HomeOnderwerpenJustitie en politieAmoksi: "Het zijn politiewerkzaamheden die de mensen bij deze instanties verrichten"

Amoksi: “Het zijn politiewerkzaamheden die de mensen bij deze instanties verrichten”

KAM Thuiszorg

-

WK 2026

Minister Kenneth Amoksi van Justitie en Politie vindt dat er een verkeerd beeld wordt geschetst over de inzet van politieambtenaren voor de beveiliging van de hoogwaardigheidsbekleders in Suriname. Volgens de bewindsman worden deze wetsdienaren door onder andere ministers ook ingezet voor politiewerkzaamheden.

“Het zijn politiewerkzaamheden die de mensen bij deze instanties verrichten. Dus het moet niet zo worden gebracht alsof de mensen sec voor de beveiliging worden uitgeleend. Het zijn dus ondersteunende werkzaamheden die ze doen. Als zij dat niet zouden doen, dan zou de politie dat doen. Ze zijn politieambtenaren”, zei de bewindsman woensdag voor aanvang van de Raad van Ministers (RvM)-vergadering.

Caribbean Summer Night

Het gaat volgens hem om ongeveer 250 politieambtenaren die worden ingezet. Amoksi zei vorige maand nog dat hij bezig is om het aantal ingezette politieambtenaren voor beveiligingswerkzaamheden, af te bouwen. Ondertussen zijn de beveiligers van enkele personen teruggehaald.

De bewindsman ging ook in op de heersende criminaliteit in het land. Amoksi zei dat hij als Justitieminister nog lang niet tevreden is met bepaalde ontwikkelingen. “Elke beroving is er één te veel. Er zijn uitdagingen ten aanzien van de middelenvoorzieningen voor de politie, maar we zijn bezig. We zitten niet stil. Wanneer er berovingen en inbraken plaatsvinden, is er een hoge oplossingspercentage. Zeker 70 tot 80% wordt opgelost. Maar dat hoor je niet meer”, stelde hij.

De minister zal zich in de komende periode vooral focussen op preventie, waarbij buurtmanagers hun werk beter zullen moeten doen en ook de gemeenschap betrokken zal worden bij de criminaliteitsbestrijding. Ook voorlichting moet volgens hem optimaal zijn, zodat mensen weten wat er gebeurd.

Vooral de erupties onder jeugdigen baart de minister zorgen. Er zal daarom een goede aanpak moeten komen van het jeugdproblematiek in Suriname. Volgens Amoksi zal zijn ministerie hiervoor samen moeten optrekken met de ministeries van Sociale Zaken & Volkshuisvesting (SOZAVO) en Arbeid, Werkgelegenheid & Jeugdzaken (AWJ) en organisaties als Unicef.

shop now
Geld sturen van Europa naar Suriname

10 REACTIES
  1. Moet dit een Surinaamse minister voorstellen?……..zijn tronie vertoont veel meer gelijkenis met een ordinaire BONOEMANG die voor de gelegenheid is gehesen in een apenpak compleet met stropdas…….


    Rapporteer een reactie
  2. Waatttt…….!!!!???Amoksi is wakker.
    Oké… oké..dan ga ik er even voor zitten .
    Jammer heel veel woorden maar niks gezegd.
    Net zo als die kleine paard hier in ons midden.


    Rapporteer een reactie
  3. Beveiliging is geen politiewerk.
    Politie is wachter geworden?? Maar ja een hoop van de agenten kunnen niet eens behoorlijk nederlands praten.
    Als wachter krijgen ze gratis eten.
    Als chan en co eerlijke bestuurders waren hadden ze niet zoveel beveiliging nodig.
    Rovers zijn bang voor rovers.
    Ook hun buitenbeentjes moeten op afstand van hun huis blijven. Ook daar zijn de wachtertjes voor


    Rapporteer een reactie
  4. Valt in het niets bij die 40 jaar lange beveiliging v dibri, pfff.
    Hij is bang voor zijn eigen schaduw 😅😂

    Trouwens die agenten zijn veredelde bewakers geronseld door beveiligingsbedrijf 2e schoonzoon.


    Rapporteer een reactie
  5. Is dit de juiste weergave van hetgeen de minister heeft gezegd of woorden van gelijke strekking? Of heeft de verslaggever er wat van gemaakt? Contradicties over en weer. Vraag: zijn ministers, zoals vermeld , bevoegd om politieambtenaren op te dragen om “politiewerzaamheden” te verrichten? Zo ja, welke zijn deze?


    Rapporteer een reactie
  6. Wat heeft deze minister van Justitie in de afgelopen 4 jaren bereikt als handhaver en beschermer van de wet.
    TOTAAL NIETS!!!
    Hij heeft ook niet veel in zijn mars. Dus kan ik hem niet de schuld geven. De grote schuldige is zijn politieke partij die in zijn achterban geen hooggeschoolde kandidaten hebben. Het is diep triest om met deze partijen te regeren. En daarom is Su erger dan een bananen Republiek geworden.
    De belangrijkste punten die Amoksie niet voor elkaar krijgt:
    – terug dringen diefstal, wordt steeds erger
    – berovingen groeien de pan uit zowel overdag als ‘s-nachts
    – gewelds moorden nemen verder toe in de maatschappij
    – drugscriminaliteit neemt hand over hand toe
    – geweldsdelicten in gezinnen kennen geen grenzen
    Op bestuurlijk niveau is de minister heel zwak. Sinds zijn aantreden is de samenleving verder ontwricht. Ook het justitiële apparaat deugt niet. De politie is niet integer en onder de ambtenaren heb je helers en die meewerken met de dieven en overvallers om mee te delen in de buit. Dat is ook het systeem die gekweekt zijn door vorige regeringen.


    Rapporteer een reactie

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

LAATSTE BERICHTEN:
TOP SITES