HomeNieuws uit SurinameRusland: "President zei dat hij aan handen en voeten gebonden was en...

Rusland: “President zei dat hij aan handen en voeten gebonden was en ontslag Pokie moest uitvoeren”

KAM Thuiszorg

-

WK 2026

NPS-voorzitter Gregory Rusland zei vrijdag op een persconferentie dat hij nog geprobeerd heeft om te interveniëren toen de regering het besluit nam om oud-minister Diana Pokie op 14 juli 2021, twee dagen voordat de regering Santokhi-Brunswijk officieel een jaar zou aanzitten, met ontslag te sturen.

Volgens Rusland heeft Pokie hierdoor al de privileges en rechten, waarop zij aanspraak zou maken indien zij nog twee dagen zou aanzitten, verloren.

“Ik heb toen aangegeven dat het voor mij niet duidelijk was met al de beschuldigingen. Ik heb zelf een beroep gedaan op de president: ‘president, politiek kan ik misschien begrijpen dat een partij af wilt van mevrouw Pokie. Maar het is correct om ervoor te zorgen dat tenminste uit egards naar mevrouw Pokie, dat je haar niet twee dagen voor het jaar dat zij zou zitten als minister kan ontslaan’. De president heeft aangegeven dat hij aan handen en voeten gebonden was en moest uitvoeren”, zei de NPS-leider.

Rusland merkte op dat zijn partij ook een werkwijze heeft waarbij er nooit voor geschroomd zal worden om actie te nemen wanneer iemand in de fout gaat. Maar daarvoor moet er wel bewijs aanwezig zijn. Hij deed daarom een beroep op vicepresident en ABOP-leider Ronnie Brunswijk om naar de procureur-generaal te stappen indien hij inderdaad een dossier thuis heeft liggen met de bewijsmiddelen over de vermeende handelingen van Pokie tijdens haar ministersperiode. Pokie en de NPS zullen volgens hem niet zelf naar de pg of de rechter te stappen, omdat dit enorm veel geld zal kosten.

“Ik kan u zeggen: het kost een heleboel geld. Je gaat naar het gerecht, het kost je geld en je wint die cases, maar de mensen brengen je om je in de kosten te jagen”, stelde de NPS-voorzitter.

De NPS-voorman stelde opgemerkt te hebben dat ministers in Suriname na 2010 secretarissen zijn geworden, die continu instructies moeten opvolgen van de leiding van het land. Bij regeermacht in 2025 wil de groene partij gaan voor herdefiniëring van ministeries en evalueren van de individuen die ministerposten gaan invullen.

Dit zal tot gevolg hebben dat er misschien minder ministeries zullen zijn. Er moet een algemeen beleidskader geformuleerd worden, waaraan elke minister zich aan zal moeten houden. Wel zullen zij alle ruimte krijgen om het werk te doen.

Rusland struikelt ook over het huidig systeem waarbij wekelijks na de Raad van Ministers (RvM) er ook een Regeringsraadsvergadering (RRV) wordt gehouden onder leiding van de president.

In een beter functionerend systeem zou de vicepresident de mogelijkheid moeten krijgen om zijn taken uit te voeren volgens de grondwet en de besluiten te nemen in de RvM. Met het huidig systeem concludeert hij dat president Chan Santokhi en vicepresident Brunswijk niet op één lijn zijn.

shop now
11 en 12 september

42 REACTIES
  1. Meneer Rusland weet u precies hoe de vork in de steel zit ,je kan ook aan Diana zeggen weet je mv zullen we dat goed onderzoeken, ff time out en als alles goed zit dan mag je weer komen toch.


    Rapporteer een reactie
  2. Terecht van de President, jij denk dat je de intellectuele door te hengelen nog achter jullie gaan krijgen? Vergeet het maar,en haal het uit je hoofd. In Suriname is het tijd voor weder opbouw van jullie sloopwerk daarna NDP.Je vooruitstreven de collega’s van de coalitie moeten door om het werk te klaren. Je had al klappen gekregen in district Corona waar NPS zeer macht waren. Laat het geen weder tegenslag opleveren. SLUIT je aan bij je vrienden NDP.


