Eugène van der San, gewezen directeur van het Kabinet van de President, stelt dat kinderen van de Surinaamse president over geen enkele speciale bevoegdheden beschikken in vergelijking met de gewone burger. Ook niet Richano Santokhi, zoon van president Santokhi, die de laatste dagen onderwerp van gesprek is op sociale media vanwege gelekte Whatsapp-berichten tussen hem en CBB-directeur Anastatia Kanapé-Pokie.
“Als zoon of familie van de president heeft hij geen enkele bevoegdheid meer dan een andere burger. Hij praat onzin”, zei Van der San in een interview op D-TV. Volgens de gewezen kabinetsdirecteur bestaat er ook geen speciale protocol voor de familie van de president in de Grondwet, zoals door Richano eerder is beweerd. Vandaar dat hij deze status ook niet mag gebruiken om functionarissen van Suriname naar informatie te vragen.
Volgens de gewezen kabinetsdirecteur praat Richano alleen maar onzin, waardoor hij niet alleen zijn vader (de president) schaadt, maar ook de positie van het land. “Dat zijn de consequenties wanneer je alleen maar domme dingen doet. Maar het is niet de eerste keer dat we ons bezig houden met een ziekeling”, stelt hij. Volgens Van der San zou het staatshoofd in deze zijn zoon zelf moeten aanpakken en tot de orde roepen.
Van der San zegt verder dat er op zich niets speciaals is aan het audio-bericht van de CBB-directeur waarop zij fel reageert op het verzoek van de presidentszoon. Richano heeft als consular agent op het Surinaamse consulaat in Miami naar informatie gevraagd en deze is geweigerd door Pokie, waardoor de zaak is afgedaan. In een eerder interview met D-TV beweerde de presidentszoon dat hij slechts een 63-jarige Surinaamse man die in Miami een paspoort nodig heeft wilde helpen.






Hij is niet alleen een ziekelijk geval, maar hij denkt dat hij iedereen kan meezuigen in zijn corrupte zaken. Mijns inziens is mevrouw Kanape-Pokie een integere, welbespraakte vrouw en daarom heeft ze deze dombo flink van repliek gediend. Meneer de consulair agent wilde een 63 jarige man HELPEN aan een paspoort. Sodemieter toch op met je helpen. Laat deze bejaarde zijn zaken vlgs de richtige weg in orde brengen. Vraag me af hoeveel de consulair agent onder de tafel zou cashen.
Rapporteer een reactie
Als je als president zulke kinderen hebt, heb je helemaal geen politieke vijanden nodig, die hun best moeten doen om je bij de volgende verkiezingen te verslaan. Santokhi lijkt Trump wel, die heeft ook een stelletje familieleden om zich heen, die de meest stomme handelingen plegen om hun vader, de president, de presidentiële nek om te draaien.
Rapporteer een reactie
Van der San!!~Waarom praat je dan niet over de zonen van de didibri en de bankrover?? Jij bent niet ver van een uitgekookte Rat!!
gemodereerd
Volgens mij heeft Richano een neus als een neushoorn (rhinoceros) voor corruptie.
Rapporteer een reactie
Wat een schandelijk geroddel hier. In plaats dat jullie met een positieve bijdrage komen die het land zo hard nodig heeft.
gemodereerd
!!RR!! heel goed gezien!!
gemodereerd
RR, waarom wijs jij ons niet op de positieve kanten van nepotisme?
Rapporteer een reactie
Su is n puinzooi..niets anders. Family and friends bepalen en profiteren. Bloedzuigers.
Rapporteer een reactie
Hadden jullie gedacht dat een lemmetje boom sinaasappelen kreeg??
Die jongen is net zn vader. Zaken stijgen naar hun bolletje. Vergeet niet dat Chan al vanaf zn ministerschap met melissa klets. Toen was ze 26. Hij had geen tijd voor de kinderen.
Nu zitten wij met dit ding opgescheept. Hij wilde zeker info van iemand. Wist de geboorte datum niet eens. Hij liegt ook nog
Rapporteer een reactie
De grootste fout van Chan om zoonlief op zo’n post neer te zetten. Hij komt nauwelijks uit zijn woorden. Ben benieuwd naar zijn CV. Hij brengt niet alleen Chan in verlegenheid maar heel Republiek Suriname
Snel snel deze figuur weghalen en een geschoolde en integere Surinamer ongeacht partij kleur neer zetten.In iedere partij heb je integere geschoolde en minder betrouwbare landgenoten, laat dit helder en duidelijk zijn.
