De Surinaamse president Chandrikapersad Santokhi zal vandaag een kort maar intensief bezoek brengen aan Georgetown, Guyana, om deel te nemen aan de tweede CARICOM-India Summit. Deze top, die hooggeplaatste leiders uit de regio en de Indiase premier Narendra Modi samenbrengt, biedt een platform om de samenwerking tussen India en de CARICOM-landen verder te verdiepen.
Minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking in Suriname (BIBIS) benadrukt dat het een eendaags bezoek betreft: “De president vertrekt in de vroege ochtend en is tegen middernacht terug. Dit zou weleens zijn laatste buitenlandse reis van dit jaar kunnen zijn.”
De bijeenkomst heeft een volle agenda. Gesprekken zullen draaien om energie, landbouw, gezondheidszorg en politiek, zowel op regionaal als bilateraal niveau. Suriname zal specifieke projecten bespreken die door diverse ministeries zijn voorbereid.
Minister Ramdin licht toe: “We hebben thema’s op tafel zoals IT, woningbouw en meteorologie, maar ook projecten die vanwege de schuldherschikking tijdelijk stillagen, zoals de bouw van een stadion en een energieproject met het ministerie van Natuurlijke Hulpbronnen.”
President Santokhi zal tijdens de top ook aandacht besteden aan het versterken van de persoonlijke en culturele banden tussen India en Suriname, een onderwerp dat steeds prominenter op de agenda staat. De relatie tussen de twee landen is recentelijk intensiever geworden.
Ramdin noemt als voorbeeld de schenking van India aan Suriname: “India heeft $1 miljoen geschonken voor fruitverwerkingsmachines en apparatuur, en daarnaast $12 miljoen aan voedselproducten zoals thee, koffie en babymelk. Deze hulp wordt in tien zendingen geleverd aan Suriname.”
De aanwezigheid van premier Narendra Modi is opvallend, omdat hij deze top bijwoont tijdens zijn terugreis van de G20-top in Rio de Janeiro. “Dit toont aan hoe belangrijk India de relatie met de CARICOM-regio vindt,” benadrukt Ramdin. Modi zal niet alleen deelnemen aan de groepsgesprekken, maar ook bilaterale gesprekken voeren met president Santokhi.
De top zal worden afgesloten met een gezamenlijke verklaring waarin concrete afspraken worden vastgelegd. India zal ook nieuwe samenwerkingsprojecten presenteren. “Deze top is niet alleen bedoeld om de regionale samenwerking te versterken, maar ook om nieuwe mogelijkheden voor bilaterale initiatieven te verkennen,” aldus minister Ramdin.
Met deze top wordt een volgende stap gezet in de strategische samenwerking tussen India en de CARICOM-landen, waarbij zowel de regio als individuele landen zoals Suriname profiteren van de groeiende banden.





Suriname telt blijkbaar niet erg mee.
Rapporteer een reactie
waardeloze reisbakroes.
Rapporteer een reactie
Fruitverwerkingsmachines?? Voor welk fruit?? We halen pulp uit Brazilie. We hebben GEEN fruit.
Planten van gewassen?? Beetje regen en het land verzuipt.
We gaan graan krijgen van India voor arm Sur volk maar de helft van India pinaart. Geef je eigen volk te vreten eerst. Chan en Ramdin gaan kontjes likken. Bedelaars
Rapporteer een reactie
Debby: We gaan graan krijgen van India voor arm Sur volk maar de helft van India pinaart.
—
Is al lang niet meer het geval. Kijk je nog steeds naar zwart-wit films?
Rapporteer een reactie
Het reisgeld is nog niet op
Rapporteer een reactie
Afrikanen lijden altijd honger, heb je jezelf afgevraagd waarom ze in gammele bootjes de Middellandse zee oversteken en worden opgevangen door de Italiaanse kustwacht, ze krijgen gratis eten en kleding.
Waarom ontvluchten ze afrika?????
Rapporteer een reactie
Zo kan lady weer de family bezoeken.
Rapporteer een reactie
Heeft henry de vieze vuile paarse rioolrat zonder ruggengraat nog niet gereageerd???
Rapporteer een reactie
Johannes de vries 20 november 2024 Bij 10:09
Het reisgeld is nog niet op.
(((((((())))))))(((((()))))))
Het schijnt dat het verduisterde geld van jouw baas de onderduiker wèl op is. Daarom laat hij overal roofovervallen plegen nu.
