HomeOnderwerpenJustitie en politieDemonstranten tegen Zwarte Piet bekogeld bij protest Sinterklaasintocht in Yerseke

Demonstranten tegen Zwarte Piet bekogeld bij protest Sinterklaasintocht in Yerseke

KAM Thuiszorg

-

WK 2026

Zaterdagmiddag vond in Nederland op diverse plaatsen de Sinterklaasintocht plaats. In Yerseke (provincie Zeeland) verliep het onrustig toen een groep personen probeerde een aangekondigde demonstratie tegen Zwarte Piet te verstoren.

De intocht vond plaats op zaterdag 16 november 2024 om 14.30 uur. Vooraf was bekendgemaakt dat een groep demonstranten van Kick Out Zwarte Piet (KOZP) aanwezig zou zijn om hun standpunt op vreedzame wijze te uiten.

Tegelijkertijd ontving de politie informatie dat een andere groep plannen had om deze demonstratie te verstoren. Om de veiligheid te waarborgen, stond de Mobiele Eenheid paraat.

Terwijl zo’n 20 demonstranten hun actie tegen Zwarte Piet uitvoerden, verzamelden zich ongeveer 100 tegendemonstranten -die vóór Zwarte Piet zijn- en die de situatie lieten escaleren.

Er werd door hen met etenswaren, stenen en vuurwerk gegooid in de richting van de demonstranten. De politie greep in om verdere escalatie te voorkomen.

Er werden vier verdachten aangehouden wegens het verstoren van de openbare orde. Het gaat om een 14-jarige jongen uit Yerseke, een 21-jarige man uit Terneuzen, een 30-jarige man uit Kruiningen en een 31-jarige man uit Colijnsplaat meldt de politie.

Op X wordt een filmpje gedeeld waarin te zien is hoe een hitlergroet wordt gebracht naar de demonstranten van KOZP:

shop now
11 en 12 september

49 REACTIES
  1. Tuurlijk is sinterklaas een kinderfeest.
    Maar dat houdt in, dat de ouders van de witte ras, de kinderen van witte stimuleert. Dat iemand met een donkere huidskleur altijd een knecht is.

    En dat doet men op een heel ludieke manier met sinterklaasfeest. Dit noemen ze indirecte discriminatie.


    Rapporteer een reactie
  2. Het is weer zover. Het volk dat van demonstreren, protesteren enz houdt.
    als dit achter de rug is, gaan ze zich voorbereiden op 1 Juli.
    De boodschap is: als Het je niet bevalt, rot dan op! Je bent niet gedwongen om naar Nederland te komen.
    Zwarte Piet moet blijven bestaan. Het is een kinderfeest. Vreemd dat juist de mensen die van eten, drinken en feesten houden zijn hier tegen.
    Het is een kinderfeest.


    Rapporteer een reactie
  3. Er ontstaat een terechte tendens om die hypocriete, maatschappelijk kansloze klaplopers aan te pakken. 1x per jaar dalen ze af uit hun klapperboom om de samenleving te ontwrichten. Nederland is dat laaggeschoolde, werkloze tuig spuugzat. En een hardere aanpak tegen brulapen is aanstaande. Zero tolerance.


    Rapporteer een reactie
  4. Ik vind het moedig van de leden van Kick Out Zwarte Piet om continu aan de bel te trekken. De acties moeten doorgaan tot die verfoeide zwarte Piet helemaal verdwenen is.
    ==================================
    Zou fijn zijn ja als al die zwarte Pieten verdwijnen, ook in Suriname.

    Daarom stem VHP mei 2024!


    Rapporteer een reactie
  5. De Hitler groet is toch ook anti-semitisch. Wat zal de J00dsche gemeenschap hiervan vinden.

    Wordt het ook wereldnieuws, want neo-nazi’s in het oh zo tolerante Nederland dat kan toch niet…


    Rapporteer een reactie
  6. RobG, jij vindt de mensen die tegen de sinterklaas demonstreren moedig, ik vind jou laf. Als jij zo tegen zwarte Piet bent waarom ga je dan niet zelf ook demonstreren. Of laat jij altijd je vuile werk door een ander opknappen. Eerst moet Santokhi de rotzooi van je guru opruimen en nu de anderen van jou bevolkingsgroep zwarte Piet probleem. Ik kan je geen vriend van de anderen noemen want anders had je daar gestaan.


    Rapporteer een reactie
  7. De opvolger van Rutte zei, toen de Marokkaanse dame opstapte, waardoor de huidige Nederlandse poppenkast bijna ten val kwam, dat er in Nederland geen sprake is van racisme, geen sprake van racisme, geen sprake van racisme. Dan is toch bewezen dat er in Nederland geen racisme voorkomt. Zowel voor als tegenstanders van Zwarte Piet lopen dus te zeiken. (Sorry hoor, ik ken behalve van Rutte en Wilders de namen van de Nederlandse poppenkastspelers niet, maar jullie zullen wel begrepen hebben wie ik bedoel).


