HomeOnderwerpenJustitie en politieAmoksi: "Mensen moeten geen strookjes krijgen maar rijbewijs"

Amoksi: “Mensen moeten geen strookjes krijgen maar rijbewijs”

-

Srefidensi Party

“Ik wil niet horen dat mensen strookjes krijgen. De mensen moeten een rijbewijs krijgen”, zegt minister Kenneth Amoksi van Justitie en Politie in Suriname naar aanleiding van het tekort aan materiaal voor het aanmaken van rijbewijzen.

Kort voor aanvang van de Raad van Ministers (RvM)-vergadering woensdag deelde Amoksi mee dat hij hierover reeds overleg heeft gehad met korpschef Bryan Isaacs en duidelijke instructies aan de politiebaas heeft gegeven. De oplossing voor nu is het verstrekken van de zogenaamde blauwe rijbewijzen aan pas geslaagden.

“En op dat kompas gaan we voorlopig varen. Dat wil niet zeggen dat we ook niet de E-rijbewijzen willen uitgeven. Het kan zijn dat er wat kleine uitdagingen daarmee zijn, maar die worden opgelost. Maar ik heb aangegeven dat de politie geen strookjes meer moet geven aan mensen. Want dat is geen rijbewijs”, aldus de minister.

Ten aanzien van wetgeving voor de e-bikes, deelde Amoksi mee dat de conceptwet reeds door de regering naar de Staatsraad is doorgestuurd voor advies. Zodra de Staatsraad klaar is hiermee zal die dan worden doorgestuurd naar De Nationale Assemblee (DNA) voor openbare behandeling en uiteindelijk aanname.

Met de komst van de e-bikes in Suriname zijn er veel verkeersongevallen waarbij zij betrokken zijn bij aanrijdingen. Deze wet heeft betrekking op het gebruik van elektrische voertuigen die als een rijwiel of bromfiets kunnen worden aangemerkt.

Met de aanname zal zo een e-bike naast de technische vereisten ook moeten voldoen aan de Wet Aansprakelijkheidsverzekering Motorrijtuigen (WAM), registratie en keuring, terwijl de bestuurders een veiligheidshelm moeten dragen en de leeftijd van 16 jaar moeten bereiken.

shop now
BakkaNa Party

11 REACTIES
  1. Hoe moeten wij als Surinamers ons voelen??
    We hebben een dure brug over de Corantijnrivier, we hebben een miljoenen markt in Nickerie, we hebben een diepzeehaven maar we hebben geen materiaal om een normale rijbewijs te maken.

    Wat is het probleem zou mijn over groot moeder zich afvragen.

    Mijn achterkleinzoon zou haar geantwoord hebben; oma we hadden Chan.


    Rapporteer een reactie
  2. Zo schaapachtig je oogt, zo stom blaat je uit je nek.
    De personen hebben hun te vernieuwen rijbewijs en strookje.
    U moet zich schamen, zaken waarover jij je muil moet roeren en je druk maken, dan ben je dan stom en doof.
    Waardeloos voor iemand die bij de politie zat en een universitaire opleiding heeft genoten.


    Rapporteer een reactie
  3. Op het rijbewijs staat is het Engels -driver license, maar het moet volgens mij- drivers license zijn.
    Als ik gelijk heb, is dit een heel grote blunder van justitie.

    Er moet ook op komen te staan: bewijs je rijbewijs en niet jezelf. Dan sneuvelen misschien minder stroompalen en zijn er minder ongelukken in het verkeer en minder verkeersdoden.


    Rapporteer een reactie
  4. Moksiameti…….je moet er voor zorgen dat de dienst genoeg materiaal in huis heeft om de rijbewijzen te produceren en niet stom komen lullen…“Ik wil niet horen dat mensen strookjes krijgen. De mensen moeten een rijbewijs krijgen”, …..trek je pyjama uit en ga aan de slag…geef de opdracht net als je baas….Be a man.


    Rapporteer een reactie
  5. Wat men in Suriname moet doen is het wettelijk verplicht stellen dat bestuurders van bromfietsen en e-bikes in het bezit moeten zijn van een rijbewijs. Dit kan een bijdrage leveren aan de verkeersveiligheid in het land. Daarnaast moet er meer geïnvesteerd worden in verkeersmeubilair om het verkeer veiliger te maken. Dus veel werk aan de winkel voor de nieuwe NDP + ……regering die in 2025 gekozen gaat worden.


    Rapporteer een reactie
  6. 2 jaar verleng ik een stront rijbewijs.
    Straks kunnen we uittreksel uit je mobiel halen. Die ezel, je moet smartphone hebben en internet.
    Geen enkele link van kab van Pres op je mobiel openen scammers.
    Dus mik matetiaal voor rijbewijs bai fosie


    Rapporteer een reactie
  7. Woehahahahaha!

    “Dus veel werk aan de winkel voor de nieuwe NDP + ……regering die in 2025 gekozen gaat worden.” Quote rg.

    Mop van de dag!
    Waarom?
    Morgen zijn we het weer vergeten.

    Het is in 10 jr niet gelukt.
    Hoeveel jr hebben jullie nog nodig dan…


    Rapporteer een reactie
  8. Mij hadden zij ook een strookje gegeven ( verlenging voor 6 maanden) en de vervallen E-rijbewijs, welke ik had voor 10 jaren achtergehouden!!! Met heel veel moeite! Jawel heel veel moeite hebben zij, dan mij een blauwe papieren rijbewijs voor 6 jaren gegeven en ook gelijk geplastificeerd!! Zij verklaarden aan mij als de rijbewijs 6 maanden vervallen is, moet ik overnieuw rijles gaan volgen!! Het was te gek voor woorden!! Terwijl ik 43 jaren rij en heb ook de NL rijbewijs!! Heb bijna overal ter wereld gereden!!

    Maart goed!! heb voor 6 jaren gehad dus dan zie ik nadien wel!! Misschien is de mogelijkheid straks om te ruilen in de E-rijbewijs in SU!!


    Rapporteer een reactie

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

LAATSTE BERICHTEN:
TOP SITES