Volgens NDP’er Ingrid Karta-Bink beschikt Suriname over een reizende president. Want terwijl er zoveel problemen in het land zijn, kiest staatshoofd Chan Santokhi weer ervoor om naar het buitenland te vliegen en daar negen dagen te blijven in Manhattan, New York ter bijwoning van de 79e sessie van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties.
“We gaan voor een nieuw, clear government…no-nonsense. Want vandaag de dag maken we mee dat zaken niet goed gaan. Sani e kwinsie unu ati. Dingen die niet zouden moeten gebeuren, gebeuren toch. Vaak horen we dat moni no de. We horen ook vaak dat we een reizende president hebben. Tide srefi a gwe…libi unu neigi dei na baka…met zoveel problemen in het land”, zei Bink vrijdagavond tijdens een kadermeeting van de Nationale Democratische Partij (NDP) in Ocer.

De Surinaamse politica, die in de regeringsperiode Bouterse 2 vanuit de PL-fractie flink kritiek leverde op het frequent reisgedrag van exponenten uit de NDP-regering en zelf als parlementariër tegen het woord van haar fractie ging en een dienstreis naar Indonesië accepteerde, stelde dat het tijd is voor verandering.
“En alleen met uw bijdrage kan die verandering komen. Elke dag horen we iets nieuw. Er gaat geen week voorbij dat er een schandaal opduikt. Het kan niet zo verder”, aldus de politica.
Dat presidenten de Algemene Vergaderingen van de Verenigde Naties bijwonen is overigens niet raar. Voormalig president en voorzitter van de NDP Desi Bouterse, maakte zijn eerste buitenlandse reis als president in september 2010 ook naar New York om de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties bij te wonen.





Wij zijn geen kindjes van president dus mag hij gaan en staan waar hij wilt,en als t goed gevolgd hebt zit zijn vrouw ook al in new-york ,dus de fam Reizen heeft t goed voor elkaar, dus voor 25 mei hebben ze de hele wereld gezien.
Rapporteer een reactie
Karta Bink het doet jullie allemaal pijn he dat jou idool de moordenaar niet op staatskosten kon reizen op bepaalde landen na. Die moordenaar kon noet dus stuurde hij hoefdraad die van de 365 dagen per 350 dagen in het buitenland was op kosten van de staat. Maar dit gaan jullie niet willen inzien.
Andere presidenten op de moordenaar na hebben ook gereisd. Sommigen meer dan deze president. Bijv Wijdenbosch die op den duur naar zijn eigen land sluipend moest terugkomen. Ben je dat vergeten.
Rapporteer een reactie
Debby 22 september 2024 Bij 08:45
Deze reis is om geld te brengen voor zijn bedrijven dn woningen en zn junk zoon. En hij moet de VN sec generaal zn kont gaan likken voor Ramdin. Als Chan denkt dt hij die mensen kan bedriegen en voorliegen dan hft deze idioot het mooi mis.
=======================
Had die voortvluchtige massa moordenaar ddb het zelfde gedaan in 2010 dan?
Rapporteer een reactie
@wiemasanga, complimenten jij hebt het juiste antwoord, wat hij doet, is Su onder de aandacht blijven houden in het internationale.
Dat die laffe hond gevluchte moordenaar daar ook was, had totaal geen meerwaarde, hij had net zo goed niet kunnen gaan!! En is ook daarna niet meer geweest, want ze wilden hem niet eens zien!!
@debby, proef toch wel de afgunst en jaloezie omdat die afgod van je dit allemaal niet kon doen.
Die was nergens welkom, logisch ook, want het is een drugsdealer, moordenaar en boef!!!!
En dit klopt toch allemaal?
Dhr. Santokhi is een integere president waar je trots op mag zijn, en die een graag geziene gast is in het buitenland, ja zo is het niet anders.
@debby, neem nog maar een snuifje en lekker gaan slapen, want het is toch klinkklare onzin wat je tikt!
Rapporteer een reactie
Inhoud loos gelul van karta bink, Stemmers stem met verstand kies VHP.
