Foto van de dag

Laatste berichten

Special

Justitia

PARAMARIBO, 14 mei – Een gloeiend hete aardappel. Zo mag de zaak rond de Decembermoorden best wel omschreven worden. De behandeling is er ook.. Lees verder »

Waterkant.TV
powered by telesur.nl

Laatste reacties

Recente forum topics

Rozendaal: ‘Het moorden begon niet in 1982′

Rozendaal

PARAMARIBO, 3 feb – Ruben Rozendaal, medecouppleger en medeverdachte in het 8 december strafproces, voelt zich ‘misleid en misbruikt’ door voormalig coupleider en bloedbroeder Desi Bouterse. Die zou de idealen van de coup hebben verkwanseld en een hoop loze beloften hebben gedaan. De tijd is voor hem daarom ‘boomrijp’ voor de waarheid. In een groot interview met het tijdschrift Parbode geeft hij alvast een voorproef. “Ik werk aan een boek waarin alle waarheden voorkomen. Het moorden is niet begonnen in 1982, maar kort na de coup”, aldus Rozendaal.

Hij behoorde tot de ‘Groep van 16’ die op 25 februari 1980 in Suriname de ‘Sergeantencoup’ pleegde. “De groep van veertien (minus Bouterse en Horb –red.) is met aanvulling als stootgroep misbruikt: wij moesten de harde noten kraken. Ook met 8 december”, stelt Rozendaal. Hij is nu berooid en leeft van een schamele onderstanduitkering en voelt zich zwaar bedrogen en misleid. Vooral door Bouterse die als bloedbroeder en als boezemvriend een ‘hoop beloften’ niet is nagekomen.

Rozendaal ontkent niet dat hij verbitterd is. “Natuurlijk ben ik verbitterd. Er is geen sprake van een beter Suriname en ik ben misleid. Ons is voorgehouden een staatsgreep te plegen voor land en volk en een beter Suriname, maar anderen namen posten en terreinen in. Ik vocht niet om een stuk terrein, niet om een positie.”

Mede om dit alles stuurde Rozendaal zijn vorig jaar gekregen onderscheiding – ‘Drager van de Gouden Ster van de Revolutie’ – terug naar Bouterse als president. “Wat heb ik aan een onderscheiding zonder envelop. En het was geen revolutie, ik heb me nooit bewogen in een revolutie.” Rozendaal laat overigens doorschemeren dat hij niet geheel de waarheid heeft gesproken, toen hij door de krijgsraad werd gehoord of Bouterse wel of niet aanwezig was tijdens de decembermoorden in het Fort Zeelandia. “Hij heeft idioten en gekken om zich heen; dan ga ik echt niet zeggen: ‘Bouterse was erbij’.”

Lees het volledige interview met Ruben Rozendaal in Parbode.

Er zijn 73 reacties

  1. Sjonge, jonge jonge.

    Zo hoor(lees en leer) je nog eens wat, hier op deze site.
    Rising of the titanic-clan:the old soldiers!

    Meneer Rosie no spang, Bout zit elke zondag in de kerk.
    Hij gaat je VERGEVEN voor je openbaring.
    Hij is niet zo HAATDRAGEND als zem bloedmatties hiero!
    Ze hebben allen nu de “eerbare” leeftijd van zestig plus bereikt.
    Mooie leeftijd voor de biechtstoel.
    Kom op mannen, Meneer Rosie is jullie voor geweest, nu de rest nog.
    Het is nu of nooit, grijp je kans, de tijd dringt.
    Binnenkort zal je toch verantwoording moeten afleggen aan de enige echte Almighty, ongeacht je religie, dus….

    Beoordeel Thumb up Thumb down +5
  2. Esmerald

    Sjonge, jonge jonge.

    Zo hoor(lees en leer) je nog eens wat, hier op deze site.
    Rising of the titanic-clan:the old soldiers!