    Rapporteer een reactie
  8. De mensen van KOZP zijn zich niet van bewust dat ze zelf racistisch bezig zijn. Ze discrimineren hun eigen mensen en als ze toch willen dat zwarte piet moet verdwijnen, dan moet heel Nederland leeg geveegd worden te beginnen in de Bijlmer. Ik ben dan benieuwd waar ROBG en mw Simons naar toe gaan.

    NA MI
    Vroeger werd er in SUR ook sinterklaasfeest gevierd en op Curaçao waar het overgrote deel zwart is, wordt ook sinterklaasfeest gevierd. Wie stimuleer dan wie? Jouw opmerking slaat kant noch wal zoals vaak. Goed voor jou om te onthouden n.a.v. jouw opmerking. Je zal altijd afhankelijk zijn van een andere huidskleur.


    Rapporteer een reactie
  9. Nederland Islamitiseert zonder dat ze het doorhebben; een Moslim mag drie keer in de rondte lopen en zeggen dat hij zijn vrouw verstoot en de echtscheiding is gepiept. Naar dit prachtige Moslim voorbeeld denkt de Nederlandse premier driemaal in een microfoon te mogen roepen dat er in Nederland geen racisme voorkomt en de meest gore racistische gebruiken en feestjes zijn volgens racisten niet meer racistisch, màar een leuke traditie. En dat men vroeger in Suriname Zwarte Pieten had tijdens Sinterklaas, is geen bewijs dat het niet kwaadaardig was. Suriname was een kolonie van Nederland en Nederlanders konden en mochten je, als Suinamer, belachelijk maken waar je erbij was. Dat is na de onafhankelijkheid niet meteen verdwenen.


    Rapporteer een reactie
  10. -die vóór Zwarte Piet zijn- en die de situatie lieten escaleren.

    dat deden die nietsnutten al door op te komen dagen en de intocht te verstoren
    kleurlingen….. altijd in de slachtofferrol, en maar eeuwig klagen
    het is niets en zal nooit wat worden met dat volk


    Rapporteer een reactie
  11. Waarom had die eerste sinterklaas geen blanke knechten?
    Die sint kwam uit Spanje en daar waren zwarte knechten ruim voorhanden.
    Als die sint uit Arabie kwam had hij waarschijnlijk zwarte enuchen als knechten.
    Een Afrikaanse sint zou zwart zijn en zou waarschijnlijk blanke knechten hebben.
    Een Nederlandse sint is blank en zijn knechten zijn met zwarte schoenpoets ingesmeerde blanken.
    Bij de intocht in Amsterdam -ZO zal de Bijlmersint zwart zijn met afschrikwekkende blanke knechten.
    Tralala zei Delano toen hij er niet meer uit kwam…


    Rapporteer een reactie
  12. blijft lachwekkend dat volk
    en groep dat ontstaan is door afstammelingen van de ashanti, die airfryer en die aknazi
    de ashanti, de grootste slavendrijvers van ghana die hele families verkochten voor de slavenhandel
    maar nee deze zwarte randdebielen moeten specifiek de witman pakken omdat daar geld/oid valt te halen
    want in ghana bij de ashanti wordt hun kop er gewoon afgeslagen als ze zoiets doen
    deze droeftoeters kennen hun eigen geschiedenis niet eens en denken maar aan 1 ding
    hoe en wat kan ik er aan overhouden
    tijd dat de blanke eens opstaat en dit vuil gaat deporteren naar het land van oorsprong van hunzelf of hun ouders


    Rapporteer een reactie
  13. ISTIEWEER:Goed uitgelegt,de vraag is als ze dat hebben begrepen.
    racisme zal altijd blijven bestaan,je heb nu eenmaal alle sorten mensen,in india zijn het de kasten daar worden hun eigen mensen gedrescrimineert,het is niet uit te roeien leer er mee leven,er zijn belangrijkere dingen in het leven.Het is niet uit te roeien.


    Rapporteer een reactie
  14. What hebben deze zwarten ooit uitgevonden op deze wereld alleen maar roven .
    Oh ja hun eigen mensen verhandelen in africa
    En de waarheid kom nog heel hard aan
    Leer er mee leven je kan dat niet meer veranderen of je moet naar de brug.


    Rapporteer een reactie
  15. Ai famiri, hier gaan de haast werkloze KOZP weer op!!!!! Ga werken en zorg voor een stabiel gezinsleven!!!!!
    Stimuleer je zonen en dochter om goed te studeren en goede burgers te worden van een land waar ze wonen.