    Rapporteer een reactie
  3. Niemand geloofd die pres, jij alleen.
    Er zullen zaken zijn die Pokie verborgen houd vr Rusland of deze gast kan ht niet hebben dat hij poes in de zak gekocht hft. Dus dan slikt hij alles vr zoete koek


    Rapporteer een reactie
  4. ha ha ha debby jou ex plesident vlucht als een laffe hond , jij kunt niets meer slikken van dat gedrocht ddb , jij weet toch ook dat ddb al onder de zoden ligt , en nu met die onweersbuien zullen de paarse maden extra smullen ,,het hapt zo lekker weg


    Rapporteer een reactie
  5. Eigenlijk laat Rusland Pokie vallen.
    Als hij zeg dat het hem veel geld gaat kosten.

    Pokie yu klari.

    NDP ooktu klari.
    Robg en Debby hebben niets voor kerst .want NDP haalt de kerst niet.


    Rapporteer een reactie
  6. Hij heeft in ieder geval duidelijk gemaakt dat we een tweekoppige regering hebben. de ene heet Regering Santokhi en de andere regering: regering Brunswijk. En ook dat ze elkaar niet lusten. Een mislukt huwelijk dus.


    Rapporteer een reactie
  7. De NPS, blijkt de stille liefde, de buitenvrouw, van bullshit Bouta te zijn.

    Het volk is door deze politieke huichelaars bedrogen.

    Welke politieke partij werkt in eenheid aan herstel en wederopbouw ?
    Welke politieke leider is overal bij betrokken en geeft leiding aan geheel politiek Suriname ?
    Welke politieke leider wordt internationaal gewaardeerd en brengt onze Suriname weer positief onder de aandacht ?

    Volk van Suriname, wij zijn nu goed op weg. Laten wij ons vaart behouden.
    Justitia Pietas Fides. Krakti !


    Rapporteer een reactie
  8. Willen wij een beter politiek Suriname en dus betere politieke leiders dan zullen wij goed moeten kijken naar de ophitsende propaganda retoriek van politieke leiders.

    Welke politieke partij praat over de opbouw en is toekomst gericht ? Met andere woorden, welke politieke partij heeft een visie en heeft kennis, kunde en daadkracht in huis ?

    Welke partijen zijn aan het ruziën en aan het vingerwijzen ?
    Welke politieke partij is kortzichtig en heeft een krabbenmentaliteit ?

    Suriname, laten wij ons vaart behouden.
    Justitia Pietas Fides. Krakti !


    Rapporteer een reactie
  9. Er is een rvm en een rrv omdat de VP niks voorstelt.
    Hij kan niet goed praten, formuleren en plannen.
    Verder is hij van niets op de hoogte.
    Dus een vergadering onder zijn leiding lijkt op een onderonsje van oude mannen aan de waterkant/platte brug .
    Leuk, maar niet constructief!


    Rapporteer een reactie
  10. Minder ministeries is hier op Waterkant al veel en veel langer besproken. Maar ja iedereen wil minister zijn, geld en kijk mij eens zijn belangrijker dan kennis en ndp heeft dat volop gefaciliteerd

    Ik schrik wel van Rusland en daarmee nps. Hij wilde gewoon mevrouw Pokie 2 dagen langer laten zitten wat ze ook geflikt had om haar alle egards te laten behouden. Dit alles ten koste van de bevolking die dit geld moet ophoesten
    WALGELIJK mneer Rusland
    WALGELIJK NPS , jullie gaan richting ndp


    Rapporteer een reactie
  11. Cornelis 6 oktober 2024 Bij 12:06
    Spuit 11 PJUL, geeft nog steeds modder. waarom laat Waterkant dit bewezen gedrog nog toe zijn stommiteiten te uiten? Het verlaagd het niveau van dit forum.
    Ongelooflijk; in 1 korte zin maar liefst twee grove fouten.
    Dit gedrocht (niet GEDROG) weet ook hoe het woord verlaagt in de tegenwoordige tijd geschreven dient te worden. Voor iemand die uit Nederland reageert toch een iets lagere opleiding genoten?

    En ja, het staat een ieder vrij om op dit forum als deelnemer te reageren.


