie
@Debby dankzij de NDP,wijlen Bouterse heeft dit veroorzaakt. Jou moordenaar Liegen stelen bedriegen en geld lenen en niet aflossen.
Jij hebt geen bord voor je hoofd maar een betonnen muur.
Rapporteer een reactie
@Leny…..de dikke volgevreten speknek Hoefdraad is niet zomaar als een laffe, bange zwerfhond, diep inde nacht op de vlucht geslagen. Een schuldenlast van 4,5 miljard USD en een gratis hypotheek van 650.000 USD (kadootje van SPSB sinterklaas Kromosoeto) achterlatend. Dat zijn de praktijken van die misdadige paarse sekte. Niet te vergeten 200 miljoen kasreserves gejat. 140 miljoen pensioengeld gestolen. Goudvoorraad verkwanseld. NSO oplichting. Amorok fraude. Alleen notoire simpele zielen en laaggeschoolde droeftoeters als Debby en RobG geloven nog in die misdadige paarse maffia bende.
Rapporteer een reactie
Verkiezing doro…..moni e prati!!!
Rapporteer een reactie
@Debby, prijzen in de winkels zijn jou onbekend. Jouw walgelijke, misdadige, criminele soort roven en stelen gewoon als ze iets nodig hebben. Jij hebt nog nooit, in je treurige leventje, een kassa van dichtbij gezien.
Rapporteer een reactie
Debby je bent een echte Ezelin i dong no ka yere. Stijging van de Euro heeft te maken met de sterke Economische groei van Europa en de wisselkoersen. Jij wou toch Bouterse dai tang tekie. Prijzen gaan stijgen goederen moeten in harde valuta’s betaald worden. Zwarten wouden toch Afhankelijkheid. Joe na wang las i deh foroe .
Rapporteer een reactie
Alles wat niet goed gaat bij deze regering, is het altijd de schuld van de vorige regering. Deze stront is altijd zo pietje precies.
Rapporteer een reactie
Als het met de macro economische situatie in Suriname te.maken had dan zou de koers van de dollar ook stijgen.
De stijging van de euro koers heeft te maken met externe factoren
1. Heeft te maken met Rearm ( het herbewapen) van Europa. Europese Unie zal 800 miljard euro pompen in de Europese economie. Hierdoor stijgt de euro koers.
2. Politieke onzekerheid in Amerika door Trump.
3. Door de politieke onzekerheid zetten beleggers hun dollars in euro. Grote vraag naar euro en dat stuwt de euro koers.
4. Door de positieve handelsbalans van de euro zone richting Amerika kan de vraag naar euro ook vergroten. Hoe hoger de vraag – hoe hoger de koers.
Wet van vraag en aanbod .
Dus voor de simpele geesten. Stuwing van de euro koers heeft met externe factoren te maken en niks met het gevoerde beleid van regering Chan.
Rapporteer een reactie
na you en debby, volgens mij leven jullie op een andere planeet! De prijzen zullen blijven stijgen maak niet welke partij aan de macht komt. Blijf lekker importeren. Maar blijkbaar hebben jullie nooit econ lessen gehad.
Rapporteer een reactie
Leny je kan goed likken en met open ogen dromen
Rapporteer een reactie
Lelydorp 3 april 2025 Bij 16:33
VHP is vernietiging, Wijlen Lachman had het gezegd.
Geld is hun God, en het is nooit genoeg voor ze.
En wanneer heeft deze grote staatsman het gezegd dan of probeer je iets in zijn schoenen te schuiven wat hij nooit heeft gezegd?
Wat zei hij precies ? Ik loop al jaren mee maar heb nooit dit gehoord.
Rapporteer een reactie
Die $300 miljoen uit India nam de fascistische despoot nam maar al te graag aan! Toen kraaide geen één om dat geld niet aan te nemen. Bedelen zit in de genen van de zwarte medemens.
Rapporteer een reactie
We zullen zien hoeveel stemmen de oranje racisten krijgen. 😆😆😆😆
Daarom stem 25 mei a.s. massaal of massala op Gekke Leny😆😆😆😆
Rapporteer een reactie
ha ha ha die paarse ratten van de bijlmer merken er niets van , ook de prijzen in Holland gaan omhoog, jullie stelen alles hé hansje oh de roetveegpiet
lelydorp is een ongeschoolde paarse rat uit de bijlmer
Rapporteer een reactie
na mi , natuurlijk is het de schuld van de vorige regering , zij hebben Suriname in afgrond gestort , en jou baas jou papa bouta en die vet gemeste hoefdraad hebben daarvoor gezorgd , dus zit niet te mekkeren , alle paarse ratten gaan naar de kloten , dankzij jullie eigen onkundige en laag geschoolde paarse ndp toppers ??? , , ach weet je geen een Surinamer zal medelijden hebben dat de ndp dede is
Rapporteer een reactie
Opnieuw helpt India. Nu Myanmar en Thailand na de aardbeving.
Met vanalles. Die mensen daar zijn wèl dankbaar.
Rapporteer een reactie