HomeNieuws uit SurinamePokie: 'Veel personen stappen politiek in met 5-jaren plan om snel rijk...

Pokie: ‘Veel personen stappen politiek in met 5-jaren plan om snel rijk te worden’

KAM Thuiszorg

-

WK 2026

Volgens NPS’er Diana Pokie stappen veel personen de Surinaamse politiek in met een vijf jaren plan om snel rijk te worden. Het interesseert deze personen daarom helemaal niet wanneer kinderen niet naar school kunnen aan en ouders geen eten op tafel kunnen zetten.

“Door de situatie in het land kunnen veel kinderen niet meer naar school. Mijn hart bloed. Maar wanneer je in de politiek bent en in je grote auto rijdt, dan denk je dat het een ver-van-mijn-bed-show is. Want het is niet je kind en ook niet je familie. Maar te e libi den gettobirtie en i no pak den aan, den sem criminelen dati e kon broko yu oso, sutu yu kiri en ye kisi probleem.

Dus politieke leiders die denken dat ze de politiek instappen om geld te maken…ifi yu wani meki moni dan i musu draai wan business. No si a politiek lek’ money making”, zei Pokie vorige week op de feestvergadering in verband met 78 jaar Nationale Partij Suriname (NPS).

De oud-ABOP’er herhaalde wederom dat Surinamers goed moeten opletten en niet achter verkeerde leiders moeten aanlopen. Zij zelf trekt wel alle buurten in om met haar eigen ogen de situatie van de mensen te zien.

“Ik leef mee met de mensen, want mi famiri de ini a situatie. Mi e firi mi verplicht fu klari a wroko disi. Ik kon iets anders gaan doen ja, maar ik voel mezelf schuldig. We hebben een verkeerde keus gemaakt door de NPS af te keuren en aan een kant te zetten. Kijk wat we straks gaan moeten opruimen. A no pikin wroko.

Maar we gaan het redden en doen. Kijk naar de gezondheidszorg. Alle specialisten, artsen en verpleegkundigen trekken weg. Studenten gaan een beter bestaan zoeken in het buitenland”, aldus Pokie.

shop now
Geld sturen van Europa naar Suriname

21 REACTIES
  1. Zodra a oli naga a gas e kon ini a anu fu ABOP,NDP,NPS,PL dat yu kan poti sranan tapa marktplaats!! skrifi poti!!! Ala den suma e luru tapa oli!! If a go ini verkeerde anu, da yu kan skrifi poti tapu yu bere! Mi e feni taki , if fu a go ini a verkeerde anu!! Ala sani musu stop gelijk!!!

    Jagesar tek bun sani k’ba!! a no mus go na den verkeerde suma anu!!

    STEM DAAROM MASSAAL OP DE VHP EN DAAR IS DE TOEKOMST VOOR EEN IEDER!!!!


    Rapporteer een reactie
  2. Poki jij bent ook niet achter!! Jij zit ook op te koekeloeren zich te gaan verrijken!! Je heb geen Varken die zegt zijn hok stinkt!!

    STEM DAAROM MASSAAL OP DE VHP EN DAAR IS DE TOEKOMST VOOR EEN IEDER!!!!


    Rapporteer een reactie
  3. Poki, ik had je hoger ingeschat, maar nu heb je laten zien dat je net zo slim en integer bent als jouw koning.
    Quote: Kijk naar de gezondheidszorg. Alle specialisten, artsen en verpleegkundigen trekken weg. Studenten gaan een beter bestaan zoeken in het buitenland”, aldus Pokie.
    Stom wijf. Kijk eens verder dan je mooie gladde kapsel. Denk je dat dit alleen in Suriname gebeurt? Wel vrouw, het gebeurt in de hele wereld. En je hoeft niet speciaal naar het buitenland te gaan, je kan ook van baan veranderen. Denk goed na, als je tenminste kan denken. Jij bent toch ook van partij gewisseld? Ben je naar het buitenland gegaan? Nee, je bent van de regen in de drup gegaan.


    Rapporteer een reactie
  4. Kandeh um dinkie moro boeg if un noh mang. Dan moet je ons helpen. Ik weet niet hoeveel ILING een een vat zit je zou het op straat kunnen geven aan mensen om voor NPS te stemmen. Je kan zo veel Iling berehs vergaren. Of beloof ze gratis Gas en Olie. Die harde dreun van de Onafhankelijkheid is zeker steeds voelbaar bij nps? Zou zeggen stem VHP dan krijg Bredeh.


    Rapporteer een reactie
  5. Pokie,Pokie mi schat.
    Je bent zelf in alle buurten geweest om te kijken.
    Da ben je één plek vergeten zoals de meeste van jouw mensen. Moiwana wacht op jullie. Wanneer gaan jullie excuses aanbieden aan moiwana .neem je verantwoordelijkheid mevrouw Pokie.