    Rapporteer een reactie
  12. @PJUL. waant zichzelf nederlandicus. Mijn kosteloze advies. zoek op gedrog.
    Mijn opleiding zal jij nooit bereiken. Als je geen Phd hebt of universiteitsdocent op je CV kan noteren, blijf dan lekker in je hol en probeer je avondmulo nog te halen nu het nog kan.


    Rapporteer een reactie
  13. Poki heeft duidelijke intructies mondeling gekregen van en de VP en de Pres , om alle last minutes aan te houden. Echter zij heeft geen schriftelijke opdracht gekregen dus heeft ze gewoon die papieren getekent , Zij heeft misbruik gemaakt van de gelegenheid en de formaliteit om zo die 30K hectares te tekenen . Hoeveel geld heeft ze daar wel niet voor gekregen ? Genoeg om werkloos te zijn en een Prado aan de kant te zetten , haar werk auto ..die heeft mevr niet meer nodig ,maar staat nog wel onder haar beheer , ja gekregen van Ronnie , Deze Poki heeft zeer diee gronden ,en het is jammer om te zeggen maar Brunswijk had haar in zijn Tang , en ze moest toegeven op DTV dat ze wel degelijk mondeling de opdracht had gekegen , maar niet officieel dus heeft ze gewoon haar zin doorgedrukt , deze mevrouw heeft het heel erg goed , en zou nader onderzocht moeten worden.Haar bankrekeningen ook !


    Rapporteer een reactie
  14. ……….toe zijn stommiteiten te uiten? Het verlaagd het niveau van dit forum.
    Ongelooflijk; in 1 korte zin maar liefst twee grove fouten.

    Zijn en daarna het
    verlaagd?

    Ja, inderdaad in 1 korte zin maar liefst twee grove fouten
    I rest my case


    Rapporteer een reactie
  15. NPS je bent een onbetrouwbare partij, de VHP heeft jullie altijd gesteund en nooit de stekker getrokken uit de combinatie. Maar dankzij jullie is het land na 1975 naar de klote geholpen, vertrouw op eigen kunnen, me marsh nohhhhhhhhh !!!!!


    Rapporteer een reactie
  16. selectief de grammar-nazi uit hangen?
    lachwekkend die surinamers
    erg selectief om te reageren op iemand

    maar niets zeggen over de post zelf
    “maar de mensen brengen je om je in de kosten te jagen”
    maar daar hoor je ze opeens niet over de pseudo betweters


    Rapporteer een reactie
  17. hahaha
    hoe stom moet je wel niet zijn om een ander te betichten van selectief te werk te gaan en
    vervolgens NIETS maar dan ook NIETS zelf te zeggen over het artikel behoudens een copy past actie
    🤔😆😆😆😆


    Rapporteer een reactie
  18. Galbal 6 oktober 2024 Bij 13:43
    ……….toe zijn stommiteiten te uiten? Het verlaagd het niveau van dit forum.
    Ongelooflijk; in 1 korte zin maar liefst twee grove fouten.

    Zijn en daarna het
    verlaagd?

    Ja, inderdaad in 1 korte zin maar liefst twee grove fouten
    I rest my case.

    Galbal de corrector. Hoezo is ZIJN STOMMITEITEN fout???…. ga ook je avondmulo proberen te volgen.
    droerig niveau hier op het forum


    Rapporteer een reactie
  19. Wat moeten we met dit nieuws van iemand die zichzelf zo ‘oppermachtig’ voelt dat hij geen luisterend oor heeft voor zijn eigen achterban.

    Waarom zouden we jou moeten geloven? Zoek het maar lekker zelf uit en vermoei anderen niet met je gedoe.

    Inderdaad, Galbal, het is walgelijk dat hij aanstuurt op een leven lang gratis geld vd staat voor iemand die niet voldeed.

    Als nps heeft gewonnen dan mag je al je ministers tot de dood vergoeden.
    De rest vd goegemeente haalt het geld wel terug voor zichzelf, via geleverde diensten….


