PARAMARIBO, 18 sep – Werkgevers beginnen knap nerveus te worden van het toenemend aantal gevallen van Chikungunya. De besmettelijke ziekte met onder andere pijnlijke gewrichten, maakt veel slachtoffers op de werkvloer.
Veel arbeiders moet het bed houden van de dokter. Het Suriname Business Forum, SBF, heeft aardig wat bezorgdheid gemerkt bij werkgevers. “Zodra er een ziekte uitbreekt die epidemische vormen aanneemt, krijg je dat er binnen het bedrijfsleven een extra aantal ziektegevallen zal zijn. En dat kan de productiviteit van het bedrijfsleven beïnvloeden”, zegt SBF-directeur Gilbert van Dijk tegenover de Times of Suriname.
Sinds de intrede van de ziekte, zijn honderden gevallen geregistreerd. Chikungunya wordt overgedragen door dezelfde muskiet die dengue veroorzaakt. De autoriteiten houden het vooral op voorlichting over preventie over het schoonhouden van het leefmilieu. Van Dijk vindt dat burgers het hunne moeten bijdragen. “Laten wij de instructies ter harte nemen en laten mensen hun rommel opruimen. Laten we als burgers doe wat wij moeten doen om verspreiding tegen te gaan.”





Hele mouw shirts dragen, gezicht insmeren met petroleum en hoofdharen afscheren of een pruik dragen.
Rapporteer een reactie
Baas din bonjo fu mi e hat mi…..mi no man waka…ik kom niet.
Rapporteer een reactie
CHINEZEN WEG! Chikungunya WEG!! VINDT JE HET GEK????
Rapporteer een reactie
Mijn grootmoeder zou zeggen ‘wan ogri kan tya wan bun’; hopelijk dringt het nu tot de werkgevers door dat hun werknemers belangrijk zijn voor het realiseren van hun winst en dat ze hun werknemers in het vervolg beter moeten waarderen, het was gewoon schandalig met hoeveel tegenzin de werkgevers instemden met een redelijk minimumloon.
Rapporteer een reactie
@Werkgevers,
So you see, PEOPLE ARE KEY.
Rapporteer een reactie
De meeste werkgevers maken zich in het algemeen niet druk over hun personeel zolang ze maar aanwezig zijn. Ze maken zich pas druk als ze er eens niet zijn. Het wordt tijd dat deze feodale maatschappij eens modern gaat worden en werkgevers gaan inzien dat het belangrijkste kapitaal binnen een bedrijf de werkende mensen zijn. vergoed ze gewoon redelijk dan blijven ze ook royaler aan het bedrijf. behandel ze als shit en je ontvangt shit.
Rapporteer een reactie
Ik ken werkgevers die al nerveus waren voor de Chikungunya. Elke keer als ze mij zagen werden ze nerveus, terwijl ik toch egt geen Chikungunya had.
Rapporteer een reactie
Ook onze (pero) wordt ‘nerveus’ van alle werkgevers in Su.
Maar Baas DADA wordt wel hyper ‘NERVEUS’ van (pero) om zijn
reacties op (waterkant.net).
Rapporteer een reactie
Strengere controle van import uit Azie, want Suriname heeft een ideaal leefklimaat voor de Aziatische tijgermug.
Rapporteer een reactie
In de Dominicaanse Republiek zijn op dit moment 500,000 mensen ziek van Chikungunya. Zie artikel Russia Today http://on.rt.com/s6zm0g
Rapporteer een reactie
valt mee dat julie niet de Nederlanders de schuld geven,zoals zoveel van Surinaamse onzin wat door eigen circus regering wordt veroorzaakt.
Rapporteer een reactie