    Rapporteer een reactie
  16. @yor ik weet dat jij een hindoestaan en vhper ben.dat gezegd te hebben snap ik jou reacties.vergeet 1 ding niet jij bent net zo een zwarte Piet als ik voor de witte nederlander ben.denk je dat jullie(Hindoestanen)geslijm bij de witte man hun anders gaat laten denken over jullie🤣🤣.


    Rapporteer een reactie
  17. Op Aruba gingen wij met ons ouders naar de HARBOUR om Sinterklaas zijn intocht mee te maken Ik vroeg mij Altijd af waarom zijn die Pieten zwart Alles wat wit is is goed NOU NOU VOLGENS MIJ KLOPT IETS niet Hier op Aruba hebben de pieten verschillende kleuren pastel kleuren.


    Rapporteer een reactie
  18. na mi , heeft zwarte piet jou soms met de roe afgeranseld en daarna in een jutezak gestopt , dus jij haat jou soort genoten , ach jullie vechten het maar mooi uit , doe het zelfde wat in de jaren 70 in rwanda plaats vond


    Rapporteer een reactie
  19. Sinterklaas is een verschrikkelijke gristelijke feest.
    Kinderen werden op grote schaal misbruikt om schoorstenen schoon te maken wat heel gevaarlijk werk was. Omdat de schoorstenen smal waren, konden kinderen er makkelijk in kruipen en volwassenen nauwelijks. De helft van de kinderen kwam daarbij om of raakte voor het leven verlamd.
    Om toch hun schoorsteen schoon te krijgen, schakelden de rijken hun advocaat – de Kerk – in. Deze moest voor een goedkope oplossing zorgen.
    En de Kerk kwam daar ook mee. Kinderen werden gelokt met cadeautjes om dit beroep te blijven uitoefenen en de ouders werden gerustgesteld: de hoogste heilige, Sint Niklaas of de lokale bisschop, zou de kinderen op zijn schoot nemen. De kinderen zouden dan daardoor beschermd zijn en mochten ze sterven, dan zouden ze zeker naar de hemel gaan en de gristelijke God zou zeer tevreden zijn over de ouders, die ook voorzeker naar de hemel zouden gaan wegens het opofferen van hun kind voor de goede zaak: de Kerk, God en geloof. Want zonder de bijdragen van de rijken zou de Kerk niet kunnen bestaan en dan zouden ook de armen niet naar de hemel (God) kunnen gaan, want wie zou dan bidden voor hun zielenrust.
    Deze blanke kinderslaven werden inderdaad vies van het roet van de schoorstenen en ze zagen na afloop van de schoonmaakklus er echt zwart uit, net als Afrikanen. Daarom moet men deze traditie in rust laten, vind ik, opdat voor een ieder duidelijk moge worden dat de Kerk èn de maatschappij op grote schaal kinderen misbruikten.
    Overigens was kinderoffer normaal bij de aanhangers van het oude Testament. Denk aan die barbaar en tienerverkrachter Abraham die zijn zoontje voor de offer had klaargemaakt. En hun barbaarse god die om kinderoffers vroeg.


    Rapporteer een reactie
  20. Ben niet vaak met Jaichand eens, maar bij deze wel. Al die duivels van de RK zijn kindermisbruikers, verkrachters en moordenaars. Veel kinderen zijn verdwenen in het Vaticaan en nooit is hun lichaam gevonden.
    Sinterklaas is gewoon een dekmantel voor pedo’s om kinderen aan te raken en misbruiken. Duivels feest dus.


    Rapporteer een reactie
  21. jeezz op de geloofstoer gaan
    doe je goed
    vergeet alleen niet dat alle geloven zulke shit hebben als wat je nu opnoemt

    wat velen niet snappen blijkbaar
    als een blanke en een zwarte voor dezelfde baan soliciteren en de witman doet beter werk
    dan is het volgens de zwarte altijd racisme
    het hele leven zit vol met keuzes die je moet maken
    maar dat betekend niet dat al die gemaakte keuzes vanwege racisme zijn, wat die groep duidelijk wel wil laten blijken
    heel suriname zit vol met criminelen, kan je het een blanke kwalijk nemen geen surinamer aan te nemen?
    surinamers maken zich druk dat ze altijd lui en dom genoemd worden, maar laten zelf zien dat dat elke keer weer het geval is ipv van zorgen dat dat stigma verdwijnt
    maar nee als dat stigma zou verdwijnen kunnen ze geen racisme meer gillen om hun zogenaamde gelijk te halen
    presteer en produceer eens wat en maak je eens niet te druk om wat een ander van je zegt
    je hoeft s’avonds toch niet met die persoon aan tafel te zitten of in bed te liggen, dus wat boeit het je dan?
    toegeven aan die onzin, dan speel je die idioten alleen maar in de kaart en geef je ze wat ze willen
    leef je eigen leven en maak je niet zo druk om wat idioten van je vinden


