PARAMARIBO, 4 mrt – De beweringen van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken over corruptie bij de rechterlijk macht in Suriname, zijn onjuist. Dit zegt procureur-generaal Subhaas Punwasi. Ook politie en leger zijn niet geïnfiltreerd door de drugsmaffia.
“Ik durf met stelligheid te ontkennen dat er op grote schaal, op onaanvaardbare schaal sprake is van infiltratie van de drugsmaffia. Dat is niet het beeld dat we zelf hebben”, zegt Punwasi tegenover de Ware Tijd. Het kan er eenvoudig niet in dat uitgezocht de Amerikanen een dergelijk rapport uitbrengen. De samenwerking met Washington is de laatste jaren geïntensiveerd wat betreft de bestrijding van drugshandel.
Onder meer zijn politieagenten opgeleid en is materieel aangeleverd. Nu beweren dat de regering aan handen en voeten gebonden is door corruptie en onkunde, getuigt dan niet van realiteitszin. “Integendeel weten we met zekerheid dat we opgewassen zijn tegen de drugsmaffia”, aldus Punwasi. Hij vindt dat Suriname best wel krachtig mag protesteren bij Washington.