Rapporteer een reactie
Modi is eerst in Nigeria geweest, daarna naar Brazilië. In Nigeria zijn zo’n 200 Indiase bedrijven actief. De Nigerianen zijn blij daarmee, maar in Suriname is Debby er niet blij mee. Ze krijgen liever hulp van Haïti.
Rapporteer een reactie
DEBBY
Schaamteloos vraag: met welk fruit. Jouw NDP volk werkt niet, vandaar jou vraag. Als jullie je handen uit je mouw gestoken zouden hebben, zou je deze schaamteloze vraag niet stellen.
Je kan ook fruit importeren, verwerken en vervolgens exporteren. Jouw hersenen gaan niet zover.
Het Indiaas volk heeft genoeg te eten. Genoeg dat India tot staat is te exporteren. Neem een keer voorbeeld aan hard werkende mensen. India is ook heel erg actief in Afrikaanse land om ze vooruit te helpen. Wanneer gaat een Afrikaans land jou wat schenken? Ik denk dat je kan wachten tot dat je een ons weegt, en voordat je een ons gaat wegen is de hele mensheid als uitgestorven .
Rapporteer een reactie
Inderdaad schaamteloze ondankbare honderij van Debby. In ieder geval reikt India de helpende hand uit wat geen 1 Afrikaans land doet. Ondanks dat heel Afrika niet pienaart en alle Afrikaner voldoende te eten hebben willen ze hun soortgenoten maar niet helpen. welnu Debby ik heb een verrassing voor jou. India steekt de helpende hand ook uit aan de arme Afrikanen.
Rapporteer een reactie
HET IS BETER DAT INDIA EN CHINA OOK MACHINES STUURT OM ALLES WAT NDP EN GHETTO IS TE VERMALEN TOT CORNED BEEF DESNOODS TOT HONDEN BROKKEN. ++PAARSE BEEF FOR DOGS AND CATS+++
DAT IS DE BESTE MACHINE DIE SURINAME NODIG HEEFT EN OOK EEN GROTE OM ALLE NDP CRIMINELEN /ROVERS/OVERVALLERS ETC ETC TE VERMALEN TOT PULP INCLUSIEF WELKE AL OP SANTOBOMA ZITTEN EN DIE MOMENTEEL ONDERDUIKEN VOOR 20 JAAR CELSTRAF. ==CRIME BEEF=GRATIS==
ZONDER DISCRIMINATIE NATUURLIJK.
Rapporteer een reactie
Waarom moet een kort bezoekje met een zakelijk intentie ,en het is maar net over de grens bij de buren zo breed uitgemeten worden door pers en publiek. Dan is het logisch dat al de tegenstanders de messen slijpen en een kort bezoek gaan zien als weer een reis. Ik had liever gezien dat hij zonder al die ceremonie vertrokken was en terug, niks geen rode loper uitzetten om even naar de buren te gaan.
Rapporteer een reactie
De President heeft toch ambassadeurs ,en een minister van buitenlandse zaken
Rapporteer een reactie
Nu Chan het land weer verlaat, gaat Bouva nieuwe berekeningen maken.
Misschien moeten wij hem wijs maken dat hij zijn telraam moet verruilen voor iets moderners.
Surined
Ergens heb je gelijk en ergens weer niet, anders kunnen de NDP’ers niet klagen. Gun die sloebers ook wat, anders hebben ze niets te doen. Om te stelen moeten ze wachten tot het donkers is.
Rapporteer een reactie
Cornedbeef beef en hondenbrokken zouden een goed exportmiddel zijn. Behalve inkomsten zou deze tak van industrie voor werkgelegenheid kunnen zorgen.
Cornedbeef exporteren en hondenbrokken naar Santo Boma.
Rapporteer een reactie
@surined 20 november 2024 Bij 12:06
Begrijpelijk maar het protocol schrijft dit nu eenmaal voor hoe om te gaan bij buitenlands bezoek, ongeacht hoe kort het bezoek duurt.
Rapporteer een reactie
Vraag is : Is Chan president van Suriname of een tourist die Suriname vaker bezoekt?
Is Gajadin A. een Volksvertegenwoordiger of VHP vertegenwoordiger ?
Denk dat in DNA alleen volksvertegenwoordigers moeten zijn.