President is in New York voor het surinaams belang. Laat jullie niet wijs maken met het geschreeuw van de NDP. Zie ook reactie Abdoel verder in de krant ,alleen negatief inhoud loos. In de ogen van de NDP is er geen partij die het goed doet. Wees alert op 25 mei 2025.
Rapporteer een reactie
Tolkie is toch zo? Die andere maken geen kans buitenland werkt niet samen met boeven rovers en moordenaars. Suriname is door bouta zijn status als een vredelievend land kwijt. Chan. Moet de reputatie van Suriname weer op de rails krijgen,daar is hij president voor.
Rapporteer een reactie
Wat heeft Chan aan de wereld te bieden? Niets……! Die man levert met zijn vele reizen alleen maar een bijdrage aan het verpesten van het milieu in de wereld. Het zal jullie allen opvallen dat vele regeringsleiders bij de VN weg zullen blijven als Chan zijn waardeloze speech zal geven. De zaal zal leeg zijn of mensen zullen weglopen. Die man heeft niets te bieden.
Chan, zijn vele internationale snoepreizen hebben Suriname niets opgeleverd. Er stonden veel investeerders in Dubai in de rij om in Suriname te investeren.
Tientallen Hollandse boeren zouden in Suriname investeren. Die man liegt alles bijelkaar. Zijn uitstapjes kosten het land alleen maar geld, heel veel geld. Dit geld had men beter kunnen besteden in ziekenhuizen, het onderwijs, de ouderenzorg of bestrijding van de criminaliteit. Het is alleen maar zweef tékie voor de VHP-ers.Graaien nu het nog kan want de VHP zal worden weggestemd.
Rapporteer een reactie
RobG 22 september 2024 Bij 12:55
Wat heeft Chan aan de wereld te bieden?
==========================
Wat had die voortvluchtige massa moordenaar van je toen te bieden?
Het viel ons eerder op dat die voortvluchtige nergens een speech kon houden.
Volle of lege zalen maakt niet uit jij zal de eerste zijn om het te volgen hahahahaha….waai boi!
Wat betreft het investeren, hij doet op zijn minst moeite om ze binnen te halen, maar dat roof gedrag van de vorige regering heeft het vertrouwen helaas niet mee, tja vertrouwen heeft helaas tijd nodig, niet als ze de ndp weer zien springen om over te nemen hahahahaha….dong dia! Die snoep reisjes volgens jou doet hij met beleid, kaapt in ieder geval niet een slm toestel om het als privei te gebruiken met familie en vrienden en dan nog buurman president ophalen om te laten zien hoe geweldig die was hahahahaha…zweef boi!
Er valt niks te graaien voor de VHP-ers de ndp heeft jammer genoeg alles al leeg geplunderd hahahahaha…sukkel!
Rapporteer een reactie
iedereen moet eens nadenken en leren dat terugkijken naar de paarse tijd geen zin heeft
je moet eens leren kijken wat deze regering doet
en niet elke keer maar weer met domme dingen komen wat er in het verleden is gebeurd
want deze regering herhaalt alle fouten die paars ook gedaan heeft
maar dat zien die oranje idioten niet eens
Rapporteer een reactie
Alleen presidenten van landen die denken dat de VN hen serieus neemt – echt niet – gaan daar een toespraak houden.
Rapporteer een reactie
Fijn he anoniem uit tata president en zijn vrouw schelden, zou je niet durven in hun gezicht te doen, die ballen van je worden dan krenten en die worong is dan zoek. Als die worong dan weer eruit komt zeg je dan istieweer!
Rapporteer een reactie
Wat een hersenloze uitdrukking van deze NDP parasite zeg 🙂 maar mevrouw moest Chan jouw huis soms komen schoonmaken of je bed opmaken of je tuinopknappen of voor je koken?
Onze President is voor zakenreis voor suriname en niet om zijn eigenzakken te vullen zoals de NDP leden die 10 jaren lang heeft gedaan en Suriname tot bankroet
Chan heeft vantevoren aan het volk doorgegeven dat hij zakelijk reis gaat maken.
Rapporteer een reactie
De NDP heeft geen visie noch KAder, maar wel een hopeloze golddigger KArta bink.
