“Het is waar dat mensen een beetje ontevreden zijn. Maar laten we niet ervoor zorgen dat die ontevredenheid en boosheid ertoe leiden dat wij onze toekomst uit handen geven. De VHP moet in de regering blijven. Wij moeten ook onze uiterste best doen om 26 zetels binnen te halen. Alleen als de VHP 26 zetels haalt, is uw toekomst veilig”.
Woorden van VHP-parlementariër Mahinder Jogi donderdagavond op een Ondro Oso vergadering van de Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP) aan de Bitawiwiristraat te Kwatta.
Volgens de VHP’er mag onder geen enkele voorwaarde worden toegestaan dat de NDP de leiding van Suriname weer overneemt. Ook moet NDP-voorzitter Jenny Simons, die hij een oude vrouw van 71 jaar noemde, de kans niet krijgen om president van het land te worden. Het is volgens hem door toedoen van onder andere Simons en haar voormalige partijvoorzitter dat er chronische armoede in Suriname is en alles duur is in de winkels.
“Dat is het beleid van die oude mevrouw van 71 jaar. Toen de stabiliteit in 2010 was bereikt met een koers van 2,80 SRD, dan werd er door de oude mevrouw van 71 jaar, die nu voorzitter is van de NDP en president wilt worden van het land, gezegd dat we geen brood met stabiliteit kunnen eten.
Maar u hebt gezien wat die stabiliteit betekende en wat het gemis van die stabiliteit heeft betekend. Het betekende dat Bouterse op 16 juli 2020 de regeermacht eerder heeft moeten overdragen. Omdat hij niet eens in staat was om salarissen van ambtenaren te betalen. Laatstaan om het land verder te besturen.
Het is dezelfde mevrouw die de rechterlijke macht in de prullenmand had gegooid en amnestie wilde verlenen aan Bouterse. Dat is het resultaat van het werk van die mevrouw die grondwettelijk haar taak heeft verzaakt en de vergadering van De Nationale Assemblee voor de in staat van beschuldigingstelling van Hoefdraad niet heeft uitgeschreven.
Dan wilt deze mevrouw met een andere jurk nu president worden van het land?”, aldus Jogi.
Paramaribo en Wanica zullen volgens Jogi doorslaggevend zijn bij de komende verkiezingen. “Daarom moeten wij huis aan huis gaan. Waar er een NDP, ABOP, NPS of PL vlag wappert, daar moeten we zijn. Ook al heeft die frambo op die vlag geen olie. We moeten de mensen ervan overtuigen dat de NPS dit land 22 jaren heeft bestuurd en er een potje van heeft gemaakt. De NDP heeft dit land vanaf 1980 in totaal 24 jaar bestuurd, maar wat heeft de NDP ervan gemaakt?”, aldus Jogi.





Surinamers jullie zijn gewaarschuwd de woorden van dhr Jogi zijn keiharde waarheid.
Stem met verstand en wel VHP voor verdere ontwikkeling en vooruitgang.
Rapporteer een reactie
Oude mevrouw? Dit is denigrerend ongeacht onze kleur leeftijd en geaardheid. In Sri Lanka is een man van tachtig als Nobelprijs winnaar benoemd tot pres van het land omdat, ja u leest het goed de vorige pres gevlucht is naar India. Wel moeten we eerlijk en oprecht zijn NPS met El Venne als patronen en Hildenberg als paisa/doekoe baas van het land heeft een korte periode goed gedaan. Tante Jenny heeft inderdaad kardinale fouten gemaakt in het s’landsbestuur en de partner van Tante Jenny in PARA. Dat de invloed van de vorige pres een rol heeft gespeeld, laten we in het midden.
Deze twee famiri mangs zijn enerzijds ter discussie en anderzijds niet integere Srananmangs. Dit staat los van hun etniciteit, kleur, leeftijd, polieke voorkeur……meneer Jogi@
Rapporteer een reactie
Dat riedeltje van je is oersaai debby.