Rapporteer een reactie
Gezellig samenzijn van de India Diaspora! Chan e tik ing fatu …! Thuis blijft het werk liggen, nog steeds onduidelijk wie op binnenlandse zaken komt te zitten. President is er nooit..! Waarschijnlijk de laatste reis voor dit jaar!?? Ik durf te wedden dat hij toch weer iets gaat vinden om er even tussenuit te gaan! Tik yu eye luku ….
Rapporteer een reactie
Yor –> u heeft heel goed geformuleerd u heeft woorden uit mijn getrokken ik hoef dus niks toe te voegen 🙂
Wat Chan gedaan tot nu toe heeft geen een president kunnen doen 🙂
Economisch gezien het is geven EN nemen en Surinamers kennen dat niet ze kunnen alleen NEMEN en geven is ver te zoeken 🙂
President is goed op weg voor de schade herstel wat in SU is verricht door NDPèrs
Stem daarom op 2025 op VHP..
Rapporteer een reactie
Genieten van de laatste reisjes als pres. Gun de man toch wat! 😆😆😆😆 Al is hij in Suriname er veranderd toch niks positiefs dan kan hij liever weg zijn.. Gewoon hopen dat hij niet meer terugkomt van een reis is het enige wat je kan doen😆😆
Rapporteer een reactie
Al is de leugen nog zo snel de waarheid achterhaald hem wel.
Stem 2025 -05-25 Op VHP voor meer leugens.
Rapporteer een reactie
Jammer dat hij de vp in die vier en een half jaar nooit heeft kunnen inzetten om wat reisverplichtingen over te nemen.
Ja dat achterlijke ding debby kent Suriname alleen van paarse puf maar ik en velen met mij kennen Suriname nog als belangrijk exportland met name voor de zg revo en moordpartijen.
Rapporteer een reactie
We gaan graan krijgen van India voor arm Sur volk maar de helft van India pinaart.
===========================
Zal wel zijn dat de helft van India pinaart volgens jou, omdat je gewoon achterlijk bent in Geopolitiek maar ook met politiek in je eigen land, met je achterlijke paarse kop.
In 2022 is de economie van India groter geworden dan die van het Verenigd Koninkrijk. India staat hiermee op de vijfde plaats van grootste economieën wereldwijd met een bruto binnenlands product (bnp) van US$ 3400 miljard.
Rapporteer een reactie
Tuurlijk grootste deel van de bevolking in India pinarren. Een behoorlijke douche en WC ruimte kennen velen niet. Het land kent heelveel zwerverkinderen.
Rapporteer een reactie
Wijlen Lachman zei altijd, laat nooit een Hindoestaan President worden van Suriname.
Nu zie ik wat hij daarmee bedoelt
Rapporteer een reactie
Na mi, daar heb jij toch geen last van, van al die pienarende Indiërs? En je hebt ook geen medelijden met ze, want je bent geen hulpactie voor ze begonnen. Jouw zusje Debby ook niet.
Btw, erken je Lachman nu als profeet? Dan erken je ook zijn uitspraak toch dat de onafhankelijkheid te vroeg kwam en funest zou zijn?
Rapporteer een reactie
Na mi 20 november 2024 Bij 19:01
Wijlen Lachman zei altijd, laat nooit een Hindoestaan President worden van Suriname.
Nu zie ik wat hij daarmee bedoelt.
==========================
Na mi ziet wat hij daarmee bedoelt….let op niet bedoelde….
Maar troost je vieze vuile paarse rioolrat, want wat wijlen Lachman daarmee bedoelde is dat hij voorzag dat de racistische niet gladharigen zoals jou niet een Hindoestaan als president van Suriname zouden accepteren. Ze waren altijd al bang dat een Hindoestaan het beter zou doen als hun en zouden gaan rellen. Je zit zomaar weer nonsens te verkondigen.
Als je niet weet waarover je praat, kruip alsjeblieft weer in je hol en tan tiri..
Rapporteer een reactie
De redder en de held van Su is ZE Santhoki!!!!
Er is altijd al anti-pathie geweest tegen een hindoestaanse president. Want het zou weer laten zien dat de kroeskoppen het weer niet kunnen! Maargoed mede door dat Lachman niet zijn poot stijf heeft gehouden is Su onafhankelijk geworden met alle gevolgen van dien. SU HAD NOOIT ONAFHANKELIJK MOETEN WORDEN!