    Meneer Rosie no spang, Bout zit elke zondag in de kerk.
    Hij gaat je VERGEVEN voor je openbaring.
    Hij is niet zo HAATDRAGEND als zem bloedmatties hiero!
    Ze hebben allen nu de “eerbare” leeftijd van zestig plus bereikt.
    Mooie leeftijd voor de biechtstoel.
    Kom op mannen, Meneer Rosie is jullie voor geweest, nu de rest nog.
    Het is nu of nooit, grijp je kans, de tijd dringt.
    Binnenkort zal je toch verantwoording moeten afleggen aan de enige echte Almighty, ongeacht je religie, dus….

    Esmarald,
    Grijp nu ook je kans om te vertellen wie allemaal achter die k@-oorlog zaten truttebol!

    Beoordeel Thumb up Thumb down -11
  3. je ontevreden mening is nog geen reden om afgoden te dienen.Dat maakt van jou geen beter mens ,maar een monster.

    Beoordeel Thumb up Thumb down -6
  4. Paraman,

    Rustig, rustig, rustiggggg, denk aan je hoge bloeddruk.
    Voel jij je aangesproken dan…

    Ikke nie weet ikke suri-ned buitenlander, jij weet het wel dus vertel, biecht op!

    Je hebt de keuze uit 2 mogelijkheden:
    - privé bij meije, met zijn gekopieerde bisschop diploma.
    - of tête à tête met Esmerald, ik beloof plechtig dat ik het aan niemand zal vertellen.

    Mind your step, mind your step…….
    Aaaii ik ben onderweg naar su, dus kies voor mij please.

    Beoordeel Thumb up Thumb down +3
  5. Esmerald,
    Wie waar wat, wanneer? Hoe dat regel ik wel.

    Beoordeel Thumb up Thumb down -3
  6. Bepaalde soort van mensen willen graag leven op kosten van anderen.
    Als het geen vakbond is (meer,meer,meer geld: if i no gi, mi e staak)of/is gaan zij roven of nog meer van rotzooi(hoeren ook erbij hoor)
    Was deze lummel de politiek ingegaan dan zou je hem nu niet horen.
    Zelfs domoren uit het verleden nog erbij uit het bos hebben nu meer succes dan ezels uit Paramaribo.

    Dit soort reacties kan men echt verwachten van een bepaalde groep(ras).

    Hij heeft nu echt recht op een veteranen pensioen de rest dat hij nu uithaalt is gewoon anderen beroven door hen onderdruk te zetten.
    Dit soort van mensen moeten zich dood schamen.

    Beoordeel Thumb up Thumb down -2
  7. Daar gaan we weer Surinamers. Let op, de kogel is door de kerk.

    Beoordeel Thumb up Thumb down +3
  8. Ik wil een echte revulutie die de rijke kliek van Bouta, en consorten opzij zet en de macht en geld aan het volk geeft.

    Beoordeel Thumb up Thumb down +9
  9. “Zaterdag 4 februari 2012 om 21:34 uur, door Paraman
    Esmerald,
    Wie waar wat, wanneer? Hoe dat regel ik wel.”

    Paraman,
    Het is 5x W, je bent de belangrijkste vergeten: WAAROM.

    It Giet Oan!!!!!!!

    Beoordeel Thumb up Thumb down +3
  10. Virago 535

    @PONGOSAQOUI

    Zulke figuren vindt je overal.

    Inderdaad is hij een slechte zakenman.
    de ABB betaalt meer dan Iwan Brave.
    Ik vindt alleen jammer dat hij z’n moeder verkocht in plaats van op de veiling te zetten.Zo kon hij meer doekoe krijgen!!!!

    Beoordeel Thumb up Thumb down -5
  11. Meid mik aboi skeer.
    Omdat a boi bin tja meid, daarom no> aboi skeer ekte ekte.
    Probleem ti yu tja meid..yo bloot snel !!

    Beoordeel Thumb up Thumb down +4
  12. Rozendaal, jammer dat je tegen de krijgsraad niet de hele waarheid hebt verteld.