Als die paarse clan vier miljard heeft gestolen en nog vrij rond loopt, dan ben ik benieuwd in welke bak de vhp gaat, volgens jou.
Liegen en bedriegen staan synoniem voor paars. Breng je bewijs naar de politie of één van die dagbladen.
Idem dito die lummels die alles napraten. Welke percelen heeft yogi gestolen. Haal het bewijs op bij gliss en ga met de “slachtoffers” naar de politie.
Gebruik ze nou eens een keer.
Rapporteer een reactie
Helaas heeft Jogi de schijn van oprechtheid tegen zich. En terecht!! Als hij jaren terug openheid van zaken had gegeven over zijn grondroof en in zijn tijd tegen de ndp Doekie niet iedere keer een scheldpartij had gehouden dan was hij nu ook iets geloofwaardiger.
En de VHP die graag naar Nederland kijkt zou eens naar de begeleiding van Premier Rutte en nu heer Schoofs moeten kijken. Rutte ging op de fiets naar de werk en Schoofs goed graag aan hardlopen en heeft dan een begeleider(bewaker) bij zich. Eenvoud maakt rijk!!!
Rapporteer een reactie
Prima, stem dan maar lekker voor de NDP en blijf in die shit vicieuze cirkel van jullie, SUCCES!!!
Rapporteer een reactie
En hoe staat het met de roof van 4 miljard en de genocide.
Als jullie geen uitholling van de staatskas willen, geen armoede, geen ezels in de regering en geen genocide, stem dan op VHP.
Een BOERIKIE heeft nog niet gereageerd.
Rapporteer een reactie
Graven jullie je eigen graf maar heel goed en ga zo voort.
Rapporteer een reactie
@ Konsensi
Wat vindt u van Lilian Concalves als president. Een vrouw en giga ervaring en vooral boven alle partijen.
Helaas moet vast gesteld worden dat Santhoki te veel moet schipperen met mensen als Ronny en feitelijk geen deuk in een pakje boter heeft kunnen slaan.
Jogi’s en Bouva’s en veel andere praatjesmakers clowns kunnen gemist worden als kiespijn.
Het enige voordeel wat de afgelopen jaren is ontstaan dat er een evenredig kiesstelsel is en men met 500 stemmen in Coronie of 1,200 stemmen in Brokopondo en Sipaliwini geen zetel in de DNA kan ritselen.
De volgende DNA zal een logischer afspiegeling worden en een beter evenwicht laten we hopen zonder veel van de clowns die nu in de DNA zitten.
Rapporteer een reactie
Je stemt niet, maar je geeft stemadvies.
Oké dat kan henry.
Je geeft advies om te stemmen op iemand die jarenlang een gratis dna salaris krijgt, en die nu gaat voor een 2e dna salaris.
Niemand kent haar behalve in Noord. Dus eindstand 1 zetel in de oppositie, geld tot ‘hodi mi crazi’. Dat is de rauwe realiteit.
Bovendien houd ze deur open voor paars. That’s it voor de rest is ze onbelangrijk voor mij.
Ik voorspel 2 grote partijen met 7á 8 zetels en de rest met 1 of 2 zetels.
Dan kan hetzelfde spel beginnen.
Je krijgt dezelfde rommel als nu.
Nps kan elk moment vertrekken en die combi’s zullen elkaar te lijf gaan, net als abop en pl.
De chaos is dan compleet!
Terug naar af!
Rapporteer een reactie
ddb is de grootste crimineel van de republiek Suriname sinds 25 November 1975.
