HomeNieuws uit SurinameOud-parlementariër Gonsalves vreest overname Coronie door Nickerie

Oud-parlementariër Gonsalves vreest overname Coronie door Nickerie

KAM Thuiszorg

-

WK 2026

Oud-parlementariër Cleon Goncalves Jardin del Ponte is niet in een hoerastemming over het besluit van Pomeroon Coconut & Spices om de komende maanden 65.000 kokosbomen te planten in het district Coronie in Suriname. “Het is geen aangelegenheid van Coronie. Men is ermee in Coronie begonnen , maar niemand heeft belangstelling. Men is in een afgelegen gebied ermee gaan beginnen. In het zuiden van Coronie, dus dicht bij Wageningen in Nickerie”, zei Goncalves in een interview op Stanvaste Radio.

De politicus merkte op dat de VHP in het verleden al plannen had om Coronie bij te voegen aan Nickerie. Hij vreest dat zoiets weer aan het gebeuren is.

Caribbean Summer Night

Overigens beweert hij dat de plaatselijke gemeenschap niet aanwezig was bij de openingsceremonie, maar alleen ‘lantisma’ (overheidspersoneel). Deze personen zouden door districtscommissaris Maikel Winter zijn opgetrommeld. Op zijn beurt heeft Goncalves mensen geadviseerd om niet te gaan, omdat hij het project te wazig vindt en als verkiezingsstunt ziet.

“Coronie wordt aan het lijntje gehouden. Het is paniekvoetbal, want we hebben nog geen twee jaren te gaan tot de verkiezingen”, aldus Gonsalves.

Dc Maikel Winter van Coronie wordt volgens Goncalves misbruikt door de ABOP en VHP. “De NPS heeft hem gedumpt en hij weet dat hij op de schopstoel zit. Dus de ABOP en VHP doen wat ze willen. En hij gaat nooit iets zeggen, omdat hij weet wat zijn positie is”, zei Goncalves. Winter is in 2020 door de NPS voorgedragen om leiding te geven aan het kokosdistrict, maar is aangebleven nadat de groene partij medio februari uit de regeercoalitie stapte.

Gonsalves, lid van de Palu, vindt dat Winter ook voor deze functie moest hebben bedankt. Over het algemeen vindt hij dat Winter gewoon voor de vorm in Coronie zit, de functie van dc uitholt en vaak betrokken is in heel wat duistere zaken.

“Die man is niet geliefd, omdat iedereen zijn handelingen kent. Zodra het om negatieve zaken van het district gaat, dan is hij erbij. Het jammerlijke is dat niemand stappen onderneemt tegen die man”, aldus de politicus.

shop now
Geld sturen van Europa naar Suriname

25 REACTIES
  1. Als er gewerkt moet worden, raken sommige districten in paniek. Als Coronianen niet willen werken stel ik voor om Aziaten te importeren om daar te werken. Mede omdat ik heb gezien en ervaren dat dit groep keihard werk, minder lui is en aan zijn toekomst denkt. 60% van Su bestaat uit zwarte luie sierpaarden. Daarom moet je toch werkpaarden gaan importeren.


    Rapporteer een reactie
  2. “besluit van Pomeroon Coconut & Spices om de komende maanden 65.000 kokosbomen te planten in het district Coronie”
    Dit mag nooit gebeuren want dan worden wij Coronianen gedwongen om uit onze hangmatten te komen en dan is het voorgoed gedaan met onze o zo gerespecteerde laid-back-sunshine-reggae-cultuur.
    Coloni klein maal plettig; en het moet zo blijve!


    gemodereerd
  3. Ik wacht nog steeds op de duizenden leguanen die Gonzalves zou gaan kweken in Coronie, om werkgelegenheid en welvaart te brengen in het district. Echter, op de dag dat Gonzalves zijn tegemoetkoming, voor onzin komen vertellen in de poppenkast, kon opstrijken, was hij de leguanen en de Coronianen vergeten.


    Rapporteer een reactie
  4. Iedereen weet dat VHP niet te veryrouwen is. Waarom hebben ze het asfalteri gswerk in Coronie gestopt in 2020 toen chan aan de macht kwam??
    Waarom zijn ze nooit meer doorgegaan met asfalteren?? Het zijn de hindustanen die geld maken met de schelpen van Corinie. Meer doen ze niet
    Ze doen geen moer voor Coronie. VP en Pres vliegen over naar Nickerie. Vene reed ook langs het distrikt. Bouterse was de enige Pres die in Coronie stopte en met de mensen sprak.


    Rapporteer een reactie
  5. Bouterse was de enige die met de Coronianen sprak? Dat kan waar zijn, maar meer deed hij ook niet voor de Coronianen, of het moet zijn dat hij ook de Coroniaan Jozef Slagveer vermoord heeft.