    Maar die echte waarheid komt sowieso boven water, de geschiedenis leert dat.Cyriel Daal, Bram Beer, S.Rambocus en al die anderen zullen zelf de waarheid boven water brengen wat er ook gebeurd.

    Verder is het goed dat Rozendaal zegt dat Bouterse zich heeft omringt met idioten en gekken, dus met onder andere huur moordenaars.

    Misdaden tegen de menselijkheid blijven bijna nooit ongestraft en dat weet Rozendaal inmiddels. Maar Bouterse weet dat ook maar hij stopt zijn hoofd voorlopig in het zand.

    Bouterse en zijn beulen zullen de dans nooit ontspringen, de gevangenis in zullen zij verdwijnen.

    Bouterse is een president met 0% moreel gezag, niemand kan dit ontkennen hoe vurig zijn aanhangers hun best ook doen.

    Beoordeel Thumb up Thumb down +5
  13. val toch dood rozie.leven van een bijstandsuitkering jij ja. Toen iedereen in de rij stond voor voedselpakketten,reed jij in je dikke mercedes rond,coca te verkopen aan de kankantriestraat tegenover de moskee,bij jou chinese buitenvrouw.jij idioot ga maar iemand anders jou onzin verkopen

    Beoordeel Thumb up Thumb down +8
  14. Dat is jammer old soldier Rinus wat jouw nu weer overkomt en er zwaait nog wat. Ik weet dat je geen slechte kerel ben voor mensen die bij jouw in de gunst vallen, maar correct was je niet tegen anderen die jouw niets misdaan hadden. Om die reden zijn wij geen vrienden geworden want ieder is mens. Ik kende je en meer niet. Jij deed je werk en ik de mijne als ondergeschikte. Ik ga niet over jouw oordelen alleen om het feit dat ik je ooit heb gekend, en tegen mij was je niet slecht. Misschien omdat je zeker wist dat ik ook de trekker kon overhalen. Hou je eigenwaarde jongen en ren niet verdwaasd rond en laat de verradersrol achterwege en “Take it like a man and make it easy before easy takes you.

    Beoordeel Thumb up Thumb down -1
  15. Een paar maanden geleden zei meneer R.R.a plane no fadong zomaar,Wat hij hiermee bedoelde moet hij het gewoon in de medium vertellen.In 1989 waren er ook toppers van Bouterse leger aan boord van de SLM vliegtuig.Hier gaat een lampje branden wat meneerR.Rozendaal Bedoelde.Gewoon opbiechten meneer Rozendaal.

    Beoordeel Thumb up Thumb down +2
  16. Para-achtige toestanden!

    Ik vind het schandalig dat paraman een item opent met de kop:
    “Is het forum Waterkant-net daadwerkelijk anti-Bouterse gekleurd?”

    Burgers reageren hier op deze site met gevaar voor eigen leven, want 90% hier en zeker op het Forum is Militair, en pro- bouterse.
    En toch durf je zonder blikken of blozen deze stelling te poneren.
    Wkn is niet anti, jullie krijgen genoeg de gelegenheid om een reactie te plaatsen.
    Het bewijs is HIERBOVEN, allen ex- matties van je, niemand houd ze tegen.

    Hoe vaak zijn de burgers, door jou en de rest, niet bedreigd?
    Je laat je mooi indoctrineren ventje.

    Moeilijk hé om te geloven dat er steeds meer mensen wakker worden!
    Je hebt zeker slapeloze nachten van al die min-tekens.
    Eigen schuld!

    Beoordeel Thumb up Thumb down +1
  17. Rozie moet niet zielig doen: Waarom komt hij nu pas met dit verhaal: ten 1e had hij een harem vol vrouwen, ten 2e is hij een slecht zakenman die zijn inkomsten niet goed heeft beheerd van daar dat hij moet leven van een uitkering.Nu zegt hij liever een enveloppe gehad te hebben.Die idioten en gekken die zijn ex-baas El Bouta omringen zijn veel verstandiger.Ik vraag me af als hij die enveloppe had gekregen of als hij ook in de politiek zat hij al deze rotzooi zou uitkraaien.

