Volgens Marinus Bee, voorzitter van De Nationale Assemblee (DNA) in Suriname, wordt alles in het werk gesteld om Cyrano Asoiti deze week toe te laten tot het parlement. Asoiti vervangt ABOP-parlementariër Genevievre Jordan, die in december is beëdigd als de nieuwe onderminister van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (MinOWC).
De coalitie van de VHP, ABOP en PL heeft door de benoeming van Jordan en de langdurige afwezigheid van een andere ABOP-parlementariër wegens gezondheidsproblemen momenteel slechts 28 zetels.
Door interne problemen met de PL en het feit dat VHP-parlementariërs Henk Aviankoi en Reshma Mangre directiefuncties elders zullen bekleden, kan de coalitie in veel gevallen slechts rekenen op 25 zetels. Dat is net te weinig om huishoudelijke en openbare vergaderingen te organiseren.
Asoiti, die eerder lid was van de BEP en daarna van de NDP, is nu aangesloten bij de ABOP. Hij is tevens voorzitter van het Coöperatief Platform Agrarische Ontwikkeling Marowijne. Bee hoopt dat met de toelating van Asoiti de problemen met het behalen van quorum enigszins worden opgelost.
Wat betreft Aviankoi en Mangre, merkt Bee op dat er momenteel geen wettelijke bepaling is die hun functioneren in het parlement onmogelijk maakt.
“Het vraagstuk van dubbele functies is onlangs goed geregeld bij de aanname van de wet geldelijke voorzieningen. Vanaf de nieuwe parlementaire termijn in 2025 zal dat probleem er niet meer zijn. Maar het is aan het individuele lid of de partij om te bepalen of zij aanblijven als lid van De Surinaamse Nationale Assemblee,” aldus Bee.





Politieke zwerver ( BEP NDP ABOP ) zonder visie….waardeloos figuur.
Rapporteer een reactie
PL is nog in coalitie?? Wat krijgen ze daarvoor?? CLAD gaat niets vinden?? Mooie grap is dat. Van deze DNA lid verwacht ik niet veel. Brandhout als velen. Incl jogi en cedric
Rapporteer een reactie
Zo zie je maar hoe beperkt de vijver is waaruit gevist wordt, om mensen op belangrijke posten te plaatsen. Er zijn in het bedrijfsleven of onder het volk geen geschikte kandidaten om directeur te worden!??
Het is beschamend en lachwekkend tegelijk!!
Rapporteer een reactie
Zie daar het bestuur van SU. Het krioelt van de regelneven en regelnichten. Niet normaal toch. Daarom niet veel van verwachten. Wat je erin stopt is rechtevenredig als wat eruit komt. las passie compleet.
Rapporteer een reactie
Vhp ga alleen de verkiezingen in.Een coalitie is niet meer nodig.Het is vervelend dat een ndper benoemd zal worden omdat de Vhp in huidige coalitie verband de wet moet eerbiedigen.Dus bij de volgende verkiezingen heb je ze niet nodig.Ze zullen gevecht leveren om in de coalitie te blijven want zonder Vhp zijn ze verloren.
Rapporteer een reactie
‘Tu moi boy fu dada’ op de foto. Beiden.
hebben zulke schattig dikke wangetjes, het is duidelijk dat ze van veel lekker eten houden.
Rapporteer een reactie
Natuurlijk hebben ze beiden schattige dikke wangetjes, het is heerlijk om de boel in Surinane kaal te vreten want de arme uirinamers gaan toch niet protesteren.Dus vreten maar en je dikke schattige wangetjes op foto laten zien.
Rapporteer een reactie
Bericht aan dhr. Cornelis,
Is dit iets nieuws dat op belangrijke posten ongeschoolde mensen benoemd worden? is dit de vindingrijkheid die aan de huidige machthebbers toegeschreven dient te worden? Neen, beste heer de vorige leider lustte er ook pap van: Peggy Bouterse bijvoorbeeld was in Nederland supermarktmedewerkster maar in het kabinet van haar vader was ze opeens adviseur van het Kabinet. Mevrouw Patricia van Ommeren aliasa Bigi Boloe…uit de ghetto van Paramaribo totaal ongeschikt en niet om aan te zien. Wat was haar functie in de regering Bouterse ? Over Misiekaba gaan ook de wildste verhalen rond maar het blijft toch lachwekkend het verhaal dat Suriname een 2e Doebaai zou worden.
Suriname een 2e Doebaai ?
Mi Mars
Rapporteer een reactie
…. Aanvulling , Afonsoea ..verpleegster, wilsientje van Emden..onderwijzeres, Roger Hopkinson.. politie agent 2e klasse en al die laaggeschoolde coup sergeanten die minister zijn geworden zoals redimang abracadabra..,,,
Asoti geers Bordo..,, all in the family,,
Rapporteer een reactie
Een ex NDP’er, dus ook een ongeschoolde schurk.
En zeker als ik zo de reacties lees.
En dan gaat deze djoeka terug naar zijn roots de ABOP!!!
De Koning is kennelijk wel blij met hem.
Ja kan @papa Jantje uit Livorno, alleen maar gelijk geven, alles wat u tikt klopt als een bus. Alleen maar ongekwalificeerde boeven, overlopers, schurken die ineens het licht hebben gezien.
Die Peggy Bouterse, Van Ommeren, Misselijkaba, allemaal laaggeletterde schooiers, en kawtere is niet minder.
Deze struikrover is heden ten dage nog steeds de grootste rover, in het binnenland is bijna alles van hem, illegaal toegeëigend.
Jammer dat de regering niet valt, zijn we gelijk van hem af. Walgelijk om te zien hem als VP!!!!
Daarom stem MASSAAL OP DE VHP.
Rapporteer een reactie
Weer zo een waardeloze nietsnutter totaal geen toegevoegde waarde voor het land die weer een salaris opstrijkt voor geen moer doen. Deze diaree partij is een nog grotere ondergang voor het het land doordat een groot deel onderontwikkeld is in denken en gedrag. Sari torie
Rapporteer een reactie
Bee gaat alles doen. Ik weet niet of zijn vrouw dat leuk gaat vinden.
Rapporteer een reactie
Hij lijkt op Bee……..family and friends
Rapporteer een reactie
Feit is dat a kang taki pikien so hollands netals sampie daggoebal n koedoemoesoe. Hoogopgeleiden Staan noodgedwongen a/d zijlijn t kijken hoe ht land wordt geleid door ondeskundigen soso k”ka
Rapporteer een reactie
dalijk wang auw wang worden aangesteld als piloot of neurochirurg.
Su trong Alice in Wonderland
Rapporteer een reactie
robg ze hadden jou vriend die cubaan een kopje kleiner moeten maken , jou vrienden zijn allemaal moordenaars , robg jij en het gebod ,ja zeker duivelstaal maar daar staat toch jij mag stelen en ook doden
robg waar blijven de antwoorden ,jij bent een lafaard ach dat weet iedere echte Surinamer allang
Rapporteer een reactie
waterkant.net , robg geef je geen antwoord op de simpele vragen , dan weet iedere Surinamer dat je een nepper bent ,trouwens niemand bij de ndp heeft nog nooit gehoord van ene robg
Rapporteer een reactie
met deze asoiti blijft het rommelen binnen de abop , ach nog 6 maanden en dan horen we niets meer van de abop en pl en de ndp is voor de verkiezingen al verdwenen
Rapporteer een reactie
bravo mooiste wil ook van de pot vreten.
Rapporteer een reactie