    Rapporteer een reactie
  6. Surinamers die ongestrafte oorlogsmidadigers en moordenaars(Bouterse/Brunswijk) ondersteunen zijn de VERVLOEKTEN in het land,daarom zal Suriname de bloedvloek nooit te boven komen,en zal het van kwaad tot erger worden als men op deze manier door gaat….BELIEVE ME.


    Rapporteer een reactie
  7. Hoe Nickerie Coronie kan inlijven zou ik niet weten en als dat toch mogelijk is, maakt het niets uit, ten eerste omdat Nickerie en Coronie beide deel uitmaken van Suriname en ten tweede het straks bij de landelijke, evenredige vertegenwoordiging niet meer belangrijk is in welk district je woont.


    Rapporteer een reactie
  8. Ik kan me nog heel goed herinneren toen ik aan de kinderen op school in coronie zei dat ze morgen op noten gaan zingen. Brachten alle kinderen een kokosnoot me naar school.
    Hilarisch was dat . Ook die gonsales kwam met een kronto aan dansen.


    Rapporteer een reactie
  9. De naam Bouterse blijft maar bij ieder onderwerp naar voren komen. En dat in een tijdperk, waar een ander ontoerekeningsvatbaar en onsympathiek persoon het land in zijn greep heeft. Reacties zoals die van @Wilco zijn van de zotte! We gaan ten onder aan wrok en haat- gevoelens! Bouterse heeft zijn beste tijd gehad.. Laat aub los..!

    Terwijl er ondertussen gesold word met de doorsnee Surinamer, waarbij we constant voor de gek worden gehouden. Leugens op leugens worden er verteld! Plotseling denkt de president aan Coronie, nu de verkiezingen dichterbij komen!! 65.000 kokosbomen waarvoor? Wat is zijn visie hierop? Heeft hij dit beslist, is er vooraf onderzoek gedaan of dit plan levensvatbaar, zoniet gewenst is in het district? Is dit kronto olie verhaal, een eeuwig stempel op de coroniaan!? Heeft men geen ander orgineel idee om het district te ontwikkelen? Daar zit het racistisch randje, beste @ Bhosarcaper!

    Men doet maar wat! De president en zijn adviseurs ontberen takt en visie. De toekomst van Suriname zit niet in de industrialisatie, maar in het groen waar het over beschikt en van grote waarde is voor elk individu op deze aarde! Suriname is bij uitstek geschikt voor eco toerisme, het opzetten van een ongekend succesvolle voedsel productie met onze vruchtbare grond! De wereld zal jaloers op ons zijn..! Daar moeten we over discussiëren en plannen, ipv oude troep blijven herhalen, die ons recht tegenover elkaar zet en waar geen toekomst mee gediend is….


    Rapporteer een reactie
  10. Als landbouw niet goed genoeg is voor Coronianen, kan men aan de VS, China, Rusland of India vragen om een fabriek in Coronie neer te zetten om half fabrikaten te produceren voor de raketindustrie.

    De palmindustrie is tegenwoordig een miljardenbedrijf, zeker nu fossielenbrandstoffen schaarser worden, en consumptieolie veel vraag ernaar en duurder. Maar dat weten vele hangmat bewoners helaas niet, ze zullen het nooit begrijpen vrees ik. Daarom blijven velen in hun onderontwikkeling hangen en zullen altijd afhankelijk blijven van voedselpakketten en staatssteun.


    Rapporteer een reactie
  11. Hoe komt t dat je nu ex bent? Jouw relaas getuigt van jaloezie en leidt nergens naartoe. Heb ook mijn twijfels als het gaat om zo’n groot project, maar om op dit moment mijn afkeuring erover uit te spreken, nee. Laten we op onze hoede zijn/blijven.


    Rapporteer een reactie
  12. @@@@@Konsensi (zonder konsensi)….Jij bent ACHTERLIJK,jij hoort niet in een Rechtsstaat thuis,maar in RWANDA : Wat er ook mag gebeuren ,GEEN MOORDENAAR / DRUGSBAAS ALS PRESIDENT/VP VAN SURINAME ….iN GEEN ENKEL LAND TER WERELD HEBBEN CRIMINELEN ONTWIKKELING GEBRACHT,,,ALLEEN MAAR ARMOEDE ,PROSTITUTIE,BEROVINGEN EN HOGE CRIMINALITEIT.,vooral onder de ghetto bewoners die meestal onderontwikkeld zijn. ER VALT GEEN LAND TE BEZEILEN MET DAT SOORT MENSEN DIE OP HOOGHART/PIQUE LIJKEN…Laat dat overduidelijk zijn…….De andere bevolkingsgroepen zijn op hun landbouwgronden,vee boerderijen of zijn aan het werk als makelaar,notaris,rechter,advocaat,arts,professor of hardwerkende ambtenaar….DE NDP MOORDENAARS/DRUGSBENDE IS DE OORZAAK VAN ALLE ELLENDE IN SURINAME !


