Hoofdmenu

Nieuws menu

Van anderen

Categorieën

Ouder nieuws

Zoeken

Advertentie



Surinaams nieuws: » Groot deel Surinaamse bananenarbeiders aan de slag


Groot deel Surinaamse bananenarbeiders aan de slag

Geplaatst op woensdag, maart 26th, 2008 om 3:37 am in Economie, Nieuws uit Suriname

PARAMARIBO, 26 mrt – Het grootste deel van de arbeiders van de bananenplantage te Jarikaba is weer aan de slag gegaan. Dit meldt de Stichting Behoud Bananensector Suriname, SBBS. Ruim zestig procent van het arbeidersbestand zou gevolg hebben gegeven aan de oproep tot hervatting van de werkzaamheden.

Verwacht wordt dat de rest in de komende dagen begint. “We hebben geen tijd te verliezen”, zegt bestuursvoorzitter Andre Brahim. De export van bananen hangt voorlopig aan de productie uit Nickerie. Die is niet genoeg om het tempo van de afgelopen maanden bij te benen. Beide plantages zijn de laatste jaren door een rehabilitatieproces gegaan.

Het moet de aanloop zijn naar privatisering van de bananenindustrie. Die heeft ruim dertig jaar onder beheer gestaan van de overheid. Het dieptepunt van deze aanpak was in 2002, toen het oude Surland vastliep op een langdurige staking. In samenwerking met de Europese Unie en het Belgische Univeg wordt gewerkt naar een moderne aanpak. De afgelopen jaren zijn daar miljoenen euro’s aan besteed.


2 Reacties op “Groot deel Surinaamse bananenarbeiders aan de slag”

  1. Brahim doet alsof jarikaba van hem is.

    boevendbende

    Akuba
  2. Is goed dat de arbeiders de draad weer op pakken.En Brahim moet attent blijven voor herhaling,dus gastarbeiders zijn welkom voor de zware klus…….op jarikaba……….

    flexara

Reageer

XHTML: De volgende tags zijn toegestaan: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Berichten met scheldwoorden en/of beledigingen worden verwijderd. Constant typen of overmatig gebruik van hoofdletters is niet toegestaan. Reacties moeten betrekking hebben op dit nieuwsbericht. Voor andere discussies kunt u terecht op ons forum.

Oudere Berichten

Foto's uit Suriname

Surinaamse studenten slapen op plein

Waterkant Mededeling

Films uit Suriname

Bekijk ook:

Laatste reacties

Actieve forum topics