Rapporteer een reactie
Karta je bent geen Bink. Noem mij 1 president die niet op reis ging. Chan gaat weliswaar vaker, maar misschien noodzakelijk. Heb ook moeite met het aantal medereizigers.
Anyway, oil en gas in aantocht, dus misschien ook weer een snoepreisje naar Indonesië, DC voor het leven.
Rapporteer een reactie
Heel achterlijk gezwam van een omgekochte feet zonder schaamtegevoel.
Rapporteer een reactie
Dankzij internationale contacten is o.a. dit mogelijk gemaakt.
“…
Ruim 350 stoelen uit het Beatrix Theater in Utrecht krijgen een tweede leven in het gelijknamige theater in het Surinaamse Moengo.
… ” (Nu.nl)
Tja go. Set kong !
Justitia Pietas Fides. Krakti !
Rapporteer een reactie
@ istieweer 22 september 2024 Bij 14:18
Waarom ga je niet samen een keer met hem op reis. Dan kan je zelf met je ogen waarnemen wat ZE Santokhi allemaal uitspookt en of het inderdaad waar is wat de fascistische footboi beweren. Het is dom om achter de achterlijke massa aan te lopen door ja en amen te schreeuwen. Recht van spreken heb je pas als je met keiharde bewijzen komt en niet achter de liegende fascisten aan loopt. Kom ga met ZE Santokhi mee en breng verslag uit. Zo niet dan .. tap you dek.
Rapporteer een reactie
@istieweer
Waarom er steeds gekeken wordt naar hetgeen gedaan is door de vorige regering is het om het volgende:
1. Het volk wakker te houden c.q te schudden wat voor rommel de vorige regering heeft nagelaten.
2. Regeren is gewoon voortbouwen op de zaken door de vorige regering. Dit omvat zowel de negatieve als de positieve zaken maar bij de vorige regering derogeert de negatieve/ slechte zaken boven de positieve
3. Dat de vorige regering niet in staat was de salarissen en vakantiegelden van ambtenaren uit te betalen en vroegtijdig haar mandaat heeft overgedragen aan deze regering.
Daarom is het van belang om steeds te verwijzen dat het volk wakker blijft om geschud zodat zij in mei 2025 een weloverwogen keuze kan maken en dat is stemmen op een andere partij dan de ndp en partijen die gelieerd zijn aan de ndp.
Rapporteer een reactie
@istieweer: als je niet leert van je geschiedenis, ben je klap voor de neus waard!
Rapporteer een reactie
SOMOHARDJO VERDEDIGD DIENSTREIS KARTA-BINK
Sep 6, 2017
Paramaribo-De politieke partij Pertjajah Luhur (PL) staat ferm achter de dienstreis die haar parlementariër Ingrid Karta-Bink heeft ondernomen naar Indonesië.
Hoewel de partij heeft gesteld dat zij, in het kader van de financieel-economische crisis, haar parlementariërs niet meer zal uitzenden op dienstreizen vindt Somohardjo dat als het om Indonesië gaat er een uitzondering op de regel gemaakt moet worden. “De PL heeft de grootste achterban van nakomelingen uit Indonesië”, meent Somohardjo.
Vanuit de samenleving is veel kritiek op de dienstreis van Karta-Bink gekomen. Zij zou zich niet aan de belofte hebben gehouden die de partij vrijwillig heeft gedaan met betrekking tot dienstreizen. Echter onderbouwd zij haar reis met “Ik voel mij geroepen om naar Indonesië te gaan”. De parlementariër bijt van zich af door te zeggen dat het standpunt om geen dienstreizen te ondernemen op kosten van de belastingbetaler betrekking had op het afgelopen begrotingsjaar dat op 1 september werd afgesloten. Zij vertrok op 2 september richting Indonesië.