    Rapporteer een reactie
  13. De vrees voor annexatie bij de ex- parlementarier is bs en ronduit dom! Het kokosprojekt zal komen tussen Coronie en Wageningen,dus buiten de werk- en invloedsfeer van de Coroniaan. Die Pommeroon mensen zijn investeerders,dus succes toegewenst.


    Rapporteer een reactie
  14. Slachtoffer roofoverval, als ik om me heen kijk dan zijn het alleen de Aziaten uit Java, die hardwerken in Suriname, verder zijn er maar weinig Aziaten in Suriname die onder de groep hardwerkende mensen vallen. Wat versta jij onder hardwerken????.


    Rapporteer een reactie
  15. ……..alleen de vele handlangers van de DUIVEL “WERKEN” het hardst in Suriname……..daarom zijn ze ook oververtegenwoordigd in nagenoeg alle gevangenissen alwaar ze enige tijd kunnen “UITRUSTEN” van de vele inspanningen zoals: inbraken, berovingen, diefstallen, verkrachtingen en nog veel meer……..


    Rapporteer een reactie
  16. ……Gelukkig zijn er nog steeds ook Hindoestanen woonachtig in Suriname……alleen dank zij hen wordt de bevolking ook anno 2023 (ondanks de huidige economische crisis c.q. malaise in het land), toch dagelijks voorzien van minimaal rijst, bananen, yuca/cassave, verse vis, vlees etc. en allerhande verse groeten en fruit……..

    Als de Surinaamse bevolking het wat de voedselvoorziening betreft zou moeten hebben van de nakomelingen uit Java zoals hier door een minkukel wordt gesuggereerd, dan was er vanaf de afschaffing van de slavernij, sprake geweest van structurele hongersnood en voedselschaarste in Suriname…….alleen om deze reden, zou eenieder in Suriname de Hindoestaanse broeders en zusters moeten respecteren, waarderen en dus koesteren……


    Rapporteer een reactie
  17. …..Op 17 oktober a.s. komt er vanuit Tiel (Nederland), de zoveelste container met medische hulpgoederen naar Suriname…….
    Ook voor deze zoveelste containerzending zijn de diaspora- Hindoestanen in Nederland verantwoordelijk……

    Ik kijk nog steeds met argusogen uit naar de verzending van de allereerste container met hulpgoederen uit één of ander Afrikaans land met hulpgoederen bestemt voor Suriname…….
    Aangezien ik uit eigen ervaring weet, dat nagenoeg héél Afrika nauwelijks dagelijks zelf te vreten heeft, besef ik heel goed, dat ik wat dit laatste betreft zal moeten wachten tot ik letterlijk een ons weeg!………

    Wees daarom ook op de Hindoestaanse broeders en zusters in diaspora, supertrots en behandel hen met héél veel meer respect dan tot dusver het geval is……..


    Rapporteer een reactie
  18. De annexatie van Coronie t.b.v. de uitbreiding van Nickerie zal zeker niet gebeuren.De autoriteiten willen zeker geen heibel in de tent.Maar je weet het nooit met deze domme bestuurders van het land.Gelukkig maar dat er in 2025 nieuwe verkiezingen komen.De VHP zal worden weggestemd.Laten we hoen voor altijd.


    Rapporteer een reactie
  19. Als iemand op mij terrein een zaak op zet en creëert werkgelegenheid en een CAO voor de medewerkers dan is geen vuiltje aan de lucht ook als WELVAART van de in het voordeel is van de bewoners dan vindt dat de hele gemeenschap baad aan heeft.
    Maar als de ondernemer de bedoeling heeft om alleen maar geld te verdienen en het gebied cq gemeenschap niet betrek ook om economische stabiliteit te creëren dan mag deze ondernemer met de eerste vlucht rechs omkeer maken ( FOETSIE 🏃‍♂️🏃‍♂️ ) zonder pardon dus broeders en zusters er zaken op orde stellen zodat de gemeenschap/ bewoners voor de gebakken peren in de maling genomen worden.


    Rapporteer een reactie
  20. Als elke kokosboom per jaar 20 liter kokosolie oplevert en je hebt een bevolking van 600.000 mensen en elke burger consumeert 20 liter kokosolie per jaar, dan heb je echt meer bomen nodig. Maar goed, het is een begin.


    gemodereerd

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

LAATSTE BERICHTEN:
TOP SITES