HomeNieuws uit SurinameRamsukul: "Geen quorum voor wetten als president niet werkt aan behoud coalitie"

Ramsukul: “Geen quorum voor wetten als president niet werkt aan behoud coalitie”

KAM Thuiszorg

-

WK 2026

Coalitiepartners moeten volgens VHP-parlementariër Kishan Ramsukul stoppen met onderlinge ruzies over het invullen van belangrijke posities binnen de regering van Suriname. Met nog vijf maanden te gaan in deze regeerperiode, kost het president Chan Santokhi veel tijd om de spanningen tussen de ABOP en PL te verminderen.

“Er zijn een aantal wetten die we voor 31 december moeten afronden. Als de president niet werkt aan het behoud van de coalitie – wat ik jammer vind, want hij kan zijn tijd veel beter gebruiken – en mensen stappen uit de coalitie, dan krijgen we geen quorum in het parlement.

Als we bijvoorbeeld de Wet Spaar- en Stabilisatiefonds niet halen, stijgt de Oppenheimer-rente weer naar 13%. Dat willen we niet, want dat zou een groot verlies zijn voor het land. Daarom doet de president alles om de rust binnen de coalitie te bewaren,” aldus de parlementariër.

Ramsukul vindt dat politici moeten doen wat belangrijk is voor het land en betreurt dat dit niet bij alle coalitiepartners zichtbaar is.

Eerder werd bekend dat de Pertjajah Luhur (PL) twee onderministersposten mag invullen. PL-voorzitter Paul Somohardjo heeft Rosette Wirokarso-Van Varsseveld en Andy Atmodimedjo voorgedragen voor deze functies. Wirokarso-Van Varsseveld zal, met goedkeuring van het staatshoofd, de functie van onderminister op Sociale Zaken & Volkshuisvesting (SoZaVo) vervullen, terwijl Atmodimedjo mogelijk wordt benoemd op Transport, Communicatie & Toerisme (TCT) of een VHP-ministerie.

President Chan Santokhi heeft echter besloten de benoeming van de twee PL-onderministers door te schuiven naar 2025.

Vicepresident en ABOP-leider Ronnie Brunswijk gaf eerder aan dat hij onder geen enkele voorwaarde zal toestaan dat een PL’er onderminister wordt op een ABOP-ministerie. Onlangs liet hij echter weten dat de ABOP voor het einde van het jaar een onderminister zal benoemen.

In de wandelgangen circuleerde de naam van DNA-lid Genevievre Jordan, voor de post van onderminister op Onderwijs. Dat werd later op de dag bevestigd. De ABOP krijgt in totaal twee onderministers, waarvan in ieder geval één zal worden geplaatst op een ministerie dat onder leiding staat van een VHP- of PL-minister.

shop now
11 en 12 september

2 REACTIES
  1. Beste landgenoten,

    Ik wil u vriendelijk verzoeken om discriminerende uitspraken als bijvoorbeeld:
    ” … Afro’s kunnen een land niet besturen. … ”
    achterwege te laten.

    Wij zijn op weg naar een nieuw en beter Suriname laten wij op zijn minst collegiaal zijn. Wij hoeven niet in elkaars privé te bemoeien maar wij zullen hoe dan ook samen moeten werken !

    Wil jij ook een beter Suriname ?
    Laat dan een ieder in zijn eigen waarde.

    Be the change you want to see in the world.
    Justitia Pietas Fides. Krakti !


    Rapporteer een reactie

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

LAATSTE BERICHTEN:
TOP SITES