In een feestelijke maar emotionele bijeenkomst heeft Linda Nooitmeer op vrijdag 21 februari de Frans Banninck Cocqpenning ontvangen, als erkenning voor haar grenzeloze inzet en impactvolle werk als voorzitter van het Nationaal Instituut Nederlands Slavernijverleden en Erfenis (NiNsee).
De onderscheiding werd namens de stad Amsterdam uitgereikt door burgemeester Femke Halsema.
Met haar werk heeft Nooitmeer een onmiskenbare rol gespeeld in de vergroting van het nationale bewustzijn en de erkenning van het slavernijverleden in Nederland. Onder haar leiderschap werd de weg vrijgemaakt voor het toekomstige Slavernijmuseum, een historische mijlpaal die zonder haar vasthoudendheid wellicht niet zou zijn bereikt.
Ook het bijzondere herdenkingsjaar dat velen raakte, draagt haar stempel.
Maar Nooitmeer was niet alleen een bestuurder; ze was een inspiratiebron voor de vele vrijwilligers die zich jaar na jaar inzetten. Haar kracht lag in het verbinden van mensen en het overeind houden van de dialoog, zelfs in moeilijke omstandigheden.
Per 1 maart 2025 neemt zij afscheid als voorzitter, maar haar invloed blijft voelbaar. Haar strijd voor gelijkheid, democratische waarden en rechtvaardigheid is relevanter dan ooit. Nooitmeer blijft een belangrijke stem in het doorbreken van de hardnekkige doorwerking van raciale ongelijkheid.
Met deze onderscheiding erkent Amsterdam niet alleen haar werk, maar spreekt de stad ook de hoop uit dat haar betrokkenheid, wijsheid en bestuurlijke ervaring niet verloren gaan. “Linda, dank je wel voor alles, ook namens Amsterdam!” besloot burgemeester Halsema.





Ze heeft zoveel indruk gemaakt dat 75% gestemd heeft op rechts.
Gelukkig hebben we een behapbare ultrarechts.
Mooie prestatie ja…..
Rapporteer een reactie
In nederland lees je altijd over verbinding zo’n achterlijke woord. In nl ook netals suriname als men niet van je lekker kan pruimen dan wordt opgeruimd ook onderling in familie en allochtonen marokanen en turken ook met creools witte buren enz ook oer- hollanders. Het is overal in nl zo. Niet kunnen pruimen dan ben je gek enz dus opruimen. Nl echte dictatuur geen democratie en corrupt als de pest.
Rapporteer een reactie
Sandra, zeg mij welke land tegenwoordig democratie is.
Rapporteer een reactie
gaat ze naar Suriname , de verkiezingen staan voor de deur , wij denken van niet , hier is ze vaak vernederd omdat ze te donker was , in Holland heeft ze de draad weer opgepakt en vele opleidingen gevolgd met succes , en in het land van de slavendrijvers heeft zij de kwestie slaven de witte voor de voeten gegooid , standvastig , en de witte gingen door hun knieën en zij zei een paar jaar geleden toen die discussie van herstelbetalingen
aan de orde kwam dat dit niet haar drijfveer is , dat die sunder zei van dat Holland honderden miljoenen Euro’s moest overmaken naar Suriname voor het stelen van Surinaamse eigendommen
ze zei dat vele Surinamers hun eigen land bestelen en , zij zegt niet specifiek wie ,maar de echte Surinamers weet wel wie zij bedoelde ,, verbrand en nooit weer
Rapporteer een reactie