Judith de Kom, dochter van de Surinaamse verzetsheld en schrijver Anton de Kom, is zondag 13 oktober 2024 op 93-jarige leeftijd overleden. Dat heeft haar zoon Robert laten weten op Facebook.
Judith Jacoba de Kom werd geboren op 16 maart 1931 in ’s-Gravenhage als vierde kind van Anton de Kom en Petronella (Nel) Borsboom. Haar leven stond in het teken van het hooghouden van de nagedachtenis van haar vader en het herstellen van zijn plaats in de geschiedenis.
Judith was nog maar dertien jaar oud toen ze haar vader voor de laatste keer zag. Ze heeft zich jarenlang ingezet voor twee belangrijke doelen: de rehabilitatie van haar vader Anton de Kom, en officiële excuses van de Nederlandse regering voor zijn arrestatie en deportatie uit zijn geboorteland Suriname in 1933.

Dankzij Judith’s onuitputtelijke inzet kwamen er ook officiële excuses van de Nederlandse overheid voor verbanning van Anton de Kom.
Een maand voor haar overlijden bracht Judith samen met schrijfster en filmmaker Ida Does haar laatste werk uit, Ik Omhels Je Onafgebroken, een ontroerend en krachtig boek dat haar levenswerk afsluit.
Dit werk, dat nu in de boekhandels te vinden is, wordt door velen gezien als een ‘must-read’ en vormt een laatste getuigenis van haar inspanningen en haar liefdevolle eerbetoon aan haar vader.
Zoon Robert uitte zijn trots en verdriet op sociale media en blikte terug op de impact van haar werk. “Je hebt je levensdoelen bereikt. Nu pas realiseer ik me wat je hebt bereikt en dat maakt me erg trots”, schreef hij.
“Ik ben erg verdrietig, maar ik ben trots dat je in gerechtigheid geloofde en je doel hebt bereikt,” aldus Robert.
Met haar boek laat Judith de Kom een blijvende herinnering na aan haar vader en zijn idealen voor rechtvaardigheid en vrijheid.



Voel me altijd schuldig omdat ik hartstikke blank bent.
Zo is het en niet anders
Rapporteer een reactie
Daarom,
Stem VHP mei 2025.
Rapporteer een reactie
Hoeveel zeik zal er nog over mij gestrooid worden, ben benieuwd…..
Rapporteer een reactie
Ik dacht dat hij een Surinaamse vrouw gehad heeft.
Rapporteer een reactie
Mijn condoleances aan de familie van Judith de Kom. Moge haar ziel de eeuwige rust ten deel vallen.
Rapporteer een reactie
Voor iedereen maar voor JANTJE in het bijzonder als antwoord op zijn reactie:
Loop de complete wereldgeschiedenis serieus door en je zult merken dat:
een zwarte (man of vrouw) alleen kan gedijen aan de (directe) hand van een BLANKE!!!!
Alvorens de bekende kortzichtige Surie scheldkanonnades beginnen, laat het bovenstaande EERST heel goed tot je cabeza doordringen!
Rapporteer een reactie
Indrukwekkend leven heeft die gehad. Heeft zijn stempel gezet en voetafdruk achtergelaten in de geschiedenis van Suriname en Nederland. Mogen beide trots op hem zijn voor hetgeen die heeft gedaan. De naam zal voor altijd een extra betekenis hebben . Nabestaanden mogen trots op Anton zijn
Rapporteer een reactie
Mijn condoleances. Ik heb heel veel respect en waardering voor mevrouw Judith de Kom. Haar levensdoel is bereikt. Ik zal haar boek zeker lezen. RIP.
Rapporteer een reactie
Levensdoel. Dat is voor een ieder anders. Voor Fred de Swart is dat bijvoorbeeld roven, stelen, mishandelen. Tot zover is hij goed geslaagd in zijn levensdoel.
Rapporteer een reactie
Fijn voor u mevrouw dat u de ellende die gaat komen in 2025 niet meer hoeft te doorstaan.
Rapporteer een reactie
Uw taak is volbracht en u heeft met een gerust hart afscheid van het leven genomen mevrouw De Kom. Uw vader is trots op u en velen samen met hem.
Rust in vrede.
Rapporteer een reactie
Leny het is niet jij, die e.e.a. heeft gedaan!! Jij bent onschuldig als ik weet niet wat!! Dus voel jij je happy!! Het zal je een worst wezen als iemand scheef naar je kijkt!!!
Fijne dag Leny!! Be Happy!!
Rapporteer een reactie
Dat is ook zo, maar toch. Wiep-Ding mensen kunnen me vies aankijken hoor, na langer dat ik hier woon is het een stuk minder geworden gelukkig.
Anton de Kom heb er een documentaire over gezien zeer indrukwekkend en hartverscheurend het was een prachtig mooi gelukkig gezin met heelveel tegenslag.
Triest!!!
Rapporteer een reactie
Ga het boek van Judith de Kom aanschaffen titel is,
“Ik OmhelsJe Onafgebroken “
Rapporteer een reactie