De verklaring van Somohardjo handelt echter niet over het begrotingsjaar 2017, maar tot nader order gezien de krappe staatsmiddelen. Hij praat over een uitzondering op de regel en is het de bedoeling dat ook in het nieuw begrotingsjaar de PL terughoudend zal zijn om fractieleden in De Nationale Assemblee (DNA) naar buitenlandse missies te sturen. “Met Indonesië en Nederland hebben wij bijzondere banden dus als het om deze landen gaat dan betreft het een bijzonder geval en maken wij een uitzondering”, legt de PL-voorzitter uit. “We willen niet verweten worden dat PL niet meewerkt terwijl PL de meerderheid van de Javaanse bevolking vertegenwoordigd in Suriname. Wij doen een beroep op de Surinaamse gemeenschap om begrip te tonen”, aldus Somohardjo.
Karta-Bink is in Indonesië voor het bijwonen van een klimaatconferentie. Volgens Somohardjo is dat een zwaarwichtig onderwerp waar zijn partij een bijdrage aan wilt leveren.
Rapporteer een reactie
De vorige president bleef thuis toch? en wat heeft dat opgeleverd? Geen ene moer
Ne, da;s nie waar.
het heeft ons veel schulden opgeleverd, en een buitenland dat ons niet wilde kennen
het is dus maar wat je liever hebt
Ik snpa maar niet hoe deze figuren dit als een anti – vhp argument kunnen aanvoeren. Ze wijzen juist op het falen van de vorige groep
of zijn het strpfiguren die zijn omgekocht zodat vhp kan scoren. Het begint er wel verdacht veel op te lijken
BTW Misiekeba wat zei je ook alweer over het beleid van de ndp mbt de inkomens-en vermogensverdeling.
Yes you’re home. But will you stay? Do’t think so
Or are you prepare to play in the background. Don’t forget
Simons, parmisser, abrahams, adhin, abdoel, bouterse waldring are the lead players now boy
Rapporteer een reactie
Karta Bink heeft toch ook niet Indonesische bedrijven naar Suriname gehaald? Ondanks haar Jakarta reis.
Rapporteer een reactie
No lie, zou deze nasi wel voor een weekend eten man.. ze lijkt alsof ze groffe eters nodig heeft
Rapporteer een reactie
haha
T Ruth een uitstekend stukje. Mijn kennis omtrent deze dame was 0,0
zo zie je maar weer hoe ze zijn.
Rapporteer een reactie
De volledige 9 dagen daar vertoeven lijkt wel een beetje op een uitstapje! De president had het moment van zijn speech aanwezig kunnen zijn en binnen 1 a 2 dagen terug kunnen vliegen naar huis! Het lijkt een beetje op de reis naar China waar hij ook 9 dagen voor uittrok. En waarvan tot op de dag van vandaag, de resultaten vaag zijn gebleven! Chan neemt het ervan en lijkt liever zoveel mogelijk van huis te zijn, dan demonstranten te ontvangen op zijn kantoor!
Suriname zou zich ook moeten schamen om op dit podium te gaan staan als toekomstig olie producerend land, terwijl het klimaat schreeuwt om minder minder minder uitstoot van fossiele brandstoffen! Welk verhaal de president daar ook ophangt, het een matcht niet met het ander. Een weloverwogen visie op de toekomst heeft deze meneer niet en terwijl bijna alles mis gaat in zijn land, kiest hij er toch voor om met zijn ondoordacht en onzinnig verhaal tegenover de rest van de wereld te gaan staan. Voor mij valt hij volledig door de mand als deskundig leider…
Rapporteer een reactie
“Volgens NDP’er Ingrid Karta-Bink beschikt Suriname over een reizende president. Want terwijl er zoveel problemen in het land zijn, kiest staatshoofd Chan Santokhi weer ervoor om naar het buitenland te vliegen en daar negen dagen te blijven in Manhattan, New York ter bijwoning van de 79e sessie van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties.”
=================
Het kan verkeren…van een rovende voortvluchtige veroordeelde meervoudige moordenaar en drugsdealer naar een puin ruimende vliegende president.
Rapporteer een reactie
“En alleen met uw bijdrage kan die verandering komen.
≈====================
Ze hebben het allemaal binnen de NDP over verandering, maar niemand kan vertellen hoe die verandering eruit moet zien en hoe ze dat willen bereiken.
Er is paniek in die gore tent aan de benjaminstraat.
Als het met ons beter gaat gaat het met het volk ook beter,……maar wij eerst…
Rapporteer een reactie