Criminele daden ddb,
Zie:
– staatsgreep 25 Februari 1980,
– 8 December 1982,
– Moiwana86moorden,
– Scalians op de rivieren en stuwmeer voor zelfverrijking,
– militaire wapens en munitie die uit de Memre Buku Kaze gestolen werden en geruild werden met de zware drugscriminele uit Cali Colombia voor Cocaine,
– Cocaine labolatoriums in het oerwoud van Suriname,
– Suriname tot een grote drugsdoorvoerland in de wereld gemaakt,
– grote hoeveelheden goud gestolen uit de Lips Kluis vd Centrale Bank van Suriname voor zelfverrijking,
– grotw hoeveelheden valuta gestolen uit de CBvS voor zelfverrijking,
– devaluatie vd Sfl, later SRD, oom, taante! wissel, wissel, wissel. Beatrix, Reagan, wissel, wissel, wissel!
– over cambios in Paramaribo – Suriname
– over casino’s in Paramaribo Suriname,
– miljoenen nfl aan smeergelden ontvangen van Balast Nedam voor de bouw vd wijdenboschbruggen die niet konden worden afgelost,
– Bauxiet opbrengsten werden gebruikt door de regeringscoalitie onder El Vene om voor de wijdenboschbruggen om de schulden bij Ballast Nedam af te lossen,
– Hierdoor Surinamers geen valuta had en in nog grotere armoede en grotere ellende kwam, geen medicijnen, geen leermiddelen, schoolboeken kon kopen voor leerlingen en studenten, ambtenaren kon betalen,
– devaluatie sfl en later srd,
– heel grote armoede en heel grote armoede in Suriname,
– wapenhandel,
– grote criminaliteit, overvallen, moorden op hard werkende mensen, ondernemingen, huizen van Surinamers, mishandelingen en moorden,
– mensenhandel, Haiti, nieuwe Chinezen, Brazilianen, Cubanen, Marokkanen, Turken, in Suriname,
– grote schulden met hoge renten bij binnen- en buitenlandse banken/ landen, crediteuren die tot op heden niet kunnen worden terug betaald,
– hoge prijzen voor goederen in supeemarkten en winkels voor de Surunamers,
– kort om alles in verval en grote armoede in Suriname bij de Surinamers,
Zie wie de oorzaak huervan is sinds 25 Februari 1980,
sinds 8 December 1982 toen Nederland geen valuta voor de afspraken uit de verdragsmiddelen voor de tot standkoming vd onafhankelijkheid meer aan Suriname gaf.
ddb-wanted, ingrid ddb – wanted- waaldring, ndp, jenny simons, ramon abrahams, bouva. tsang, jones, parmessar, julus wijdenbosch, adhin, alibux, boefdraad, hele vervloekte ndp bende kakkerlakken/ parasieten was eens, maar nooit weer.
De ndp, een grote fascistische criminele organisatie met fascistische personen in de leiding, die de republiek Suriname en de Surinamers sinds 25 Februari 1980 tot heden vernietigd heeft en zich zelf flink hebben verrijkt.
Dit moet het Surinaamse volk nu wel duidelijk zijn.
Ben ik nou zo slim of ben jij nou zo dom?
Surinamers / Kiezers
25 November 2025
Stemt u massaal op de VHP
Rapporteer een reactie
Goed zo Passant. Af en toe moet je de mensen herinneren aan hetgeen heeft plaatsgevonden
Ik ben het niet helemaal met Jogi eens. Als je ontevreden bent moet je voor een andere partij kiezen.
Maar in dit geval zijn de andere partijen een ware ramp voor Suriname. Niet alleen om wat Passant ons hierboven aantoont, maar ook omdat je je al eerder hebt vergist in deze partij. En daarmee is de kous niet af, nu nog steeds roepen ze dat ze op de oude voet verder gaan, dat ze trots zijn, dat ze connectie hebben met Intel mat je moet pakken wat je pakken kan………DIT IS REGELRECHT EEN WAARSCHUWING!!
Dus mensen al ben je niet helemaal tevreden over VHP, bedenk dat de andere partijen je regelrecht het ravijn in brengen, dat het niet alleen bij ontevredenheid zal blijven
U bent gewaarschuwd
Rapporteer een reactie
Quote
“Welke politieke partij maakt geen fouten. Elke partij verdient een tweede kans” pony.