    Beoordeel Thumb up Thumb down +2
  18. Samen uit samen thuis jongens of weten we niet meer hoe of het hoort?

    Beoordeel Thumb up Thumb down -2
  19. @Esmerald

    Die Paraman is de meest idiote en domme meeloper van die facistoide bende criminelen met een socio-psychopaat aan de leiding.

    Niet zelden heeft hij zelfs het lef om mensen fysiek te bedreigen. Hij is daarbij zelfs zo dom dat hij niet doorheeft dat het om een forum gaat en niet om een kroeg gesprek waarbij mensen voor je staan.
    regelmatig erger ik mij aan het gemak waarmee hij de meest grove en walgelijk misdaden goed praat en gelijkertijd oprechte, integere mensen belasterd. Die kerel spoort echt niet.

    Beoordeel Thumb up Thumb down 0
  20. @Cheyenne

    Ik beschouw dat als bijzaken en zijn probleem waar wij niets aan hoeven te doen. Veel belangrijker vindt ik de ontboezeming:

    Ruben Rozendaal, medecouppleger en medeverdachte in het 8 december strafproces, voelt zich ‘misleid en misbruikt’ door voormalig coupleider en bloedbroeder Desi Bouterse. Die zou de idealen van de coup hebben verkwanseld en een hoop loze beloften hebben gedaan …. Het moorden is niet begonnen in 1982, maar kort na de coup”, aldus Rozendaal.

    De laatste zin, daar kan niemand omheen. :mad:

    Beoordeel Thumb up Thumb down 0
  21. Beste Neus, ik sluit me aan bij jouw woorden.

    Beoordeel Thumb up Thumb down 0
  22. “Woensdag 8 februari 2012 om 01:36 uur, door Paraman

    Samen uit samen thuis jongens of weten we niet meer hoe of het hoort?”

    Zie hier de mentaliteit van een misdadiger, die zo graag
    als waarachtige Surinamer door het leven gaat!!!

    Ik herhaal voor de goede orde het onderwerp waarop
    wij met z’n allen op reageren:

    Rozendaal: ‘Het moorden begon niet in 1982′

    En wat oppert deze “oprechte Surinamer”:
    “Samen uit samen thuis jongens”, aldus sprak ParaPinto
    de suppletie crimineel!!!

    Beoordeel Thumb up Thumb down +2
  23. vrijheid v mening uiting betekent niet persé dat je continu één moet hebben want geloof me een goed onderbouwde mening tja zeldzaam de rest is emo-bla bla

    Beoordeel Thumb up Thumb down +1

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd met *

*

De volgende HTML tags en attributen zijn toegestaan: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Reacties moeten inhoudelijk zijn en iets toevoegen aan het bericht, persoonlijke aanvallen worden verwijderd.
  • Reacties met scheldwoorden en/of beledigingen worden verwijderd
  • Constant typen of overmatig gebruik van hoofdletters is niet toegestaan
  • Bij herhaald overtreden van de regels wordt u op de zwarte lijst geplaatst en komen reacties niet meer door
Voor andere discussies kunt u terecht op ons forum:
http://www.waterkant.net/suriname/forum/index.php
Spotlight

Suriprofs wedstrijd 2012

Amnestie 8 dec

Bryan B. wint 1 Miljoen

Kwakoe Festival 2012

Anil Ramdas overleden

Het bestuur van de Stichting Suriprofs heeft deze.. Lees verder »

PARAMARIBO, 20 mrt – Eventueel veroordeelden voor de.. Lees verder »

De uit Suriname afkomstige zanger Bryan Bijlhout heeft.. Lees verder »

Het Amsterdamse stadsdeel Zuidoost heeft vandaag een vergunning.. Lees verder »

De Surinaams-Nederlandse schrijver, journalist en programmamaker Anil Ramdas.. Lees verder »