Rapporteer een reactie
Ondertussen heeft het ‘onderwerp’ een immens probleem!
Die hulpvrager is waarschijnlijk een illegale suri die is ondergedoken in de usa en geen kant uit kan. Eén van de vele suri-illegalen die je ook in Nederland hebt.
Deze vd san staat al bekend om zijn onbeschoft geschreeuw en die pokie neemt nu wraak omdat ze gewipt is v haar stoel, omdat ze onterecht documenten heeft ondertekend.
Die vd san moet zich verontschuldigen. In plaats v hulp aan te bieden gaat hij op een misselijkmakende wijze tekeer.
Is een consulaire werknemer bevoegd om zijn landgenoot te helpen, geen idee.
Acteert deze werknemer op eigen conto of als werknemer die toevallig zoon is van..
Is het zo slecht dat hij iemand probeert te helpen, ik vind van niet!
Rapporteer een reactie
-+-Van der San en baas belly zijn jaloers op Richano Santhoki….
Rapporteer een reactie
Volgens Richano in gesprek met D-tv, dien je bij het horen van de naam Santokhi te weten dat je een meerdere tegenover je hebt!! Misschien is het niet letterlijk zo gezegd, maar wel duidelijk genoeg om te weten dat deze man, niet goed wijs is!!! Hij nog zijn vader, de president van Suriname, maken indruk….
@ Debby, zegt het goed.. het is naar hun bolletje gestegen…
Rapporteer een reactie
Het is toch normaal dat een buitenlandse ambassademedewerker om informatie kan vragen, bijv. om een landgenoot te helpen die zijn paspoort is kwijtgeraakt?
Hij moet toch het e.e.a. kunnen checken en mogelijk een nieuwe paspoort uitgeven?
Rapporteer een reactie
Debby,
De wettelijke minimum leeftijd om sex te hebben of te bedrijven in suriname is 21 jaar.
Waarom geef je dan aan dat melissa pas 26 jaar was toen santhoki met haar bezig was.
De manier hoe je het schrijft lijkt het als of santhoki iets strafbaars heeft gedaan.
Debby, je hebt een zieke en sadistische geest.
Ik rust
Djamoe
Rapporteer een reactie
Richano kreeg terecht zijn zin niet bij Pokie. Hij vlucht dan naar het CBB kantoor van Kwatta waar een VHP-er de scepter zwaait.Uit partij loyaliteit verschaft deze persoon de gevoelige persoonsgegevens aan Richano.Dit is ongehoord.Deze persoon moet ontheven worden uit de functie.
Wat ook ook heel erg is zijn de racistische uitlatingen van Richano.Het was Brunswijk die zich om hem ontfermde toen papa Santokhi op zijn donder kreeg zoon Richano. Koning Brunswijk hielp Richano aan een baan hielp op het kabinet.Deze Richano maakt nu racistische opmerkingen tegen de groep waar Brunswijk is voortgekomen.Dat is zeer laag bij de grond.
Rapporteer een reactie
Alleen in Suriname kun je mensen dit soort functies geven.
Ik zou dat niet kunnen.
Maar goed is nou eenmaal zo.
Misschien over 20 of 50 jaar gaat dit niet meer gebeuren.
Maar voor nu is het helaas realiteit. En gaat voorlopig ook zo blijven.
Want hiertegen gaat geen wet en regelgeving komen om dit tegen te houden.
Gaat nooit goed gekeurd worden door geen enkele zittende of toekomstige regering
Rapporteer een reactie
Aj dubroe kom me zegge, wat is je andere nickname. je zoekt aandacht voor je oude reactie en doet dat op deze manier.😁😁😁
troost je jochie, OVERAL gebeurt dit ook bij jullie in Holland
ze worden daar burgemeester, commissaris van de Koning, baas bij het CBR of ze worden geregeld bij het Europees parlement of commissie. erg naief, nee erg dom van je om te denken dat het alleen bij ns gebeurd. De heer Bouterse zei het al. voor de verkiezingen helpen mensen jouw en daar moet iets tegenover staan.
wat deze jongen betreft, zie ik het meer als wegpromoveren
Rapporteer een reactie