Jij bent niet zo snugger hé, dat blijkt.
Paars heeft al 2x gereageerd, de laatste keer 10jr.
Hoeveel kansen verdienen ze nog.
Welk deel van; na paars is het puinruimen, snap jij nog steeds niet.
De redenering: corruptie moet worden uitgeroeid, maar ach die corrupte lui verdient een tweede kans, staat haaks op het uitroeien v corruptie.
De reactie is niet bedoeld om jou over te halen, zinloos en energie verspilling, maar om anderen erop te wijzen hoe jou soort denkt. Dit soort specie bestaat echt. Rauwe realiteit!
Rapporteer een reactie
Wiemasanga, je hoeft niet te overdrijven. Waarom je dat doet weet ik niet. India doet het redelijk, maar had het veel beter moeten doen gezien de middelen die ze hebben.
80% van de afgestudeerden kan niet eens direct worden ingezet omdat ze skills ontberen. Op velerlei gebied heeft het land nog een grote technologische achterstand. Je zou denken dat met de toegenomen welvaart, ook de urdu sprekenden liberaler zouden worden, maar zij worden juist orthodoxer, wat tot heel veel problemen leidt. Het is de zwakke schakel die het land in een ijzeren greep houdt en de vooruitgang belemmert.
Rapporteer een reactie
Mahinder Jogi en vele anderen, waaronder Simons, zouden er goed aan doen nooit meer op een kieslijst te verschijnen!
Rapporteer een reactie
Ik moet gieren van het lachen om Jogi zijn vingerwijs-retoriek. Die man is niet ” barkie ” als hij aan het getergde volk vraagt om de VHP 26 zetels te geven. De desillusie bij het volk heeft een mega omvang bereikt en toch vraagt deze idioot om de gunst van het volk. Ik denk dat alle aanhangers van de VHP, inclusief………….., een trauma hebben overgehouden van het beleid van Chan. Ze weten geen raad meer. Ding mang nak panja. De NDP gaat overnemen…..
Rapporteer een reactie
Die ORANJE BEDRIEGIE MANG zou de komende verkiezing grandioos hebben gewonnen indien hij het volk had laten merken dat hij mee leeft met dit getergde volk.
De zware bezuinigingen is sowieso een MUST wil je uit de economische malaise geraken.
Hij had een sobere levensstijl op na moeten houden. Desnoods op de fiets of bromfiets moeten stappen om naar het werk te gaan. Een deel van zijn salaris en die van de ministers afstaan aan Asiana en andere soortgelijke instellingen.
LIEGEN en BEDRIEGEN is een NO GO en alleen mensen die op jou lijken op SLEUTELPOSITIES plaatsen is natuurlijk uit den boze.
Dan durf ik te beweren dat het PAARSE MOORDENAARS CLUBJE geen schijn van kans zouden maken bij de komende verkiezing.
Helaas hebben BEDRIEGIE en ETNISCHE beleid zich meester gemaakt van deze BEDRIEGER met alle kwalijke gevolgen van dien want het PAARSE DREK ruikt bloed.
Ze gaan overnemen roepen deze VERNIETIGERS VAN SURINAME in koor.
Rapporteer een reactie
Als Simon president wordt? kan Suriname faillissement aanvragen. Zal weer alleen -raciaal worden geregeerd-ellende en verderf komen/zijn in Suriname.
Zij vermeld.
Rapporteer een reactie
Esmeralda, jij bent zo snugger dat je in ptata kondre woont en ik in switi Sranan. Je bent zo snugger dat je niet kunt begrijpen dat ook een politieke partij doorgroeit en betere mensen selecteert. Wij hier hebben te maken met hoe we onze ontwikkeling gestalte kunnen geven. Jij integendeel doet dat alleen maar met blabla dit blabla dat blablablabla.