    Rapporteer een reactie
  20. Cornelis
    Een ieder schermt op dit forum met de beste en duurste opleidingen. Ook de notoire boef Hoefdraad zou volgens zijn cv een vooraanstaande en veel gevraagde econoom zijn. In werkelijkheid was hij maar een eenvoudige boekhouder bij IMF die de functie van postmedewerker bekleedde. Ik zou jou ook geloven als je zou beweren de sprekende ezel van Bileam te zijn. Dus je bent geen haar beter dan die andere wetenschapper die zich uitgeeft voor econoom.
    Een wetenschapper speelt nooit op de man maar maakt gebruik van argumenten om zijn gelijk te bewijzen. Dit doe je niet !


    Rapporteer een reactie
  21. Hans Oh 6 oktober 2024 Bij 15:11
    Poepe Jantje uit Livorno heeft bewezen een van de domste hier te zijn op wtk… Die bokt gewoon zichzelf 😆😆😆😆
    🤐🤐🤐🤐🤐🤐🤐🤐🤐
    Hans oh🤐🤐🤐🤐🤐🤐🤐
    TAP I mofo komt alleen maar 💩 💩uit.


    Rapporteer een reactie
  22. haha corneleis, beter bekend als nilla, zelf dat snap je niet knul, zelf dit!!
    Als je eerst ZIJN schrijft , dan kan je ONMOGELIJK, in de daarop volgende zin het woord HET gebruiken, als je verwijst naar ZIJN
    Nou duidelijk knul? dat was fout nummer 1. Ik had dat toch echt aangegeven.; zijn en het

    Aangezien je niet de slimste bent zal ik het zekere voor het onzekere nemen ook je TWEEDE fout uitleggen
    Verlaagd had natuurlijk moeten zijn verlaagt
    Niet erg hoor als je fouten maakt, maar een ander terecht wijzen en dan zelf GRUWELIJK de mist in gaan. Ja, ja dat is pas echt gênant


    Rapporteer een reactie
  23. Dank je wel Galbal voor je kraakhelder uitleg richting pseudo universitair opgeleide Cornelis. Zoals gezegd degenen die altijd schermen met de hoogste opleidingen zijn vaak van een laag niveau. Ik schat Cornelis en trawanten tot frobelklas niveau. Ze begrijpen zelf niet wat ze schrijven en is de inhoud vaak droevig. Net als op de frobelschool. Je knipt en plakt erop
    Los zonder te weten wat je aan het doen bent.


    Rapporteer een reactie
  24. Galbal.
    Spuit 11 PJUL, geeft nog steeds modder. waarom laat Waterkant dit bewezen gedrog nog toe zijn stommiteiten te uiten? Het verlaagd het niveau van dit forum.

    En volgens deze ongeletterde wannabe nederlandicus GALBAL moet het zijn HAAR ipv ZIJN stommiteiten.
    Stommer heb je het zelden meegemaakt. 2de klas Mulo niveau


    Rapporteer een reactie
  25. @PJUJ
    @Galbal
    onderzoeker/ universiteitsdocent farmacologie. met publicaties in internationale science magazines.
    Zoek het maar op want je weet niet wat dat inhoudt.
    Jij en Galbal zijn niet van dat niveau, gewoon pech gehad toen jullie jezelf moesten ontwikkelen.
    Niets van jullie te leren. Te groot verschil en niveau jochies.
    Zielig duo.


    Rapporteer een reactie
  26. ach mensen die cornelis en [ debby- robje g] en die hansje oh , zijn paarse ongeschoolden ,en die rusland van de nps sluit zich aan bij deze domme gasten , dus geen waarde , dat waterkant hun reacties plaatst ook dom , o ja wtk heeft paarse trekken


    Rapporteer een reactie
  27. waterkant.net , [ robje g-debby] jij schrijft ;;;;;RobG 5 oktober 2024 Bij 16:15
    @Dèjà vu na Dèjà vu, jij laat je dingen wijsmaken door personen die belang hebben om jou mee te slepen in hun valse retoriek. Ik benader de ontwikkelingen in de Surinaamse geschiedenis vanuit een breder perspectief.Ik probeer dingen te begrijpen en te verklaren om meer inzichten in dit vraagstuk te krijgen.Om dit te kunnen moet je verder kunnen denken dan de grenzen die men je opleggen.Je moet een stevige fundament hebben om dit aan te kunnen. Anders ‘ jo nak panja

