PARAMARIBO, 26 nov – Loontrekkers maken aanspraak op grotere koopkracht. Dit stellen vakcentrales C-47 en CLO. Hoe dat geregeld zal worden, moet nog bekeken worden. Het doorvoeren van correcties op het loon zonder meer is geen optie.
Correcties zonder bewaking van prijzen van goederen en diensten, biedt op den duur geen soelaas. Dat is meer dan eens bewezen de afgelopen jaren. De vakbonden hebben hun lesje geleerd. “Je kan wel een loonronde afdwingen en de inflatie wordt groter, wat heb je daaraan”, zegt CLO-voorzitter Ronald Hooghart tegenover de Ware Tijd. Om loontrekkers echt te helpen zal veel meer moeten gebeuren.
Dat vraagt om een samenhangend pakket maatregelen. De prijzen zullen scherper in het oog moeten worden gehouden. De trend is dat bij stijgende prijzen op de wereldmarkt, gauw lokaal wordt aangepast. In tegenovergestelde richting is er nauwelijks beweging. Ook is voorlichting nodig om consumenten prijsbewuster te krijgen. Nu wordt nog zonder veel discriminatie gekocht.