Waarom moeten we onze politiek laten vergiftigen, we moeten juist proberen samen te werken. We kunnen niet wachten tot de generatie van Bouterse en zijn criticasters is overleden. Deze twee groepen zullen nooit meer tot elkaar komen dat is duidelijk. De kiezers moeten deze mensen vergeten en kiezen voor partijen die op de toekomst zijn gericht. Lelijke obstakels zullen er altijd zijn om over heen te stappen.
Als het ons uitkomt dat de VHP en NDP samen moeten omdat het niet anders kan dan gebeurt het ook. Stabiliteit krijgt je niet door anderen uit te sluiten. Misschien wordt die “ORANJE BEDRIEGIE MANG” nog een eerlijke man en die mevrouw een ‘dame”.
Rapporteer een reactie
Wanneer je als volk zo hersenloos bent, om te kiezen voor het corrupte, criminele, misdadige paarse splinterpartijtje, van hoofdzakelijk veroordeelde en voortvluchtige fossiele schurken, dan is het niet uitgesloten dat er binnen hun termijn weerloze, onschuldige Surinamers, doorzeefd met kogels en zwaar verminkt ergens in Fort Zeelandia liggen. We kennen de walgelijke praktijken van die gewetenloze organisatie. Beter is, dat Guyana het Tigri gebied verder uitbreid en vervolgens FAILED STATE SURINAME definitief over neemt. Win-win.
Rapporteer een reactie
Hoe oud ben jij wel niet, pony.
“We kunnen niet wachten tot de generatie van Bouterse en zijn criticasters is overleden.” Quote pony.
Ik vermoed dat de dementie flink heeft toegeslagen, want jij bent een remigrant die na 50 jr Nederland, tijdens bawta terug bent gekeerd.
Dus… die verandering waarover jij het hebt zal jij in je levensdagen niet meemaken.
Kortom, jij bent absoluut niet snugger.
Mensen die zijn gevlucht voor de onafhankelijkheid, en die de coup en de decembermoorden niet lijfelijk hebben meegemaakt, daar val jij onder. Das jou soort.
Respectloos tegenover de Surinaamse wetgeving.
Respectloos naar de nabestaanden van 8 dec.
Respectloos naar het suri volk, want jij hebt helemaal niets meegemaakt, je krijgt je Hollandse uitkering, en hebt de grootste smoelwerk.
Een partij kan veranderen, mijn schoen.
Eenmaal een crimineel altijd een crimineel.
Eenmaal een moordenaar, altijd een moordenaar.
Smerig, schaamteloze en waardeloze voorbeelden voor jong suri.
Yuk,yuk, yuk!
Rapporteer een reactie
En de VHP heeft het land binnen 3 jaar dat zij het hebben bestuurd naar de klote geholpen elke normale werknemer in dit land is bedelaar geworden, men kan niets meer plannen geen hypotheek nemen om vooruit te komen, omdat men nauwelijks uitkomt met het verdiende loon😢😡😡😡
Rapporteer een reactie
Esmerakda, ik zei het toch, jij bent van de snuggere soort die enkel blabla dit blabla dat blablablabla kan.
Welke srananman scheldt op een srananman die terug naar huis is gekomen, alleen een idioot die niet in Sranan woont kan dat opbrengen. Ondanks de politieke kleur kunnen en willen ze hun respect tonen. Yu na wan man sang draai kong baka, yun na stonfoetoe. En Jij? Jij verpietert zo zoetjes aan in ptatakondre.
Rapporteer een reactie
Het kleine domme ezeltje is op dreef.
Het ezeltje denkt het leven van anderen te kennen. Dis na soso dyarusu.
Je bent teruggegaan naar huis fu go pina en hebt tot overmaat van ramp ook helemaal niets te vertellen. En dan wil je net als die echte BEDRIEGIE MANG anderen de maat nemen hier.
Hahaha alle luie vieze vuile smerige paarse rioolratten zonder ruggengraat zo snel weer in het riool….
Rapporteer een reactie