Het Ministerie van Volksgezondheid in Suriname waarschuwt de bevolking om onmiddellijk voorzorgsmaatregelen te nemen naar aanleiding van een epidemiologische waarschuwing van de Pan-Amerikaanse Gezondheidsorganisatie (PAHO). Deze waarschuwing betreft de verhoogde circulatie van Dengue Serotype 3 (DENV-3) in de Amerika’s, wat het risico op uitbraken en ernstige gevallen van dengue in het land vergroot.
De aanwezigheid van DENV-3 verhoogt het risico op ernstige ziektegevallen, aangezien veel inwoners mogelijk nog geen immuniteit tegen dit specifieke type hebben opgebouwd. Dengue is een door muggen overgebrachte ziekte die kan leiden tot ernstige complicaties, vooral bij herinfecties met verschillende serotypen.
Een dengue-uitbraak kan volgens het ministerie ernstige gevolgen hebben voor individuen en gezinnen in Suriname. Veel inwoners hebben geen eerdere blootstelling gehad aan DENV-3, waardoor ze een verhoogd risico lopen op infectie en ernstige ziekte.
Dengue begint met hoge koorts, hevige hoofdpijn, gewrichtspijn, huiduitslag en pijn achter de ogen. In ernstige gevallen kan het leiden tot inwendige bloedingen, orgaanfalen en zelfs de dood.
Een besmetting kan leiden tot ziekenhuisopnames, lange hersteltijden en economische gevolgen door werkverzuim en medische kosten. Door de regenval ontstaan meer broedplaatsen voor muggen, wat de verspreiding van het virus versnelt.
Hoe bescherm je jezelf en je gezin tegen muggen?
Voorkom broedplaatsen voor muggen
Leeg of dek alle waterreservoirs in en rondom je huis af. Reinig regelmatig dakgoten, afvoeren en bloempotten.
Bescherm jezelf tegen muggenbeten
Draag lange mouwen en lange broeken, vooral in de vroege ochtend en late namiddag. Gebruik een muggenwerend middel. Slaap onder een klamboe, vooral jonge kinderen en ouderen.
Zoek tijdig medische hulp
Ga onmiddellijk naar een gezondheidscentrum bij symptomen zoals koorts, hoofdpijn of spierpijn.
Let op waarschuwingssignalen van ernstige dengue, zoals aanhoudende braken, hevige buikpijn, bloedingen of ademhalingsproblemen.
Het Ministerie van Volksgezondheid roept de bevolking op om samen de strijd aan te gaan tegen dengue. Door samen te werken en alert te blijven, kunnen we onze gezinnen beschermen en ernstige gevallen en sterfgevallen voorkomen.





Wat doet BOG??? Lopen ze te kijken nr broedplaatsen??? Ik hoor ze geen voorlichting geven, ik zie geen landelijke spuitactie.
Jullie hebben het volk verarmd. Ze kunnen niets doen. Ze hebben geen geld
Rapporteer een reactie
Vroeger vloog er een sproeivliegtuig over Suriname tegen muggen! Was ook niet zo gezond voor de bevolking neem ik aan.
Rapporteer een reactie
Debby
De broedplaatsen van dengue zijn: kleine Saramaccastraat, Beekhuizen, Latour, Ephraimzege, Ramgoelamweg .De ziekte is zelf met een opschoon actie bezig. Allen de hard werkende en welvarende mensen blijven over. Mensen die iets betekenen of kunnen betekenen voor het land. Geen armoede meer en dan hoef je ook niet iedere keer te janken voor je eigen soort.
De top van de NDP is al besmet. Ze kunnen niet meer nadenken. Alleen maar onderling ruzie maken.
Rapporteer een reactie
Yor, als je geen moer te zeggen hebt. HOUD JE GROTE SNAVEL. Het gaat om mensenlevens. Dengue kan dodelijk zijn.
Er zijn geen medicijnen in Sur dus dengue is gewoon een ramp.
Als de klote Riad het land schoon had gehouden hadden we minder broedplaatsen
Rapporteer een reactie
Die Brazilianen klooien maar wat al te graag in hun laboratoria. Lula die ziekeling verdient een pak slaag.
Rapporteer een reactie
Wat gaat gebeuren met al die mensen in het binnenland en stad, want daar komt de meeste besmetting voor. NDP ers had ook de CORONA prik afgekeurd die uit een land kwam, waar zoveel honger is. De medicijnen die nodig zijn als Nifacine en Palodrine komen uit die Koe.. lie land. Wordt met poep en vergift gemaakt. Misschien kan NDP UIT AFRIKA HALEN, 87% van de wereld behoefte komt uit Afrika. Hihihihihi woh ka faya even wachten ik hoop dat de muggen zich sneller vermenigvuldigen. BOG moet geen medicijnen gebruiken uit Azië anders krijgen ze ruzie met NDP. WOH KA FAYA. BOERIKIE UNG. KISKISHI.
.
Rapporteer een reactie
Debby, je bent een saka saka zaagsel van de ergste soort. Niet die ‘klote Riad’ moet het land schoonhouden, maar die zwarte ellendelingen die op jou lijken. De straten liggen vol zwerfvuil. Heeft hr. Nurmohamed het vuil gegooid? NEE, 99% van alle vuil wordt gedumpt door die rasechte ndp’ers. Geef ze een keer een cursus hoe ze van hun varkensstreken af kunnen komen en het land kunnen schoonhouden.Vuile vieze teringhond debby.
Rapporteer een reactie
DEBBY
Ik heb wel wat te zeggen. Uitroeien die bende! Ze zijn een ramp voor SUR en jij hoort er ook bij.
Zoek iemand die jou en je mensen kan opvoeden en te leren hoe het moet. Niet uitschelden, werken, je land opbouwen, niet stelen, je stem niet te verheffen, niet in groepen op iedere hoek van de straat staan.mensen voelen daardoor zich onveilig en nog veel meer. Hoe komt het dat alleen jouw soort telkens honger heeft en op dievenwagen gaat!
Dank zij VHP heb jij een dik lijf.
Weet je het nog.ten tijde van de ex-moordenaar was een er blanke Nederlandse toeriste vermoordt door iemand van jou soort. Hij zou het tot de boden laten uitzoeken, maar helaas. Hij had meer tijd voor drank en tra la la.
Stem de volgende keer op VHP. De juiste keuze, anders krijg je hondsdolheid van je Nationale Dengue Partij.
Rapporteer een reactie
Dievenwagen m/z dievenpad.
Rapporteer een reactie
Hans Oh yeh mk lik wang Gomang of ben je dat ook? Trong ka mik dagoe Jamie.
Rapporteer een reactie
Phoepha: “VHP MOET VOOR ALTIJD OPGEDONDERD WORDEN UIT SURINAME!”
==========================================================
STEM NDP…………………voor goede gezondheidszorg.
Rapporteer een reactie
Gelul hier op de site in plaats van dat jullie zelf actie ondernemen zoals vroeger toen jullie niet afhankelijk waren. Deng maskita o soor oeng bika maskita nanga siki no e disko .
Rapporteer een reactie