    Rapporteer een reactie
  22. Weet dat de kinderen er niet bij stil staan, die houden van Piet die zien pakjes ,maar geen racisme.
    Het eerste wat ze roepen is Piet ,en geen zwarte Piet.
    Maar het is niet erg om kinderen te leren dat er ook andere soorten pieten zijn, het gaat bij kinderen om de Pakjes en niets anders.


    Rapporteer een reactie
  23. Blijkbaar hebben deze mensen geen werk als ze tijd hebben om zich bezig te houden met dit soort onzinnige activiteiten. Misschien moet je ook gaan protesteren bij Kwakoe festival want blijkbaar mag culturele uitingen niet.


    Rapporteer een reactie
  24. Kijk jullie nou praten , leuk he lekker schoppen tegen je minderwaardigheids complex? Zwarte Piet is geen RACISME en een ieder die dat vind heeft een diep minderwaardigheids complex en kan beter werken aan hun bewustzijn. Alle ZGN strijders van Kick Out Piet zijn zielige hele kleine mensen . Jullie zijn zo freaking zielig dat ik bijna medelijden met jullie heb. Weet je wel wat jullie allemaal kapot hebben gemaakt voor de Kinderen . Zwart en Wit deden eraan mee , en Ja Witte mensen doen nou eenmaal aan tradities , jullie ook toch met je afkodrey en jullie culuru rotzooi , bonoemangs en andere troep ..ROT op en laat Nederlanders hun feest vieren dat ze al doen voor er 1 zwarte in Nederland woorde. Jullie zijn ZIelig no KA en die Stront Bouterse en die Afro Surinaamse trut van de caricom kwam met het idee RCISME RASISME .weet wie Racisten zijn ? Ja Jullie vooral Afro Surinamers , jullie hebben zo een minderwaardigheids complex dat als je een zwarte auto ziet voel jij je al gediscrimineerd ..GRoei verdomme op Surinamers !@


    Rapporteer een reactie
  25. De waarheid 17 november 2024 Bij 19:36
    @yor ik weet dat jij een hindoestaan en vhper ben.dat gezegd te hebben snap ik jou reacties.vergeet 1 ding niet jij bent net zo een zwarte Piet als ik voor de witte nederlander ben.denk je dat jullie(Hindoestanen)geslijm bij de witte man hun anders gaat laten denken over jullie🤣🤣.
    ==============================

    Als kind opgroeien in een multiculturele samenleving als Suriname hadden wij geen van allen er een probleem mee, integendeel.
    En juist daarom snap ik de selectieve verontwaardiging niet, nu wij allemaal volwassen zijn in het land van de witte man om zijn tradities met een grote bek te willen bepalen.
    Ik zou zeggen get a live en mocht het echt trauma’s voor je opleveren….eenmalig een ticket naar het land van herkomst is ook een oplossing.


    Rapporteer een reactie
  26. Maar dan ben je bezig de slavernij te verloochenen en weg te zetten alsof het nooit heeft bestaan.
    Als je nog trauma’s hebt te verwerken over de slavernij periode zijn er tegenwoordig nog veel betere manieren om deze te behandelen dan te ontkennen.


    Rapporteer een reactie
  27. OPLOSSING:
    ALLEN:

    BRREAKLING NEWS:

    Vanaf vandaag draaien wij de rollen van Sinterklaas en Pieterbaas om. Sinterklaas is zwart en de Pieten zijn wit.
    Kijken hoe lang de traditie in deze vorm stand houdt.


    Rapporteer een reactie
  28. John 22 november 2024 Bij 15:59
    Waarom denken en of voelen mensen die op Chan lijken dat ze wit zijn? Onthoud dat je voor de witte man/vrouw gewoon zwart bent, wat je ook bent!
    ==============================

    John, ik denk niet dat mensen die op Chan lijken denken dat ze wit zijn. Ik weet zeker dat ze in het land van de witte man wel degelijk weten dat ze allochtoon zijn.
    Het zijn de mensen die op jou lijken die vinden dat de mensen die op Chan lijken denken dat ze wit zijn.
    Jou soort zijn mensen die helaas vol frustraties zitten. Traumaverwerking is een heel moeilijk proces….
    Mensen die over het algemeen op Chan lijken verloochenen zichzelf niet.


    Rapporteer een reactie

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

LAATSTE BERICHTEN:
TOP SITES