Ronny Asabina, voorzitter van de partij voor Broederschap en Eenheid in de Politiek in Suriname (BEP), heeft gereageerd op de uitspraken van Alice Amafo. De oud-minister beweert dat nooit staatsmiddelen te hebben gebruikt om haar dertigste verjaardag in 2007 te vieren, maar dat zij desondanks op basis van een eis van coalitiepartner BEP is ontslagen als toenmalige minister van Transport, Communicatie en Toerisme (TCT).
“Ze probeert een politieke comeback te maken, want ze is politiek dood. Ze heeft met haar partij deelgenomen aan de afgelopen verkiezingen en ze heeft maar 84 stemmen behaald. Een verkiezing daarvoor was ze lijsttrekker van de ABOP en ze kwam niet binnen, maar juist de persoon op de laatste plaats, Edward Belfort. Dus ze moet een metamorfose ondergaan en daarvoor moet er een zwart schaap zijn. Ze wil nu voordoen als te zijn te Robinhood, de Messias”, zei Asabina op D-TV Express.
Het stoort de Surinaamse politicus vooral dat de oud-minister nu pas onthullingen doet over deze zaak, terwijl de BEP-leider van toen, Caprino Alendy, niet meer in leven is. Hij noemt dit politiek onwaardig, riool politiek, omdat de BEP een legacy van integriteit heeft in de politiek.
De BEP-leider, die niet de voorzitter was in 2007, stelt dat de partijleiding van toen hem heeft verteld dat president Ronald Venetiaan de leiding van A Combinatie voor een keuze heeft geplaatst. Of Amafo zou haar portefeuille moeten inleveren of er zou een strafrechtelijk onderzoek worden ingesteld.
“En het is Amafo zelf die haar ontslag heeft ingediend, maar nu moet het heten dat BEP dat eigendunkelijk heeft gedaan. En als je vindt dat je in je recht bent aangetast, dan zou je de president moeten aangeven om gewoon te handelen door je op non-actief te stellen en een diepgaand strafrechtelijk onderzoek te starten. Of ze kon zelf de pg vragen om een onderzoek in te stellen om haar naam te zuiveren”, aldus Asabina.





Dit verhaal is poppenkast van de bovenste plank.
Hij noemt dit politiek onwaardig, riool politiek.
Ik weet niet beter dat men daarmee bezig is.
Hij verteld dat president Ronald Venetiaan de leiding van A Combinatie voor een keuze heeft geplaatst. Of Amafo zou haar portefeuille moeten inleveren of er zou een strafrechtelijk onderzoek worden ingesteld.
De leiding van de BEP had Amafo in bescherming moeten nemen en tot haar praten en volgens haar is ze onschuldig dus had men een onderzoek moeten laten plaats vinden.
Dit geeft aan hoe de BEP met haar leden om gaat.
Dir is precies wat men in Suriname bedoeld als men zegt dat je goed ben voor de politiek
Je kan dus goed liegen en bedriegen.
Rapporteer een reactie
De vrouw van SRD 30000 .
Rapporteer een reactie
Gelieve geen rouwbeklag
Rapporteer een reactie
Stem VHP mei 2025
Rapporteer een reactie
Geen haar op mijn hoofd denkt eraan op.Amafo te stemmen, maar zolang er dieven, bankrovers en massamoordenaars steeds weer mee mogen doen met de verkiexingen, mag Amafo, die slechts Srd 30000 uit ’s landskas aan een verjaardagsfeestje heeft uitgeven, het ook steeds weer proberen om gekozen te worden in de poppenkast.
Waarom maakt men geen wet, die criminelen verbiedt deel te nemen aan de verkiezingen? Hypocriet Asabina zal geen bezwaar hebben als een, de BEP welgezinde crimineel mee wil doen met de verkiezingen.
Rapporteer een reactie