    Rapporteer een reactie
  6. Wij hebben deze rotzooi aan onszelf te danken.
    Wij kiezen zelfs onze verkeerde leiders.
    Velen van ons laten ze hun gang gaan in de hoop een job of een perceel of iets anders aan over te houden.
    Vakbondsleiders zijn aan politiekepartijen gelieerd.
    Geschikte mensen zijn mensen die zich al bewezen hebben als politieke leiders voor ze de politiek ingaan.
    Niet omdat ik mijn inkomsten thuis goed oporde heb kan ik minister van financien worden.
    Niet omdat ik goed kan omgaan met mensen maakt mij een goede regeringsleider.
    Echte activisten zijn mensen die niet de politiek in willen gaan omdat ze hun leven lang bezig zijn met strijden tegen onrecht maar de Surinaamse willen juist in de politiek.
    Onze journalisten voelen zich de mond gesnoerd omdat men naar de rechter voor ze is gegaan omdat men het niet eens was met bepaalde gang van zaken. Maar ze voelen zich niet gekleineerd wanneer de grote onderzoeken gedaan worden door journalisten in de diaspora of buitenlandse journalisten.
    Ik geloof persoonlijk dat er een hele generatie verpest is wanwege school opleiding en omgeving.
    Inplaats van zelf goede mogelijkheden voor jezelf te creëren kijken ze naar de bling bling en de ongeschoolden die directeur worden voorbeeld sporthal of zelf president van een land.

    Op dit moment heel veel van onze leiders hopen op olie en roepen vrij dit en vrij dat.

    De toekomst zal ons na 2025 uitwijzen wat er de komende 25 jaren gaat gebeuren met ons land.


    Rapporteer een reactie
  7. [ robje g-debby] jij schrijft ;;;;;RobG 5 oktober 2024 Bij 16:15
    @Dèjà vu na Dèjà vu, jij laat je dingen wijsmaken door personen die belang hebben om jou mee te slepen in hun valse retoriek. Ik benader de ontwikkelingen in de Surinaamse geschiedenis vanuit een breder perspectief.Ik probeer dingen te begrijpen en te verklaren om meer inzichten in dit vraagstuk te krijgen.Om dit te kunnen moet je verder kunnen denken dan de grenzen die men je opleggen.Je moet een stevige fundament hebben om dit aan te kunnen. Anders ‘ jo nak panja

    ha ha ha woorden van een paarse rat zonder pootjes ,een buikschuiver ben jij , zonder poten ben jij gewoon een zwarte droplul , die niet weet wat een fundament is , en jij [robje g-debby] , en jou holmaatje
    nain vinden het nog steeds prachtig dat die halve zool bouterse jullie lieveling oudjes en vrouwen en zwangere vrouwen en kinderen en baby’s heeft afgeslacht in Moiwana omdat brunswijk niet daar was
    jij voelt je in holland een bink hé zwarte droplul , jij durft niet naar suriname te komen ,want je weet dat je witgewassen wordt


    Rapporteer een reactie
  8. die koedemoesoe denkt dat hij een politicus is maar velen zullen zeggen dat hij een loopjongen is van brunswijk , en die weet niet eens wat politiek is , en als nep koning wil deze nepper president worden , ha ha , al net zo’n nepper als bouterse en wijdenbosch , deze gasten hebben suriname vernietigd


    Rapporteer een reactie
  9. pokie , jij bent toch al financieel binnen , ga toch terug naar brokopondo , maar of jij daar nog welkom bent , misschien wil die bouterse jou wel hebben , je kan aan rusland vragen waar die laffe hond zich ophoudt , of vraag santokhi die weet het ook , maar pas op voor die i.b.


    Rapporteer een reactie
  10. “De oud-ABOP’er herhaalde wederom dat Surinamers goed moeten opletten en niet achter verkeerde leiders moeten aanlopen. Zij zelf trekt wel alle buurten in om met haar eigen ogen de situatie van de mensen te zien.”
    ========================

    Dat ze zelf alle buurten intrekt, maakt haar nog niet tot een goede leider.

    Ze heeft het ook over “wat ze straks moeten opruimen”, ben ik niet met haar eens. Deze regering heeft de moed getoond Suriname weer uit het dal te halen en dan willen dit soot figuren bovenop de gevulde kas gaan zitten. Waar was de NPS de afgelopen 4 jaar toen ze konden helpen het land uit de moeras te trekken, waar was pokimon toen er chaos en ellende heerste?
    Als de vos haar passie preekt, boer let op uw ganzen….


    Rapporteer een reactie
  11. @ Nepharige Poki,

    Hoe is jullie zwarte koning zo rijk geworden? Heeft altijd keurig belastingen afgedragen?
    Waarom is het een zooitje op abop departementen?
    Waarom heeft de minister Raghoebarsingh van financiën het geld rechtstreeks overgemaakt aan de leveranciers maar niet aan de abop ministeries? Wat zou er met het geld gebeuren, enig idee?????


    Rapporteer een reactie

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

LAATSTE BERICHTEN:
TOP SITES