    ha ha ha woorden van een paarse rat zonder pootjes ,een buikschuiver ben jij , zonder poten ben jij gewoon een zwarte droplul , die niet weet wat een fundament is , en jij [robje g-debby] , en jou holmaatje
    nain vinden het nog steeds prachtig dat die halve zool bouterse jullie lieveling oudjes en vrouwen en zwangere vrouwen en kinderen en baby’s heeft afgeslacht in Moiwana omdat brunswijk niet daar was
    jij voelt je in holland een bink hé zwarte droplul , jij durft niet naar suriname te komen ,want je weet dat je witgewassen wordt


    Rapporteer een reactie
  28. Nou daar ben ik weer. Ik begin met mijn excuses aan te bieden voor spelfoutjes, aangezien typen op een mobiel niet mijn sterkste punt is

    Gisteren gaf ik aan dat de les voorbij was. Vandaag kunnen we verder gaan.
    Huiswerk hoefde ik natuurlijk niet op te geven, want dat was toch duidelijk Cornelis?
    Ik heb gemerkt dat je bereid bent te leren en zal daarom vandaag verder gaan met de les
    Even een korte samenvatting
    Jij meende een ander de les te moeten lezen over zijn of haar grammaticale fouten. Gemakshalve gooide je het allemaal op een hoop namelijk op “Nederlands”
    Vervolgens wees ik je terecht. IK vond dit onbehoorlijk
    Ik wees je daarbij op twee fouten, die zelf had gemaakt in twee korte zinnen. Dit was tegen het zere been
    Tegen een fout ben je niet in beroep gegaan en ik mag aannemen dat je begrijpt wat je fout was
    (het verlaagd moest zijn het verlaagt)

    Je tweede fout
    We komen nu bij het woord ‘het”
    Als je goed had gelezen wat ik geschreven had zou je het sneller hebben begrepen en hoefde je niet in de verdediging te gaan en wild om je heen te slaan. Ik neem je dit niet kwalijk knul, emotie
    Ik schreef immers (zie tekst hierboven)
    “Als je eerst ZIJN schrijft , dan kan je ONMOGELIJK, in de daarop volgende zin het woord HET gebruiken, als je verwijst naar ZIJN”
    Hier lees je te snel of heb je het niet begrepen. Kijk eens goed naar de zin en dan met name het tweede woord “als” (en verwijst)
    Als is namelijk een veronderstelling.
    Je hebt dit dus duidelijk niet begrepen. Als je dit WEL had begrepen zou je hebben geschreven dat je met het woord ‘het’ niet bedoelt de persoon PJUL, in de zin die hieraan voorafgaat, maar ( en dit was je uitweg), “het’ in het algemeen. Dan, ja dan was er niets aan de hand.

    Wat zie ik hier dus gebeuren
    Ten eerste verwijt je een ander de grammatica niet te beheersen en vervolgens ga je de mist in met
    – verlaagt.
    – ga je mist in met ‘het’ maar kan je hier onderuit komen. Zie hierboven.

    Echter, je gaat steeds verder de mist in want je hebt de zin van mij niet begrepen. Je hebt niet begrepen dat als een veronderstelling is. De volgende fout

    Ik hoop dat je deze lessen goed tot je neemt en vervolgens zulke fouten niet meer maakt en zeker anderen niet verwijt dat zij de grammatica niet beheersen als je dit zelf onvoldoende doet

    Begrijp je het nog niet dan zal je een andere docent moeten zoeken of een tutor, want dan kan ik je niet verder helpen


    Rapporteer een reactie
  29. Nou zeg, Cornelis je hebt de les gemist knul. Nu mag je geen tentamen afleggen Of heb je het gelezen en besluit je wijselijk om stil te blijven.
    Dat is niet slecht bedacht; stil zitten, lezen en tot je nemen


    Rapporteer een reactie
  30. ik heb gisteren deze idiote discussie gevolgd en zo te zien is deze nu beëindigd
    of moet het met een t meneer de arrogante galbak
    man o man je hebt hier mafkezen, maar jij spant de kroon


    Rapporteer een reactie

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

LAATSTE BERICHTEN:
TOP SITES