Pertjajah Luhur (PL) – voorzitter Paul Somohardjo roept Surinamers op om hun tijd niet te gaan verliezen door volgend jaar op kleine partijen te gaan stemmen die niet eens in staat zijn om 5.500 stemmen te krijgen.
Volgens de politicus is het daarom nodig om een waarborgsom te behouden om te voorkomen dat duizenden partijen als paddenstoelen uit de grond rijzen om mee te doen aan de verkiezingen van Suriname volgend jaar.
“Want in het verleden hebben de kleine partijen voor ons gelogen. Ze pakten een telefoongids en schreven daaruit alle namen over. Hiermee wilden zij ons doen geloven dat zij meer dan 5.000 of 6.000 leden hadden. Uiteindelijk bleek na de verkiezingsuitslag dat zij maar 300 stemmen hadden. Nu kan je die grap niet meer maken.
PL maakt zich niet druk. Ook al betalen we 10 miljoen SRD, we zijn verzekerd van een zetel. Sondro wroko…tap’ ai zeker 4 tot 5 zetels. Dus unu ne spang. Den pikin pikin partij musu spang”, zei de PL-leider afgelopen week tijdens een Ondro Oso Meeting van de partij te La Vigilantia.
De waarborgsom van 250 SRD per kiezer is enkele weken terug onverbindend verklaard door het Constitutioneel Hof (CHof). Het ligt nu aan De Surinaamse Nationale Assemblee (DNA) om een nieuwe waarborgsom vast te stellen of deze volledig te schrappen. Somohardjo stelt dat hij op basis van zijn jarenlange politieke ervaring verwacht dat slechts de PL, NPS, VHP, ABOP en NDP zetels zullen behalen.
“De anderen moeten zich nog bewijzen, want tot nu toe hebben geen van die nieuwe partijen zich kunnen bewijzen. Dan hoor ik ze via sociale media zeggen dat de oude partijen moeten worden afgestraft. Maar over de hele wereld heb je oude partijen. In Nederland, Amerika en zelfs Indonesië ook”, aldus Somohardjo.





Als je dit moet komen zeggen dan ben je dus eigenlijk best wel bang. net als simons die kwam vertellen dat er echt geen 11000 man weglopen bij de ndp. Het waren maar 10.000
Rapporteer een reactie
Payeh! Ga aub baka bana eten met je ther rie hoor en rusten, teki a maka!! Want anders krijg je andere bruine/zwarte bana, die wel uitgebakken is in je elders!! Dus Payeh!! STTTTTTT!!!
Maar Payeh!! waarom ga je SU met de andere landen vergelijken??!! Als jouw reet niet goed is afgenomen, waarom denk je dat die van de anderen niet zo is?? Yu na wa kaolo don Buriki !! Het woord Payeh durf ik niet meer te noemen, maar wel een domri koekoek!!
Rapporteer een reactie
PL Pae Law!
Rapporteer een reactie
Pae, het oude is voorbijgegaan, het nieuwe is gekomen. Het is de hoogste tijd dat je oprot want ye tak soso nonsens. Onder de Javanen heb je veel kiezers verloren omdat je wilde heulen met Lonny Ze zullen massaal op de VHP gaan stemmen. Met die actie heb je laten zien hoe dom je bent!
Rapporteer een reactie
Meest Liplapje uit het Surinaamse geschiedenis vraag hem of hij iets gedaan heeft voor zijn Javaanse Wongdjowo volk. Nu zoekt hij zetels om zijn rekening te vetten. Kanne ikie dasmoe djablok.
Rapporteer een reactie
@Galbal, het zal me niet verbazen als de vermeende 11000 volgers afkomstig zijn uit de VHP. Er zijn gigantisch veel ontevreden VHP-ers zegt Nasibdar die naar de Abop is overgelopen. Dat is de draai die zij nu aan het verhaal geven. Vele VHP-ers leven in diepe armoede, zijn verslaafd geraakt aan de alcohol en zijn afhankelijk van giften van mensen. Dit is het eerlijke verhaal.Het gaat dus zeker niet goed met jouw VHP. Ze mogen bij de VHP blij zijn als zij 5 tot 6 zetels binnen weten te slepen bij de verkiezingen van volgend jaar.