Dankzij Santhoki staat Su weer op de kaart. En als je wil dat Su vooruit gaat zorg dat een hindoestaan president blijft. Dan gaat iedereen het goed hebben. Hindoestanen zij bij geboorte al economen.
@na mi, gewoon klink klare onzin wat je roept, maar die laffe drugsdealer van jou komt NOOIT MEER!!!!
NOOIT MEER DIE PAARSE RATTEN BENDE, LANG LEVE DE VHP!!!!
Rapporteer een reactie
Juist,
Daarom stem VHP mei 2025!!!
Rapporteer een reactie
INDIA PINAART NOG STEEDS, WANT ZE ETEN ZELFS RATTEN UIT NOOD. DUS NIEMAND MOET HIER KOMEN DOEN ALSOF ER GEEN ARMOEDE IS IN INDIA. ONDER WELKE STEEN LEVEN DE MENSEN DIE DIT ONTKENNEN. EN ZEKER ONDER DE MENSEN VAN DE LAGE KASTEN HEERST ER VERDOMD VEEL ARMOEDE. IN ELKE WERELD DEEL HEERST ER ARMOEDE. ZELF IN NEDERLAND DAAROM ZIJN ER ZOVEEL VOEDSEL BANKEN EN GAAN ER KINDEREN ZONDER ETEN NAAR SCHOOL.
Rapporteer een reactie
Afiba vertel ze. Ik weet waar ik over prast. Laat India zn grasn houden. Dank zij Sewdien en Nurmohamed en Chan gt rijstsector achteruit.
Ramdin en Chan zijn nr Guyana om te bedelen. Meer niet
Rapporteer een reactie
Afiba, je bent niet goed op de hoogte.
In India krijgt IEDEREEN onder een bepaald inkomensniveau heel veel dingen gratis of heel goedkoop van de deelstaat regeringen en van de centrale regering. O.a. rijst, erwten, spijsolie, suiker, zout, gasbom. Bovendien heeft haast iedere arme gezin tegenwoordig een bankrekening waar de regering rechtstreeks geld op stort. Ook is Gezondheidszorg tot een bepaald bedrag gratis, evenals lager onderwijs.
Wat waar is is dat niet iedereen goed met zijn geld omgaat en je hebt ook daar gierigaards (o.a. ambtenaren) die de armen oplichten en bendes die ze ook oplichten of dwingen tot bepaalde handelingen of hun geld afpakken. Bovendien zien vele armen het niet in om zich aan te passen aan betere omstandigheden. Ze willen hun oude gewoontes niet opgeven om een beter leven te leiden. Zo willen velen niet verhuizen uit slums naar nieuwe wijken, waardoor die slums blijven bestaan. Ze zijn immers gewend aan dat leven, waar veel zwart wordt gewerkt en de overheid (o.a. politie) weinig grip heeft op diverse zaken.
Maar van de regering krijgt iedereen heel wat. In principe hoeft dus niemand honger te lijden daar.
Net zoals in NL niemand honger hoeft te lijden, maar dat toch gebeurt. M.n. onder illegalen in NL die steeds bedelen bij supermarkten. Ze blijven liever armoedig illegaal zonder toekomst dan terug te keren naar hun land om daar een toekomst op te bouwen. Soms/vaak is armoede gewoon een keuze van de persoon dus.
Rapporteer een reactie
ha ha ha has ha ha , al die hongerige paarse ratten na mi en [hansje oh=robje g=debby] en die konsensie en die suriname en afiba en die wan piemel en cornelis en zeker die paarse schaap henry , hopen dat modi 10 containers ratten stuurt en snel want anders vreten ze elkaar op , dus modi stuurt geen ratten paarse nietsnutters , vreet elkaar maar lekker op zal chan zeggen
Rapporteer een reactie
De racisten gaan weer eens los hier….
Blijkbaar werken ze niet en leven ze van een uitkering.
Geen cent te makken, altijd maar jaloers zijn op anderen die het beter hebben.
Rapporteer een reactie
Ik zag foto’s waar Modi met Guy pres geniet van hun tradionele gerechten. Oeps leugenaar en zn Bibis maatje horen er niet bij.
Rapporteer een reactie
Boesskowtoe 21 november 2024 Bij 08:57
De racisten gaan weer eens los hier….
Blijkbaar werken ze niet en leven ze van een uitkering.
Geen cent te makken, altijd maar jaloers zijn op anderen die het beter hebben.
==========================
Chapeau…so true….
Rapporteer een reactie