Rapporteer een reactie
Somo: Sondro wroko…tap’ ai zeker 4 tot 5 zetels. Als dit waar is, wil het zeggen dat veel Surinamers ezels zijn, die zich als kippen zonder kop, ‘back and neck’ steeds weer stoten aan dezelfde steen.
Rapporteer een reactie
Ik denk niet dat andere partijen deze vos lusten voor samenwerking dan abop soort zoek soort visieloos
Rapporteer een reactie
Pa eh, begin je schulden eindelijk te betalen. Onbetrouwbare wanbetaler.
Rapporteer een reactie
Daar is de pseudo econoom wederom met zijn nonsens analyse over het aantal weglopers uit de fascistische en racistische beweging De 11.000 weglopers hebben groot gelijk dat zij de rug aan de melaatse beweging hebben toegekeerd. Ook de onderlinge verhouding binnen de melaatse beweging, die zeer grimmig is, is aanleiding geweest om te vertrekken omdat velen geen heil zien in deze beweging. Deze weglopers hebben met hun verstand gehandeld.
Rapporteer een reactie
Tjikre tjekre baas heeft wetenschappelijk hoog-niveau uitspraak gedaan.
Je hoort hem nimmer spreken over een economische plan, veiligheid reductie, gezondheidzorg, onderwijs en hoe binnenland tot ontwikkeling kunt bregen. van aanpak. Alleen maar
zetels zetels en nogmaals zetel theorieën uitspreken.
Rapporteer een reactie
Moordenaars,drugsdealers en bankrovers moeten echt verdwijnen uit de Surinaamse politiek wil het land nog gered worden van de naderende economische afgrond…..NPS / VHP / DA91….voor het herstel van NORMEN, WAARDEN, RESPECT, RECHT en WAARHEID.
Rapporteer een reactie
Het zal Somo een worst wezen zolang hij en brontosaurus maar hun zetel hebben.
Rapporteer een reactie
Somohardjo lijkt een abonnement te hebben op Waterkant.
Rapporteer een reactie
Paje blijft maar in je dromenland bevinden!!!
Rapporteer een reactie
Chan 2025!
Rapporteer een reactie
Hoeveel zetels hadden ze de laatste keer weer? Ooja 1 in Commewijne.
Rapporteer een reactie
robje g , jij verdraaid alles , de vhp zal zeker verliezen , maar de ndp verliest alles , p.somohardjo geeft dit ook aan , of de pl 4-5 zetels haalt zien wij met de verkiezingen van mei 2025 ,het zou zo kunnen omdat de ndp niet meedoet , waarom omdat 90% van de leden al vertrokken is voor november 2024 , en de overige 10% gaan voor de kerst vluchten
robje g ,jij was op de kwattamarkt , nou de kwattamarkt is voor 80% een hindoestaanse markt , dus jij zit weer zo als altijd te liegen , jij bent na 1980 nooit meer in suriname geweest
Rapporteer een reactie
Somoharjo senior en somoharjo junior beide met een Nederlandse paspoort. Hou die mensen niet voor de gek
Rapporteer een reactie
Paé tap ai..!!na dring ye dring.
Opo ai yu abi nul.
Mars go opereert yu cataract ai.
Da yu sa si moro bun.
Sondro brunswijk yu no man.
Dus voor kerst yu meldt aan na ABOP baka.
Yu go verraadt yu wong djowo baka.
Nanga yu beleid fu “vader en zoon”. Bekend als Somo &Somo.
Rapporteer een reactie
Na den soort man disi e gijzel a volk fu kon stem tapu den.
Ze houden de ontwikkeling van het land tegen.
Rapporteer een reactie